czwartek, 11 maj 2023 11:49

Natalee Holloway: Nastąpi przełom w sprawie zaginięcia Amerykanki?

Natalee Holloway zaginięcie Natalee Holloway zaginięcie pixabay

Joran van der Sloot, jako jedna z ostatnich osób, które widziały żywą Natalee Holloway na Arubie w 2005 roku przed jej zniknięciem, zostanie ekstradowany do USA, jak informuje CNN. Rodzina zaginionej dziewczyny wydała oświadczenie. Być może sprowadzenie mężczyzny do kraju zaginionej przyniesie odpowiedzi na pytania, które zadaje sobie rodzina zaginionej dziewczyny,

 

Co stało się z  Natalee Holloway?

"W maju 2005 roku moja 18-letnia córka Natalee Holloway opuściła Birmingham, aby uczestniczyć w wycieczce z okazji ukończenia szkoły średniej na Arubie i nigdy więcej jej nie widziano" - przekazała w oświadczeniu matka dziewczyny,  Beth Holloway. Holloway ostatni raz była widziana wczesnym rankiem 30 maja 2005 roku, kiedy opuszczała nocny klub na Arubie z van der Slootem i dwoma innymi mężczyznami. Nikt nie został oskarżony o jej zniknięcie, a jej ciało nigdy nie zostało odnalezione. W 2012 roku sędzia z Alabamy podpisał nakaz uznania nastolatki za prawnie zmarłą.

Czy nastąpi przełom w tej sprawie?

Van der Sloot, obywatel Holandii, został oskarżony w USA o szantaż i oszustwa. W 2012 roku został skazany w Peru za zamordowanie 21-letniej Stephany Flores, w swoim pokoju hotelowym w Limie i skazany na 28 lat więzienia. Kraj ten, który ma umowę ekstradycyjną z USA, wcześniej zgodził się na ekstradycję van der Sloota, ale tylko po odbyciu kary za zabójstwo. Minister sprawiedliwości i praw człowieka w Peru, Daniel Maurate Romero, przekazał w środowym oświadczeniu, że rząd Peru "zdecydował się zaakceptować wniosek o tymczasową ekstradycję złożony przez władze USA". Czy mężczyzna po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych naprowadzi policję na trop ciała zaginionej?

Źródło: CNN, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • USA: Innowacyjne podejście do opieki na dziećmi w pracy USA: Innowacyjne podejście do opieki na dziećmi w pracy

  Coraz więcej przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonych decyduje się na wprowadzenie opieki nad dziećmi bezpośrednio w miejscu pracy. Jest to odpowiedź na rosnące koszty usług opiekuńczych oraz trudności związane z ich dostępnością, które odczuwają pracujący rodzice. Pomysł ten, chociaż cieszy się popularnością wśród rodziców ze względu na wygodę i niższe koszty, budzi też pewne obawy ekspertów.

 • USA: Wstrzymanie dostaw broni do Izraela? USA: Wstrzymanie dostaw broni do Izraela?

  Prezydent Joe Biden ostrzegł Izrael, że Stany Zjednoczone wstrzymają dostawy niektórych rodzajów broni, jeśli Izrael przeprowadzi dużą operację lądową w mieście Rafah w Strefie Gazy.

 • USA: Niebezpieczeństwo w Białym Domu USA: Niebezpieczeństwo w Białym Domu

  W sobotę wieczorem 4 maja w Waszyngtonie doszło do groźnego zdarzenia. Samochód z dużą prędkością uderzył w zewnętrzną bramę Białego Domu. Jak podaje Associated Press, za kierownicą pojazdu był mężczyzna, który zginął na miejscu. Tożsamość kierowcy wciąż jest nieznana.

 • USA: Fenomenalny powrót cykad USA: Fenomenalny powrót cykad

  W południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych, w tym roku obserwuje się niezwykłe zjawisko natury - tysiące czerwonych cykad wyłaniają się z ziemi po wielu latach. Te dwa stada, które wychodzą, mają cykle życia trwające 13 lub 17 lat, i od wieków nie zdarzało się, by wydostały się na powierzchnię w tym samym czasie.

 • Kongres USA: 61 miliardów dolarów dla Ukrainy przegłosowane Kongres USA: 61 miliardów dolarów dla Ukrainy przegłosowane

  Nareszcie! Uff! Udało się! Wiele krajów odetchnęło z ulgą. Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych zdecydowanie poparła pakiet pomocy dla Ukrainy, wart 61 miliardów dolarów, mający na celu wsparcie tego kraju w walce z rosyjską inwazją. Decyzja ta, choć opóźniona, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno wewnątrz, jak i poza granicami Stanów Zjednoczonych.

load more hold SHIFT key to load all load all