poniedziałek, 27 listopad 2023 16:21

Lot MH370: Do sądu spływają pozwy od rodzin pasażerów!

Lot MH370 Lot MH370 fot. pixabay

Od blisko 10 lat Jiang Hui, syn 70-letniej Jiang Cuiyun, szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego samolot Malaysia Airlines, na pokładzie którego znajdowała się jego matka, zniknął bez śladu. Lot MH370, zmieniając trasę z Kuala Lumpur do Pekinu, zaginął nad Oceanem Indyjskim 8 marca 2014 r. Tajemnicza katastrofa pozostaje jedną z największych zagadek lotnictwa w historii.

 

Samolot Malaysia Airlines zaginął

Jiang Hui nie poddał się w poszukiwaniu prawdy. Teraz, po blisko dekadzie, chiński sąd rozpoczyna rozpatrywanie roszczeń o odszkodowania dla rodzin pasażerów MH370. Około 40 chińskich rodzin domaga się odszkodowań, twierdząc, że katastrofa nie tylko pozbawiła ich bliskich, ale również pogrążyła niektóre w trudnej sytuacji finansowej. Jiang Hui pozywa linie lotnicze Malaysia Airlines, ich ubezpieczyciela, Boeinga i producenta silnika samolotu, żądając odszkodowania, formalnych przeprosin i wsparcia psychologicznego dla rodzin. Wraz z innymi rodzinami ofiar feralnego lotu próbuje utworzyć fundusz na dalsze poszukiwania samolotu, który pomógłby rozwikłać tę tajemnicę.

Tajemniczy los lotu MH370

Brak środków prawnych przez ostatnią dekadę sprawił, że życie rodzin stało się nie do zniesienia. Mimo wniesienia licznych pozwów, część rodzin nie otrzymała żadnych przeprosin ani odszkodowania. Prawnicy są zaniepokojeni brakiem skutecznych środków prawnych, zwłaszcza gdy oskarżeni to międzynarodowe firmy spoza Chin. Pandemia Covid-19 i inne rygorystyczne środki kontroli spowodowały, że wiele osób znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. 

Trzy lata blokad i rygorystycznych środków Covidowych sprawiły, że wiele rodzin znalazło się w trudnej sytuacji.  Pomimo braku jednoznacznych dowodów, Jiang Hui utrzymuje nadzieję na odnalezienie matki i zakończenie tej długiej, niewyjaśnionej historii.

Źródło: CNN, X, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • São Paulo: Katastrofa lotnicza, 62 ofiary śmiertelne São Paulo: Katastrofa lotnicza, 62 ofiary śmiertelne

    W tragicznym wypadku lotniczym w stanie São Paulo w Brazylii zginęły wszystkie 62 osoby znajdujące się na pokładzie samolotu. Katastrofa miała miejsce w piątek, kiedy to samolot lecący z Cascavel w stanie Paraná do portu lotniczego Guarulhos w São Paulo spadł na teren zabudowany w miejscowości Vinhedo. Linie lotnicze Voepass potwierdziły, że na pokładzie maszyny znajdowało się 58 pasażerów oraz czteroosobowa załoga.

  • Arvada: Beechcraft 35 rozbił się na podwórku w Kolorado - film Arvada: Beechcraft 35 rozbił się na podwórku w Kolorado - film

    W miejscowości Arvada, na obrzeżach Denver, doszło do niecodziennego wypadku lotniczego. Mały samolot pasażerski Beechcraft 35 rozbił się na podwórku przed jednym z domów. Na miejscu zdarzenia błyskawicznie zareagowali mieszkańcy, ratując cztery osoby, w tym dwoje dzieci.

  • Iran: Śmierć prezydenta Raisiego i ministra Amirabdollahiana potwierdzona - filmy Iran: Śmierć prezydenta Raisiego i ministra Amirabdollahiana potwierdzona  - filmy

    W niedzielę 19 maja doszło do tragicznej katastrofy śmigłowca w Azerbejdżanie Wschodnim, w której zginął prezydent Iranu, Ebrahim Raisi. W helikopterze znajdowało się również kilku wysokich rangą irańskich przedstawicieli, w tym minister spraw zagranicznych Hossein Amirabdollahian. Śmigłowiec rozbił się na zalesionym terenie, a akcja poszukiwawcza trwała kilkanaście godzin.

  • Węgry: Chińscy policjanci będą prowadzić patrole w kraju Węgry: Chińscy policjanci będą prowadzić patrole w kraju

    Porozumienie między Węgrami a Chinami, które pozwala na patrolowanie terenu przez chińskich policjantów, budzi wiele kontrowersji i pytań co do konsekwencji tej współpracy. Choć początkowo porozumienie to spotkało się z niewielkim zainteresowaniem, jego istnienie stało się szeroko znane po doniesieniach niemieckiego dziennika "Die Welt".

  • Malediwy: Umowa o pomocy wojskowej z Chinami Malediwy: Umowa o pomocy wojskowej z Chinami

    Malediwy ogłosiły we wtorek podpisanie umowy o "pomocy wojskowej" z Chinami, co stanowi istotny krok w kierunku prochińskiej polityki w archipelagu. To kolejny przejaw zmiany kursu po wyborze prezydenta Mohameda Muizzu, który obiecał zacieśnienie stosunków z Pekinem i odwołanie indyjskiego personelu wojskowego z wysp.

load more hold SHIFT key to load all load all