Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 05 sierpień 2022 17:00

Wielka Brytania i Hiszpania: Strzykawkowy terror, czyli ataki w klubach nocnych

Ataki strzykawką i igłą w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii Ataki strzykawką i igłą w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii fot: pixabay

Hiszpańska policja prowadzi śledztwo odnośnie 50 przypadków kobiet, które zostały zaatakowane w klubach nocnych igłą. Co więcej, bardzo podobne przypadki odnotowywane są obecnie w klubach w Wielkiej Brytanii, co pokazuje, że staje się to procederem międzynarodowym. Napastnicy mają dźgać igłą kobiety w klubach, wstrzykując im tym samym substancje psychoaktywne. Celem takich ataków jest oczywiście wykorzystanie seksualne. Czy jesteśmy zatem świadkami nowej formy ataku na kobiety?

 Ukłucie, lekki zawrót głowy i nagła utrata świadomości - strzykawki w klubach coraz częstszym zjawiskiem w Europie!

Tabletka gwałtu terroryzował kluby nocne i dyskoteki przez ostatnie dwie dekady. Okazuje się, że napastnicy przyjęli teraz całkowicie inną strategię działania. Kobiety wiedzą już, że muszą bardzo dokładnie pilnować swoich drinków i napojów. Dlatego też rozpoczęły się ataki z użyciem igieł i środków odurzających i narkotycznych. Przed takim atakiem nie sposób jest się obronić, biorąc pod uwagę fakt, iż w klubach zawsze panuje duży ścisk i natłok osób.

Kolejne poszkodowane zgłaszają się na policję

Policja z Wielkiej Brytanii i Hiszpanii rozpoczęły poszukiwania sprawców takich ataków, jednakże zmasowany charakter tego zjawiska sprawia, że działania śledczych są zdecydowanie utrudnione. Warto zaznaczyć, że zgłaszają się kolejne kobiety, które są ofiarami takich wydarzeń. W praktycznie każdym przypadku, scenariusz takiego wydarzenia jest taki sam - lekkie ukłucie, postępujące gorsze samopoczucie i finalnie utrata świadomości.

load more hold SHIFT key to load all load all