Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 07 grudzień 2023 16:01

USA, Las Vegas: Strzelanina na Uniwersytecie Nevada

Las Vegas strzelanina Las Vegas strzelanina fot. pixabay

Wstrząsające wydarzenia miały miejsce na kampusie Uniwersytetu Nevada w Las Vegas, gdzie doszło do masowej strzelaniny. Zabójcą okazał się 67-letni niedoszły profesor uczelni, który postrzelił trzy osoby, zanim został obezwładniony przez jednego z funkcjonariuszy policji. Tragedia ta pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi, zwłaszcza co do motywów sprawcy.

 

Strzelanina w Las Vegas

Według źródeł organów ścigania, sprawca to profesor o powiązaniach z instytucjami edukacyjnymi w Gruzji i Karolinie Północnej. Pomimo tych informacji, niejasne pozostają powiązania zabójcy z konkretną szkołą, na której doszło do tragedii. Tożsamość sprawcy zostanie ujawniona dopiero po powiadomieniu jego rodziny. Masakra miała miejsce podczas zgromadzenia przed Beam Hall, gdzie studenci uczestniczyli w różnych aktywnościach, takich jak gry i budowanie z klocków Lego. Według relacji szeryfa, uczestnicy zostali zaatakowani przez uzbrojonego profesora, co spowodowało chaotyczną sytuację na kampusie.

Tragedia na Uniwersytecie Nevada

W wyniku strzelaniny trzy osoby straciły życie, a czwórka została ranna. Szeryf Las Vegas, Kevin McMahill, podkreślił bohaterskie działania funkcjonariusza policji, który zareagował na miejscu, eliminując zagrożenie. Oprócz ofiar postrzałów, cztery osoby trafiły do szpitali z powodu ataków paniki, a dwóch funkcjonariuszy odniosło drobne obrażenia.

Dramat na uczelni w Las Vegas

Policja prowadzi śledztwo w celu odkrycia motywów sprawcy oraz uzyskania informacji na temat użytej broni. W chwili obecnej brak jest szczegółów dotyczących broni i motywacji profesora. Dochodzenie ma na celu pełne zrozumienie okoliczności tej tragicznej strzelaniny. Społeczność Uniwersytetu Nevada w Las Vegas jest wstrząśnięta i przeżywa bolesne chwile. Rektor uczelni, Keith Whitfield, wyraził głęboki żal z powodu tego wydarzenia i zapewnił, że społeczność będzie pamiętać o zmarłych i rannych. Wielogodzinna niepewność oraz działania służb nadzorujących ewakuację były trudnym doświadczeniem dla studentów i personelu.

Strzelanina na Uniwersytecie Nevada to już 80. masowa strzelaniny w amerykańskich szkołach w tym roku. Epidemia przemocy z bronią palną pozostaje jednym z najpoważniejszych problemów społecznych w Stanach Zjednoczonych. Tragedie takie stawiają pod znakiem zapytania kwestię regulacji broni i bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych. 

Źródło: CNN. X. Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Australia: Nastolatek skazany po strzelaninie w szkole Australia: Nastolatek skazany po strzelaninie w szkole

  Wstrząsające wydarzenie, które miało miejsce w szkole baptystów w Atlantis Beach, Perth, wstrząsnęło społecznością. Piętnastoletni chłopiec oddał trzy strzały z dwóch karabinów, powodując panikę wśród uczniów i personelu szkoły. Mimo braku ofiar, strzelanina wzbudziła ogromne obawy i zaniepokojenie w społeczności.

 • USA: 7-latka zmarła przysypana piaskiem na plaży USA: 7-latka zmarła przysypana piaskiem na plaży

  Wtorek, godzina 15:15. Plaża w Lauderdale-by-the-Sea na Florydzie staje się areną dramatycznych wydarzeń, które zakończyły się tragiczną śmiercią siedmioletniej dziewczynki. Sloan Mattingly, wraz z dziewięcioletnim bratem Maddoksem, zapadła się w dole, który sami wykopali na plaży.

 • USA: Osoba niebinarna zmarła po pobiciu w szkole? USA: Osoba niebinarna zmarła po pobiciu w szkole?

  6-letni uczeń, Nex Benedict, zmarł po bójce w szkole średniej w Oklahomie, co wzbudziło dyskusję na temat przemocy wobec społeczności LGBTQ+. Rodzina Benedicta, twierdząca, że Nex był osobą niebinarną, alarmuje przed ostrą i wrogą atmosferą w szkole, która mogła przyczynić się do tragedii.

 • Zachodni Brzeg: Jedna osoba zginęła w strzelaninie Zachodni Brzeg: Jedna osoba zginęła w strzelaninie

  Według doniesień izraelskich władz, w czwartek doszło do strzelaniny na autostradzie na okupowanym Zachodnim Brzegu, skutkującej co najmniej jedną ofiarą śmiertelną i kilkoma rannymi osobami. Służba ratunkowa Magen David Adom (MDA) poinformowała o tragicznych skutkach zdarzenia, potwierdzając zgon dwudziestoletniego mężczyzny i ranienie kilku innych osób, w tym kobiety w poważnym stanie.

 • USA: Youtuberka parentingowa skazana za znęcanie się nad dziećmi USA: Youtuberka parentingowa skazana za znęcanie się nad dziećmi

  Matka z Utah, Ruby Franke, której surowe porady rodzicielskie uczyniły ją popularną influencerką YouTube, została skazana na co najmniej cztery lata więzienia za krzywdzenie jej dzieci. Razem z nią, jej była partnerka biznesowa, Jodi Hildebrandt, również została skazana identycznym wyrokiem. Skazujące wyroki zostały ogłoszone w sądzie w obliczu zarzutów głodzenia, znęcania się i brutalnego traktowania dzieci.

load more hold SHIFT key to load all load all