środa, 24 maj 2023 15:13

Londyn: Kobieta zmarła po potrąceniu przez motocykl policyjny!

śmierć Helen Holland śmierć Helen Holland pixabay

Helen Holland zmarła po dwóch tygodniach od wypadku. Kobieta została potrącona przez motocykl policyjny, który jechał w eskorcie członkini rodziny królewskiej, Sophii. Mimo usilnych starań lekarzy, nie udało się uratować zdrowia i życia 81 - latki.

 

Helen Holland nie żyje

Kobieta potrącona przez motocykl policyjny eskortujący Sophię, księżną Edynburga, przez Londyn, zmarła. Rodzina 81-letniej Helen Holland z Birchanger w hrabstwie Essex powiedziała, że lekarze walczyli o jej życie przez prawie dwa tygodnie, ale nieodwracalne uszkodzenia mózgu ostatecznie zakończyły walkę. Pałac Buckingham poinformował, że księżna jest "głęboko zasmucona" i skierowała "najszczersze kondolencje" do całej rodziny zmarlej. Nadzór policyjny prowadzi dochodzenie w sprawie tego wypadku. Organ nadzoru poinformował również, że jest w kontakcie z rodziną pani Holland, aby wyjaśnić swoją rolę i będzie ich informował na bieżąco o postępie śledztwa.

Jak doszło do potrącenia kobiety?

Pani Holland przebywała w Londynie, odwiedzając swoją siostrę, gdy została potrącona na skrzyżowaniu West Cromwell Road i Warwick Road w dzielnicy Earl's Court 10 maja. Po wypadku rodzina poinformowała, że znajduje się w śpiączce, a w piątek policja oświadczyła, że nadal pozostaje w stanie krytycznym. Sophia, która uzyskała tytuł księżnej Edynburga, gdy jej mąż, książę Edward, objął nową rolę w marcu, skontaktuje się prywatnie z rodziną pani Holland. Naczelnik Richard Smith, szef Jednostki Ochrony Książęcej i Specjalistycznej Policji Metropolitalnej, powiedział, że "tragiczne skutki tej sytuacji odczuwane są przez kolegów w całej Policji Metropolitalnej" i że "myślami są z rodziną i bliskimi tej kobiety".

Źródło: BBC, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Londyn: Nowe dzieło Banksy'ego ożywia miasto! Londyn: Nowe dzieło Banksy'ego ożywia miasto!

  Zagadkowy artysta uliczny Banksy ponownie przyciągnął uwagę publiczności dzięki swojemu najnowszemu dziełu, które pojawiło się w północnym Londynie w minioną niedzielę. Artysta ujawnił mural na ścianie w Finsbury Park poprzez serię postów w mediach społecznościowych. Praca artystyczna w inteligentny sposób włącza w swój projekt przycięte drzewo, tworząc iluzję bujnych zielonych liści za pomocą rozpylonej farby. Obok drzewa znajduje się postać trzymająca spryskiwacz, wykonana w charakterystycznym dla Banksy'ego stylu szablonu, co dodaje komentarz na temat interakcji człowieka z naturą.

 • Kate Middleton: Zamieszanie wokół zdjęcia z okazji dnia matki Kate Middleton: Zamieszanie wokół zdjęcia z okazji dnia matki

  Niedawno opublikowane zdjęcie księżnej Walii i jej dzieci wzbudziło kontrowersje. Cztery międzynarodowe agencje fotograficzne wycofały obraz, zauważając "niespójność w ułożeniu lewej ręki księżniczki Charlotte". Księżna Kate przeprosiła za "zamieszanie", wyjaśniając, że eksperymentowała z edycją zdjęć, co mogło wprowadzić w błąd. Mimo że fotografia miała uspokoić opinię publiczną, stała się przedmiotem dyskusji, a nawet wycofania przez agencje fotograficzne.

 • Rodzina królewska: Dlaczego Kate dalej nie pokazuje się publicznie? Rodzina królewska: Dlaczego Kate dalej nie pokazuje się publicznie?

  Od ponad dwóch miesięcy Księżna Kate nie uczestniczy w publicznych wydarzeniach, a informacje na temat jej stanu zdrowia są skąpe i niejednoznaczne. Plotki i spekulacje zaczęły krążyć wokół jej niespodziewanego zniknięcia, podgrzewając atmosferę wokół rodziny królewskiej.

 • Pałac Buckingham: Nagła śmierć Thomasa Kingstona Pałac Buckingham: Nagła śmierć Thomasa Kingstona

  Wtorek przyniósł smutną nowinę dla rodziny królewskiej, gdy Pałac Buckingham poinformował o nagłej śmierci Thomasa Kingstona, męża Lady Gabrielli Kingston. Zmarły miał zaledwie 45 lat, co sprawia, że jego odejście jest jeszcze bardziej szokujące dla bliskich. W oświadczeniu wydanym w imieniu najbliższej rodziny, zaznaczono, że śmierć Thomasa Kingstona jest wielkim szokiem dla wszystkich.

 • Tom Cruise: Aktor rozstał się z rosyjską modelką Tom Cruise: Aktor rozstał się z rosyjską modelką

  Na początku lutego świat show biznesu obiegła wiadomość o nowej, nietypowej parze - 61-letni Tom Cruise, legenda Hollywood, miał być w związku z 36-letnią rosyjską modelką Elsiną Khayrovą. Ich wspólne wypady zaczęły być dokumentowane przez fotoreporterów, a doniesienia o romantycznym związku wywołały falę zainteresowania mediów.

load more hold SHIFT key to load all load all