środa, 09 grudzień 2020 19:55

Szczepionka na COVID19 może wywoływać porażenie twarzy?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Porażenie twarzy covid Porażenie twarzy covid

Jak podaje „Daily Mail”, który powołuje się na źródła w brytyjskiej Agencji ds. Żywności i Leków w ciągu ostatnich dni 4 osoby, które przyjęły szczepionkę na koronawirusa, doznały porażenia twarzy. W tekście dość wyraźnie zostało zaznaczone, że obecnie nie ma dowodów, że to reakcja na szczepionkę od popularnego koncernu Pfizer.

 

Rozpoczęcie programu szczepień w Wielkiej Brytanii – czy porażenie twarzy to skutek uboczny szczepionki?

8 grudnia rozpoczęła się w Zjednoczonym Królestwie wielka operacja logistyczna, która ma na celu zaszczepienie obywateli przeciwko COVID19. Ogólnie rzecz biorąc szczepionka od Pfizer/BioNTech wywołuje obecnie wiele dyskusji – jedni uważają ją za zbawienie, inni zaś za duże zagrożenie. Ostatnie doniesienia o 4 osobach, które po sczepieniu doznały tak zwanego porażenia Bella, wzbudziły niepokój. Eksperci i specjaliści uspokajają jednak, ponieważ nie ma obecnie dowodu na to, że porażenie zostało wywołane przez szczepionkę. Paraliż twarzy zwany także porażeniem Bella charakteryzuje się paraliżem mięsni twarzy, który do złudzenia przypomina udar. Warto jednak zaznaczyć, że objawy tego schorzenia ustępują zazwyczaj po kilki dniach, a nawet 24 godzinach.

 • Sytuacja covidowa w Londynie robi się zabójcza! Co 20ty mieszkaniec zainfekowany...
  Sytuacja covidowa w Londynie robi się zabójcza! Co 20ty mieszkaniec zainfekowany...

  Królowa Elżbieta II dała dobry przykład swoim poddanym, szczepiąc się przeciwko koronawirusowi. Miejmy nadzieję, że dużo ludzi pójdzie w ślad za nią, jak i księciem Filipem, decydując się na zaszczepienie. Pomimo tego, że u Brytyjczyków mało ludzi sprzeciwia się szczepieniu, szczególnie w tej najstarszej grupie osób. Do tej pory udało się zaszczepić ponad 1,5 miliona ludzi.

  Written on niedziela, 10 styczeń 2021 17:23
 • Papież Franciszek i Królowa Elżbieta II zaszczepieni przeciwko COVID19?!
  Papież Franciszek i Królowa Elżbieta II zaszczepieni przeciwko COVID19?!

  "To wybór natury etycznej" - tak Papież Franciszek mówi o szczepionkach i krytykuje tych co nie chcą się szczepić. Mówi, że wszyscy powinniśmy przyjąć szczepionkę, bo stawką jest zdrowie i życie nie tylko nasze, ale i naszych bliskich - rodziców, teściów, matek, ojców, babć i dziadków. Jak się dowiadujemy jest już zapisany na szczepienie przeciowko Covid 19.

  Written on niedziela, 10 styczeń 2021 17:15
 • Szef WHO oskarżony o bezpośrednie przyczynienie się do ludobójstwa
  Szef WHO oskarżony o bezpośrednie przyczynienie się do ludobójstwa

  Ciemne chmury zaczynają zbierać się nad szefem WHO, Tedrosem Adhanomem Ghebreyesusem. Co prawda, warto podkreślić, że już od jakiegoś czasu w mediach i kuluarach krążyły plotki o odpowiedzialności szefa WHO za ludobójstwo Etiopczyków, jednakże były to tylko przypuszczenia. Sprawa nabrała poważniejszego rozgłosu po oskarżeniu, które wniósł przeciwko szefowi WHO amerykański ekonomista David Stainman. O co został oskarżony Tedros Adhanom Ghebreyesus?

  Written on wtorek, 05 styczeń 2021 20:01
 • Niezwykłe relikwie, które możesz zobaczyć w irlandzkich świątyniach. Video
  Niezwykłe relikwie, które możesz zobaczyć w irlandzkich świątyniach. Video

  Irlandia to kraj, w którym katolicyzm jest niezwykle popularny. Katolickie tradycje i święta przetrwały w Irlandii przez wieki, dlatego dziś jesteśmy w stanie podziwiać różne relikwie świętych i błogosławionych kościoła irlandzkiego. Które relikwie robią największe wrażenie i gdzie można je zobaczyć?

  Written on wtorek, 22 grudzień 2020 19:13
 • 79-latka pierwszą osobą w Irlandii, która otrzyma szczepionkę na COVID19
  79-latka pierwszą osobą w Irlandii, która otrzyma szczepionkę na COVID19

  79-letnia mieszkanka Dublina została pierwszą osobą w Irlandii, która przyjęła szczepionkę na COVID19. Annie Lynch jest babcią dziesięciorga wnucząt, która z niecierpliwością czekała na szczepionkę. Jak sama przyznaje, czuje się teraz bezpieczniej i ma nadzieję, że pandemia zostanie przezwyciężona.

  Written on środa, 16 grudzień 2020 20:03