piątek, 23 luty 2024 15:18

USA: 7-latka zmarła przysypana piaskiem na plaży

śmierć dziecka na plaży śmierć dziecka na plaży fot. pixabay

Wtorek, godzina 15:15. Plaża w Lauderdale-by-the-Sea na Florydzie staje się areną dramatycznych wydarzeń, które zakończyły się tragiczną śmiercią siedmioletniej dziewczynki. Sloan Mattingly, wraz z dziewięcioletnim bratem Maddoksem, zapadła się w dole, który sami wykopali na plaży.

 

 Dramatyczny wypadek na plaży

Nagranie rozmowy z pielęgniarką, która była świadkiem tragedii, ukazuje powagę sytuacji. Ojciec dziewczynki wołał o pomoc, a ludzie próbowali ją odkopać. Pielęgniarka relacjonuje, że nie widziała żadnej części ciała dziecka, jednak matka krzyczała, że jej córka znajduje się pod ziemią.

 Bezskuteczna próba uratowania życia 7-latki

Ratownicy zostali wezwani na miejsce około godziny 15:15. Zastali kilka osób próbujących wydobyć dzieci z dołu o głębokości od czterech do pięciu stóp. Chłopiec został przysypany po klatkę piersiową, natomiast dziewczynka całkowicie znajdowała się pod piaskiem. Pomimo podjętej resuscytacji, siedmioletnia Sloan została uznana za zmarłą po przewiezieniu do szpitala.

Biuro szeryfa prowadzi dochodzenie

Biuro szeryfa hrabstwa Broward rozpoczęło dochodzenie w sprawie tragicznej śmierci dziewczynki. Rodzina z Indiany, przebywająca na Florydzie na wakacjach, stała się bohaterami tej smutnej historii. Matka Sloan Mattingly wyraziła swoje przejmujące uczucia na Facebooku, opisując córkę jako "najbardziej niewinną istotę". Jej słowa pełne są bólu i żalu po stracie dziecka. Tom Gill, wiceprezes United States Lifesaving Association, podkreślił w rozmowie z "New York Times", że zapadanie się piasku na plażach to poważne zagrożenie. Co roku w USA dochodzi nawet do trzech tragicznych zgonów z tego powodu.

Dramatyczne wydarzenia na plaży w Lauderdale-by-the-Sea przypominają o ważności bezpieczeństwa na plażach oraz potrzebie ostrożności przy kopaniu dołków, które mogą okazać się pułapką dla niewinnych dzieci. Tragedia na plaży w Lauderdale-by-the-Sea poruszyła serca wielu, przypominając o kruchym bezpieczeństwie na plażach. Śmierć siedmioletniej Sloan Mattingly wstrząsnęła społecznością i zmusiła do refleksji nad koniecznością ostrożności. Niech ta tragiczna historia będzie przestrogą dla wszystkich, by zawsze zachować czujność i ostrożność, szczególnie podczas zabaw na plaży.

Źródło: New York Times, X, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Warszawa: Przemyt narkotyków w przesyłce do USA Warszawa: Przemyt narkotyków w przesyłce do USA

  W ostatnich dniach funkcjonariusze z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie dokonali zatrzymania 26-letniego mieszkańca Warszawy, który jest podejrzany o próbę przemytu znacznych ilości substancji psychotropowych do Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna, obywatel Ukrainy mieszkający na stałe w Polsce, został zaskoczony przez policję po tym, jak w jego przesyłce lotniczej znaleziono nieoczekiwaną zawartość

 • Ukraina: Ilu poborowych uciekło z kraju? Ukraina: Ilu poborowych uciekło z kraju?

  Setki tysięcy mężczyzn w wieku poborowym opuściło Ukrainę od wybuchu wojny, unikając służby wojskowej - donosi portal Politico. Tymczasem malejące morale społeczeństwa ukraińskiego oraz brak wystarczającego wsparcia ze strony Zachodu stawiają kraj w trudnej sytuacji.

 • Trump Tower: Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem - film Trump Tower: Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem - film

  W wieżowcu Trump Tower w Nowym Jorku odbyło się spotkanie między prezydentem Polski Andrzejem Dudą a byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Rozmowy, które trwały niemal dwie i pół godziny, zostały ocenione przez obie strony jako owocne i przebiegające w przyjaznej atmosferze.

 • Antalya: Wypadek kolejki linowej Antalya: Wypadek kolejki linowej

  W piątek, 13 kwietnia, w Antalyi, popularnym ośrodku turystycznym na południu Turcji, doszło do dramatycznego wypadku kolejki linowej. Jeden z wagoników zderzył się z przewróconym słupem, powodując wypadnięcie pasażerów na skaliste podłoże. W wyniku tego tragicznego zdarzenia jedna osoba zginęła, a 10 zostało rannych.

 • Waszyngton: Spotkanie liderów USA, Japonii i Filipin w obronie przed Chinami Waszyngton: Spotkanie liderów USA, Japonii i Filipin w obronie przed Chinami

  W Białym Domu odbyło się pierwsze w historii wspólne spotkanie prezydentów USA Joe Bidena i Filipin Ferdinanda Marcosa jr. oraz premiera Japonii Fumio Kishidy. Liderzy zadeklarowali pogłębienie współpracy obronnej i wyrazili sprzeciw wobec agresywnej polityki Chin w regionie.

load more hold SHIFT key to load all load all