Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
poniedziałek, 25 kwiecień 2022 23:31

Media społecznościowe: Elon Musk przejmuje Twittera! Jakie będą zmiany?

Zmiany w Tweeterze Zmiany w Tweeterze fot:pixabay

Elona Muska i Twittera jako sieci społecznościowej nie trzeba nikomu przedstawiać. To tutaj decydują sie losy świata i wszystkich gałęzi życia z tym związanych. To tutaj starsi jak i młodsi w 280 znakach wyrażają swoje emocje i prawdy życiowe. Okazuje się, że najbogatszy człowiek świata Elon Musk zakupi to medium za 44 miliardy dolarów.

 

Początki Twittera zainicjowane przez przez Jacka Dorseya, Evana Williamsa, Noaha Glassa oraz Biza Stone’a

Serwis społecznościowy Twitter powstał dzięki "burzy mózgów" 21 marca w 2006 roku jako usługa mikroblogowania. Założycielami byli Jack Dorsey, Evan Williams, Noah Glass i Biz Stone. Zarejestrowany na Twitterze użytkownik może wysyłać i odbierać krótkie wiadomości od innych użytkowników. Umożliwia tagowanie, umieszczanie zdjęć i filmów. Najwięcej obserwujących w historii ma Barack Obama - 131 575 278, Justin Bieber - 114 366 270, Katy Perry - 108 897 531, Rihanna - 106 055 024, Cristiano Ronaldo - 98 948 253, Taylor Swift - 98 948 253, Lady Gaga - 84 535 023, Elon Musk - 81 620 218, Narendra Modi - 77 907 218, Ellen DeGeneres - 77 598 394. Jak widzimy są to zasięgi, które mogą zmienić tok myślenia niejednego obserwatora i dlatego też Twitter jest bardzo silna i niebezpieczną bronią.

Przejęcie Twittera przez Muska 

Zarząd Twittera zgodził się na przejęcie tej sieci społecznościowej przez miliardera. Musk pod koniec marca kupił 9,2% akcji Twittera za 3,5 mld dolarów i stał się największym udziałowcem tej spółki. Dziś Twitter przekazał, że zostanie w całości przejęty przez Elona Muska. Cena wynosi 54,20 dolara za akcję, co daje się na około 44 mld dolarów. Po zakończeniu transakcji Twitter stanie się firmą prywatną.

Jakie zmiany propunuje Musk po przejęciu Twittera?

Musk niejednokrotnie krytykował sposób zarządzania tą firmą i dlatego też po przejęciu Twittera planuje:

 • wycofać medium z giełdy
 • rada nadzorcza Twittera nie otrzyma wynagrodzenia za swoją pracę
 • zmniejszy zależność od reklam
 • uwierzytelnienie użytkowników
 • zwiekszy swobodę wypowiedzi użytkowników
 • wprowadzi przycisk "edytuj"
 • zwiększy długość wpisów
 • udostępni kod źródłowy platformy
 • pokona boty spamujące

 

Oświadczenie Elona Muska w sprawie Twittera

"Wolność słowa jest podstawą funkcjonującej demokracji, a Twitter to cyfrowy plac miejski, na którym debatuje się o sprawach kluczowych dla przyszłości ludzkości. Chcę również, aby Twitter był lepszy niż kiedykolwiek wcześniej, ulepszając go o nowe funkcje, czyniąc algorytmy otwartymi (open source) w celu zwiększenia zaufania, pokonując boty spamujące i uwierzytelniając wszystkich użytkowników. Twitter ma ogromny potencjał – nie mogę się doczekać współpracy z firmą i społecznością użytkowników, aby go rozwinąć."

"Mam nadzieję, że moi najwięksi krytycy zostaną na Twitterze, bo o to chodzi w wolności słowa".

Znając Elona Muska jeszcze niejednokrotnie nas zaskoczy. Dlatego też zmian na Twitterze zapewne będzie jeszcze więcej, a pomysły będą ewoluowały. Sądzę, że Twitter przechodzi w dobre ręce.

Artykuły powiązane

 • Australia: Pięciolatek wciągnięty do basenu przez trzymetrowego pytona!
  Australia: Pięciolatek wciągnięty do basenu przez trzymetrowego pytona!

  Pięcioletni Beau beztrosko bawił się na podwórku przed swoim domem w mieście Byron Bay (Nowa Południowa Walia). Nagle chłopiec poczuł ukąszenie w kostkę i został wciągnięty do basenu. Na całe szczęście, zarówno dziadek, jak i ojciec byli w pobliżu i szybko ruszyli dziecku na pomoc. 76-letni dziadek wskoczył do basenu jako pierwszy wyciągając pięciolatka, zaś ojciec chłopca wyrwał swojego syna z uścisku pytona. 

  Napisano piątek, 25 listopad 2022 18:23
 • USA: Tragiczna strzelanina w Walmarcie
  USA: Tragiczna strzelanina w Walmarcie

  Ameryką wstrząsa kolejna masakra z użyciem broni. Po raz kolejny niewinne osoby straciły życie w stanie Virginia po krwawej jatce w markecie. Przyczyny mordu wciąż pozostają nieznane.

  Napisano czwartek, 24 listopad 2022 15:43
 • Wielka Brytania: Coraz większy problem z dostępnością jajek?
  Wielka Brytania: Coraz większy problem z dostępnością jajek?

  W wielu brytyjskich sklepach zostały wprowadzone limity na zakup jaj. Co więcej, w niektórych sklepach mogą nawet wystąpić braki, co w przypadku sezonu przedświątecznego może być dość dotkliwe. Warto dodać, że skala tego problemu jest znacznie wyższa, niż to co kilka miesięcy temu obserwowaliśmy z brakami cukru na naszych sklepach. Rolnicy już dziś oświadczają, że na Święta Bożego Narodzenia może po prostu zabraknąć jaj. Skąd wzięły się te nagłe braki? 

  Napisano czwartek, 17 listopad 2022 18:03
 • Turcja: Krwawa eksplozja w Stambule! Zobacz wybuch!
  Turcja: Krwawa eksplozja w Stambule! Zobacz wybuch!

  Eksplozja bomby na placu Taksim spowodowała śmierć co najmniej 4 osób, a także ciężko raniła co najmniej 11. Wybuch miał miejsce na niezwykle popularnej wśród turystów ulicy Istiklal, która jest jedną z atrakcji centrum Stambułu. Na ten moment trwa ustalanie sprawców wybuchu, jednakże social media (szczególnie tureckie) zapełnione są już nagraniami, także tymi z momentu zdarzenia. 

  Napisano niedziela, 13 listopad 2022 16:11
 • Niemcy: KFC zaprosiło klientów do świętowania kurczakiem… rocznicy nocy kryształowej!
  Niemcy: KFC zaprosiło klientów do świętowania kurczakiem… rocznicy nocy kryształowej!

  Do kuriozalnej i szokującej sytuacji doszło w sieci KFC, a konkretniej w niemieckiej aplikacji tej sieci fast-food. Niemieccy użytkownicy zostali zaproszeni na chrupiącego kurczaka z delikatnym serem z okazji nocy kryształowej. Firma szybko przeprosiła za zaistniałą sytuację, ale w internecie nic nie ginie! 

  Napisano czwartek, 10 listopad 2022 17:53
 • Niemcy: Dziewczynka więziona przez 7 lat
  Niemcy: Dziewczynka więziona przez 7 lat

  W małej, 24 tysięcznej niemieckiej miejscowości o nazwie Attendorn doszło do tragicznego odkrycia. Matka i dziadkowie ośmioletniej dziewczynki są obecnie przesłuchiwani przez niemieckie służby po tym jak pod koniec września wyszło na jaw, że przetrzymywali dziewczynkę w zamknięciu.

  Napisano środa, 09 listopad 2022 15:43
 • Indonezja: Pyton pożarł 54-letnią kobietę w całości! Zobacz nagranie
  Indonezja: Pyton pożarł 54-letnią kobietę w całości! Zobacz nagranie

  Do tragedii doszło w ubiegłą sobotę na indonezyjskiej wyspie Sumatrze. Zwłoki 54-letniej kobiety znaleziono w ponad 7 metrowym pytonie. Według wstępnych ustaleń, kobieta została zmiażdżona przez potężne ciało węża i następnie zjedzona. Jahrah, bo tak nazywała się ofiara węża, pracowała na jednej z plantacji kauczuku. Warto dodać, że to nie jedyny przypadek śmiertelnego ataku pytona na człowieka w Indonezji. 

  Napisano czwartek, 27 październik 2022 18:07
 • Walia, Haverfordwest: Niezwykłe znalezisko podczas budowy baru - ponad 300 szkieletów!
  Walia, Haverfordwest: Niezwykłe znalezisko podczas budowy baru - ponad 300 szkieletów!

  Historia stale potrafi nas zaskakiwać. Świetnym tego przykładem jest znalezisko archeologiczne z walijskiego miasta Haverfordwest. Podczas budowy nowego baru natrafiono na ludzkie kości. Po dokładnym przeszukaniu miejsca, pod fundamenty nowopowstającego baru okazało się, że w ziemi leży ponad 307 ludzkich szczątków. Co więcej, ponad połowa z nich okazała się szczątkami dzieci! 

  Napisano wtorek, 25 październik 2022 16:14
 • Uganda: Kolejne przypadki zakażeń wirusem Ebola!
  Uganda: Kolejne przypadki zakażeń wirusem Ebola!

  Kolejne dziewięć osób uzyskało pozytywny wynik badania na obecność wirusa Ebola w narodowym szpitalu w Kampali, czyli stolicy Ugandy. Minister zdrowia dr. Jane Ruth Aceng potwierdziła pozytywne przypadki zakażeń wirusem, które powiązane są z dystryktem Kampala.Ten region Ugandy zasłynął ostatnio niechlubną sławą siedliska zakażeń wirusem Ebola. Władze obserwują rozwój sytuacji i mają rękę na pulsie, aby zakażenia nie rozprzestrzeniły się na cały kraj. 

  Napisano poniedziałek, 24 październik 2022 18:20
 • Tofukuji: Najstarsza toaleta w Japonii zniszczona przez…
  Tofukuji: Najstarsza toaleta w Japonii zniszczona przez…

  Wszystko zaczęło się od anonimowego telefonu na policję, w którym mężczyzna przyznał Siudo przypadkowego wjechania swoim samochodem w zabytkową buddyjską świątynię. Okazało się, że w tym wypadku została całkowicie zniszczona… najstarsza toaleta w Japonii. Tofukuji jest kompleksem klasztornym, który zbudowano w 1236 roku w Kioto, zaś toaleta w tym kompleksie świątynnym była najstarsza w całej Japonii!

  Napisano środa, 19 październik 2022 17:17
 • Indie: Tygrys-ludojad nie żyje! Przed śmiercią pozbawił życia nawet 9 osób!
  Indie: Tygrys-ludojad nie żyje! Przed śmiercią pozbawił życia nawet 9 osób!

  Indyjski stan Bihar przez ostatnie tygodnie żył w stanie permanentnego strachu. Wszystko przez krwiożerczego tygrysa, który polował na ludzi w regionie Champaran. Dzikie zwierzę zabiło co najmniej 9 osób, dlatego w obławie na „ludojada z Champaran” wzięło udział około 200 funkcjonariuszy i oficerów policji. 

  Napisano poniedziałek, 10 październik 2022 10:28
 • Tajlandia: Ogromna żałoba po zamachu - zobacz sceny rozdzierające serce
  Tajlandia: Ogromna żałoba po zamachu - zobacz sceny rozdzierające serce

  Zaledwie wczoraj, pisaliśmy o masakrze w Tajlandii, gdzie były policjant napadł na przedszkole, mordując dziesiątki dzieci i dorosłych. Dziś wiadomo już , że zamordowano aż 37 osób, w tym większość dzieci. Najmłodsze z nich, miało 2 latka. Na miejsce masakry przyjechał premier Tajlandii Prayuth Chan-ocha. Zwłoki dzieci odbierane są przez ich rodziców, którzy nie są w stanie emocjonalnie znieść tej straty. 

  Napisano piątek, 07 październik 2022 19:22
 • Merced, USA: Czteroosobowa rodzina z Kalifornii zamordowana z powodu… karty kredytowej!
  Merced, USA: Czteroosobowa rodzina z Kalifornii zamordowana z powodu… karty kredytowej!

  Na jaw wychodzą kolejne szokujące doniesienia, w związku ze zniknięciem czteroosobowej rodziny. Policja odnalazła zwłoki i okazało się, że jest to rodzina, która wcześniej została uprowadzona. Najmłodsza z ofiar ma zaledwie 8 miesięcy. Policja przekazała szczegóły sprawy i wskazała zabójcę, który przyznał się do popełnionego czynu.

  Napisano czwartek, 06 październik 2022 16:09
 • Tajlandia: Napastnik zastrzelił ponad 30 osób - większość to dzieci ze żłobka!
  Tajlandia: Napastnik zastrzelił ponad 30 osób - większość to dzieci ze żłobka!

  Tragicznie wieści z Tajlandii obiegły dziś cały świat. 34-letni były policjant wtargnął na teren przedszkola i otworzył ogień do dzieci. Wiadomo, że do tragedii doszło w dystrykcie Na Klang w północnej Tajlandii. Zabójca po ataku na placówkę wrócił do swojej żony i dziecka, których także zabił. Na końcu popełnił samobójstwo. Z każdą kolejną godziną wychodzą coraz nowsze szczegóły tej masakry. 

  Napisano czwartek, 06 październik 2022 15:12
 • Iran: Hadis Najafi, czyli kolejna ofiara reżimu
  Iran: Hadis Najafi, czyli kolejna ofiara reżimu

  Po zamordowaniu Mahsy Amini irański reżim zamordował kolejną kobietę. To Hadis Najafi. Żołnierze Islamskiej Republiki Iranu wpakowali w 20letnią kobietę aż 6 kul. Śmierć ogłoszono 25 września 2022 roku i stała się najnowszym symbolem żalu, tragedii i losu kobiet w Iranie.

  Napisano środa, 28 wrzesień 2022 19:52