sobota, 14 listopad 2020 18:56

Lonley Planet ogłasza najlepsze miejsce do odwiedzenia w 2021 roku!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Lonely Planet Irlandia Lonely Planet Irlandia

Irlandia jest jednym z europejskich krajów, które turyści odwiedzają najchętniej. „Wiecznie Zielona Wyspa”, jak niektórzy nazywają Irlandię, posiada niezwykle atrakcyjne krajobrazy, a także liczne zabytki historyczne. Dostrzegają to nie tylko turyści, ale także twórcy tak poczytnych i popularnych przewodników turystycznych, jak Lonley Planet. Co sprawiło, że The Burren EcoTurism Netowork znalazło się w znanym przewodniku turystycznym?

 

Burren, czyli miejsce, które trzeba odwiedzić w 2021 roku!

Lonley Planet ogłosiło, że w przewodniku na 2021 rok znajdą się miejsca, projekty i społeczności, które wyznaczają nowe trendy w turystyce i stale ją transformują. Wśród różnych miejsc i projektów wyróżnione zostało The Burren EcoTurism Network, ponieważ według Lonley Planet jest to przykład imponującej współpracy ponad 60 lokalnych przedsiębiorstw, które wspólnie zmieniły Irlandzkie Burren i Geopark Clifs of Moher w miejsce, które jest liderem w zrównoważonym rozwoju turystyki.
Nie da się ukryć, że zarówno Burren, jak i cały powstały wokół niego projekt będzie cieszył się w 2021 roku niezwykle dużym zainteresowaniem turystycznym.

 • Sytuacja covidowa w Londynie robi się zabójcza! Co 20ty mieszkaniec zainfekowany...
  Sytuacja covidowa w Londynie robi się zabójcza! Co 20ty mieszkaniec zainfekowany...

  Królowa Elżbieta II dała dobry przykład swoim poddanym, szczepiąc się przeciwko koronawirusowi. Miejmy nadzieję, że dużo ludzi pójdzie w ślad za nią, jak i księciem Filipem, decydując się na zaszczepienie. Pomimo tego, że u Brytyjczyków mało ludzi sprzeciwia się szczepieniu, szczególnie w tej najstarszej grupie osób. Do tej pory udało się zaszczepić ponad 1,5 miliona ludzi.

  Written on niedziela, 10 styczeń 2021 17:23
 • Papież Franciszek i Królowa Elżbieta II zaszczepieni przeciwko COVID19?!
  Papież Franciszek i Królowa Elżbieta II zaszczepieni przeciwko COVID19?!

  "To wybór natury etycznej" - tak Papież Franciszek mówi o szczepionkach i krytykuje tych co nie chcą się szczepić. Mówi, że wszyscy powinniśmy przyjąć szczepionkę, bo stawką jest zdrowie i życie nie tylko nasze, ale i naszych bliskich - rodziców, teściów, matek, ojców, babć i dziadków. Jak się dowiadujemy jest już zapisany na szczepienie przeciowko Covid 19.

  Written on niedziela, 10 styczeń 2021 17:15
 • Szef WHO oskarżony o bezpośrednie przyczynienie się do ludobójstwa
  Szef WHO oskarżony o bezpośrednie przyczynienie się do ludobójstwa

  Ciemne chmury zaczynają zbierać się nad szefem WHO, Tedrosem Adhanomem Ghebreyesusem. Co prawda, warto podkreślić, że już od jakiegoś czasu w mediach i kuluarach krążyły plotki o odpowiedzialności szefa WHO za ludobójstwo Etiopczyków, jednakże były to tylko przypuszczenia. Sprawa nabrała poważniejszego rozgłosu po oskarżeniu, które wniósł przeciwko szefowi WHO amerykański ekonomista David Stainman. O co został oskarżony Tedros Adhanom Ghebreyesus?

  Written on wtorek, 05 styczeń 2021 20:01
 • Niezwykłe relikwie, które możesz zobaczyć w irlandzkich świątyniach. Video
  Niezwykłe relikwie, które możesz zobaczyć w irlandzkich świątyniach. Video

  Irlandia to kraj, w którym katolicyzm jest niezwykle popularny. Katolickie tradycje i święta przetrwały w Irlandii przez wieki, dlatego dziś jesteśmy w stanie podziwiać różne relikwie świętych i błogosławionych kościoła irlandzkiego. Które relikwie robią największe wrażenie i gdzie można je zobaczyć?

  Written on wtorek, 22 grudzień 2020 19:13
 • 79-latka pierwszą osobą w Irlandii, która otrzyma szczepionkę na COVID19
  79-latka pierwszą osobą w Irlandii, która otrzyma szczepionkę na COVID19

  79-letnia mieszkanka Dublina została pierwszą osobą w Irlandii, która przyjęła szczepionkę na COVID19. Annie Lynch jest babcią dziesięciorga wnucząt, która z niecierpliwością czekała na szczepionkę. Jak sama przyznaje, czuje się teraz bezpieczniej i ma nadzieję, że pandemia zostanie przezwyciężona.

  Written on środa, 16 grudzień 2020 20:03