środa, 09 grudzień 2020 19:58

Szczepienia na COVID19 w Irlandii mogą rozpocząć się nawet w tym miesiącu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Szczepienia na COVID19 w Irlandii Szczepienia na COVID19 w Irlandii

Pandemia wirusa zbiera śmiertelne żniwo, dlatego tak duże nadzieje pokładane są w szczepionce. Warto podkreślić, że szczepionka od Pfizer przeszła już weryfikację i obecnie Wielka Brytania jest pierwszym krajem, który rozpoczął masowe szczepienie. Specjaliści i lekarze widzą w szczepieniu jedyny sposób na zwalczenie wirusa, dlatego poszczególne kraje także chcą jak najszybciej przystąpić do szczepienia. Kiedy Irlandia zacznie program szczepień przeciwko COVID19?

 

Minister zdrowia twierdzi, że szczepienie może rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu

Szczepionka na koronawirusa jest obecnie jedyną szansą na powstrzymanie rozprzestrzeniającej się pandemii. Dlatego też każdy kraj stara się jak najszybciej, aby zapewnić ją swoim obywatelom. Minister Zdrowia Irlandii Stephen Donnelly potwierdził, że szczepienie Irlandczyków na koronawirusa może zacząć się jeszcze przed nowym rokiem. Poziom skomplikowania operacji logistycznej szczepienia jest niezwykle wysoki, ponieważ dotyczy on całej wyspy. Warto jednak podkreślić, że dzięki temu niebezpieczeństwo związane z COVID19 może zostać zażegnane, dlatego też plan szczepienia jest obecnie priorytetem w Ministerstwie Zdrowia.

 • Sytuacja covidowa w Londynie robi się zabójcza! Co 20ty mieszkaniec zainfekowany...
  Sytuacja covidowa w Londynie robi się zabójcza! Co 20ty mieszkaniec zainfekowany...

  Królowa Elżbieta II dała dobry przykład swoim poddanym, szczepiąc się przeciwko koronawirusowi. Miejmy nadzieję, że dużo ludzi pójdzie w ślad za nią, jak i księciem Filipem, decydując się na zaszczepienie. Pomimo tego, że u Brytyjczyków mało ludzi sprzeciwia się szczepieniu, szczególnie w tej najstarszej grupie osób. Do tej pory udało się zaszczepić ponad 1,5 miliona ludzi.

  Written on niedziela, 10 styczeń 2021 17:23
 • Papież Franciszek i Królowa Elżbieta II zaszczepieni przeciwko COVID19?!
  Papież Franciszek i Królowa Elżbieta II zaszczepieni przeciwko COVID19?!

  "To wybór natury etycznej" - tak Papież Franciszek mówi o szczepionkach i krytykuje tych co nie chcą się szczepić. Mówi, że wszyscy powinniśmy przyjąć szczepionkę, bo stawką jest zdrowie i życie nie tylko nasze, ale i naszych bliskich - rodziców, teściów, matek, ojców, babć i dziadków. Jak się dowiadujemy jest już zapisany na szczepienie przeciowko Covid 19.

  Written on niedziela, 10 styczeń 2021 17:15
 • Szef WHO oskarżony o bezpośrednie przyczynienie się do ludobójstwa
  Szef WHO oskarżony o bezpośrednie przyczynienie się do ludobójstwa

  Ciemne chmury zaczynają zbierać się nad szefem WHO, Tedrosem Adhanomem Ghebreyesusem. Co prawda, warto podkreślić, że już od jakiegoś czasu w mediach i kuluarach krążyły plotki o odpowiedzialności szefa WHO za ludobójstwo Etiopczyków, jednakże były to tylko przypuszczenia. Sprawa nabrała poważniejszego rozgłosu po oskarżeniu, które wniósł przeciwko szefowi WHO amerykański ekonomista David Stainman. O co został oskarżony Tedros Adhanom Ghebreyesus?

  Written on wtorek, 05 styczeń 2021 20:01
 • Niezwykłe relikwie, które możesz zobaczyć w irlandzkich świątyniach. Video
  Niezwykłe relikwie, które możesz zobaczyć w irlandzkich świątyniach. Video

  Irlandia to kraj, w którym katolicyzm jest niezwykle popularny. Katolickie tradycje i święta przetrwały w Irlandii przez wieki, dlatego dziś jesteśmy w stanie podziwiać różne relikwie świętych i błogosławionych kościoła irlandzkiego. Które relikwie robią największe wrażenie i gdzie można je zobaczyć?

  Written on wtorek, 22 grudzień 2020 19:13
 • 79-latka pierwszą osobą w Irlandii, która otrzyma szczepionkę na COVID19
  79-latka pierwszą osobą w Irlandii, która otrzyma szczepionkę na COVID19

  79-letnia mieszkanka Dublina została pierwszą osobą w Irlandii, która przyjęła szczepionkę na COVID19. Annie Lynch jest babcią dziesięciorga wnucząt, która z niecierpliwością czekała na szczepionkę. Jak sama przyznaje, czuje się teraz bezpieczniej i ma nadzieję, że pandemia zostanie przezwyciężona.

  Written on środa, 16 grudzień 2020 20:03