piątek, 24 marzec 2023 13:41

Tajlandia, Pattaya: Turysta przeżył skok na bungee po tym jak zerwała się lina! Zobacz filmik!

zerwanie liny podczas skoku na bungee zerwanie liny podczas skoku na bungee pixabay

Nagranie przerażającej sytuacji stało się viralem w tym tygodniu, po tym jak 39-letni turysta z Hongkongu opowiedział publicznie o swoim przeżyciu. Udał się ze znajomymi do parku rozrywki, gdzie zdecydował się skoczyć na bungee. Niespodziewanie podtrzymująca go lina zerwała się.

 

Tajlandia - lina zerwała się podczas skoku na bungee

Turysta o imieniu Mike wykonał klasyczny skok swobodny z wysokości ok. 10 pięter w miejscowości Pattaya, będąc na wakacjach w styczniu tego roku. Na szczęście skok został wykonany nad wodą. Lina od bungee zerwała się milisekundy przed tym, jak Mike zbliżał się do końca skoku, wskutek czego uderzył całym ciałem w wodę. "Uderzyłem lewą stroną, więc obrażenia były tam bardziej poważne" - powiedział Mike w wywiadzie dla CNN, opisując, że całe jego ciało pokryło się fatalnymi siniakami.

Turysta z Hongkongu szczęśliwie przeżył zerwanie liny podczas skoku

Mike przekazał, że park zwrócił mu koszt skoku i zapłacił za badania rentgenowskie i ultrasonograficzne w Tajlandii. Nithit Intim, założyciel parku, potwierdził, że wypadek miał miejsce i dodał, że to był pierwszy raz, gdy zobaczył zerwaną linę. Mike’a wyciągnięto z wody i udzielono mu pomocy medycznej.

Źródło: BBC, Youtube, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Doda: Piosenkarka trafiła do szpitala w Tajlandii! Doda: Piosenkarka trafiła do szpitala w Tajlandii!

  Niedawno Doda zrealizowała swoje marzenie o wymarzonych wakacjach w egzotycznej Tajlandii. Piosenkarka, która ostatnio przeszła intensywny okres związany z serią koncertów i zawodowymi wyzwaniami, postanowiła odpocząć w towarzystwie ukochanego, Dariusza Pachuta. Jednakże, coś, co miało być radosnym czasem, przerwała nieprzyjemna sytuacja na plaży Monkey Beach na wyspie Phi Phi.

 • Tajlandia: Pan młody strzelił do swojej żony i innych członków rodziny na weselu! Tajlandia: Pan młody strzelił do swojej żony i innych członków rodziny na weselu!

  W północno-wschodniej Tajlandii radość z sobotniego wesela zamieniła się w koszmar, gdy Chaturong Suksuk (29 lat) nagle opuścił uroczystość, by wrócić z bronią. Śmiertelna strzelanina, którą rozpętał, dotknęła nie tylko jego żonę, ale także jej matkę i siostrę. Co doprowadziło do tego tragicznego incydentu?

 • Tajlandia: W zamrażarce znaleziono zwłoki niemieckiego biznesmena Tajlandia: W zamrażarce znaleziono zwłoki niemieckiego biznesmena

  Hans-Peter Mack, 62 - letni niemiecki biznesmen, zaginął w Tajlandii, gdzie mieszkał wraz z żoną. Jego szczątki znaleziono w worku na śmieci w wynajętym domu w Nong Prue. Prawdopodobnie zamordowano go, a potem ukryto jego ciało. W tej sprawie aresztowano już dwóch podejrzanych.

 • Tajlandia: Poważny wypadek na lotnisku w Bangkoku Tajlandia: Poważny wypadek na lotnisku w Bangkoku

  57 - letnia Tajka w czwartek w niewyjaśniony sposób wsadziła nogę w ruchomy chodnik na międzynarodowym lotnisku w Bangkoku. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że kobieta wymagała amputacji zranionej nogi. Władze wyjaśniają jak doszło do tej sytuacji.

 • Tajlandia: Zatoniecie HTMS Sukhothai - 31 żołnierzy piechoty morskiej zaginęło Tajlandia: Zatoniecie HTMS Sukhothai - 31 żołnierzy piechoty morskiej zaginęło

  Okręt HTMS Sukhothai zatonął po tym jak niedzielnej nocy woda zalała kadłub oraz maszynownię. Wojskowi próbowali utrzymać kontrolę nad okrętem, jednakże ten przechylił się na bok i zaczął tonąć. Na pokładzie statku przebywało ponad 100 marynarzy.  75 z nich udało się uratować, jednakże służby ratunkowe nadal poszukują 31 osób. 

load more hold SHIFT key to load all load all