Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 22 kwiecień 2021 16:08

Indonezja: Zaginięcie łodzi podwodnej! Załodze pozostały 72 godziny tlenu. EDIT: Odnaleziono szczątki okrętu.

Zaginięcie łodzi podwodnej w Indonezji Zaginięcie łodzi podwodnej w Indonezji Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Według marynarki Indonezji pozostało około 72 godzin na uratowanie 53 członków załogi zaginionego okrętu podwodnego marynarki wojennej. Uważa się, że statek KRI Nanggala-402 zniknął około 60 mil (100 km) od wybrzeża Bali, wcześnie w środę rano. Sześć okrętów wojennych, helikopter i 400 osób bierze udział w poszukiwaniach. Singapur i Malezja wysłały statki, a Stany Zjednoczone, Australia, Francja i Niemcy zaoferowały pomoc.

 

Jak doszło do zaginięcia łodzi podwodnej KRI Nanggala-402?

Okręt podwodny przeprowadzał ćwiczenia, ale nie zdawał raportu i kontakt został utracony, poinformowała media marynarka wojenna. „Znamy ten obszar, ale jest dość głęboki” - powiedział agencji prasowej pierwszy admirał Julius Widjojono. Niektóre raporty mówiły, że kontakt z łodzią podwodną został utracony po uzyskaniu pozwolenia na nurkowanie w głębszych wodach. W międzyczasie wyciek ropy znaleziony w pobliżu miejsca nurkowania łodzi podwodnej może wskazywać na uszkodzenie zbiornika paliwa lub może być również sygnałem od załogi, stwierdziła marynarka wojenna. Zaginiony statek jest jedną z pięciu łodzi podwodnych obsługiwanych przez Indonezję. Został wyprodukowany pod koniec lat 70. i przeszedł dwuletni remont w Korei Południowej, który został ukończony w 2012 roku.

Zaginięcie nigdy wcześniej nie miało miejsca w Indonezji

Rzecznik marynarki wojennej powiedział, że incydent był pierwszym przypadkiem, gdy Indonezja straciła jeden ze swoich okrętów podwodnych. Niemniej jednak podobne incydenty zdarzały się gdzie indziej. W 2017 roku na południowym Atlantyku zatonął argentyński wojskowy okręt podwodny z 44 załogą na pokładzie. Jego wrak odnaleziono rok później, a urzędnicy powiedzieli, że łódź podwodna implodowała.

 

AKTUALIZACJA * 24.04.2021

  • W sobote 24 kwietnia indonezyjska armia poinformowała o znalezieniu szczątków łodzi
  • Jednostkę KRI Nanggala 402 znaleziono na głębokosci 850 metrów
  • Okręt taki może zejśc do 500 metrów

 

Artykuły powiązane

  • Indonezja: Drastyczne kary za seks pozamałżeński! Indonezja: Drastyczne kary za seks pozamałżeński!

    Indonezyjski parlament zatwierdził we wtorek 6 grudnia nowelizację kodeksu karnego. Wśród wielu zmian, znalazł się także zapis o zakazie seksu pozamałżeńskiego pod karą roku pozbawienia wolności. Warto zaznaczyć, że zakaz ten będzie obowiązywał nie tylko Indonezyjczyków, ale Take wszystkich obcokrajowców przebywających w tym państwie, np. turystów. Nowy kodeks karny został zatwierdzony przez wszystkie partie polityczne w indonezyjskim parlamencie. 

  • Indonezja: Wulkan Semeru znów się przebudził - ciemna, toksyczna chmura pędząca 180 km/h! Indonezja: Wulkan Semeru znów się przebudził - ciemna, toksyczna chmura pędząca 180 km/h!

    Pierwszy grudniowy weekend 2022 roku mieszkańcy wyspy Jawy zapamiętają na długo. Erupcja Semeru wymusiła na mieszkańcach okolicznych miejscowości natychmiastową ewakuację. Co więcej, kamerom udało się zarejestrować niezwykle ciekawe i jednocześnie śmiertelnie niebezpieczne zjawisko, czyli lawinę piroklastyczną. Co ciekawe, to już drugi z wybuchów dużych wulkanów na w przeciągu ostatnich dni. 

  • Szczyt G20: Ławrow w szpitalu na Bali?! Szczyt G20: Ławrow w szpitalu na Bali?!

    W poniedziałkowy poranek media z całego świata obiegła informacja o rzekomym pobycie w szpitalu rosyjskiego Ministra Spraw Zagranicznych Siergieja Ławrowa. Doniesienia te zostały upublicznione przez agencję Associated Press, która powołała się na władze Indonezji. 

  • Indonezja: Pyton pożarł 54-letnią kobietę w całości! Zobacz nagranie Indonezja: Pyton pożarł 54-letnią kobietę w całości! Zobacz nagranie

    Do tragedii doszło w ubiegłą sobotę na indonezyjskiej wyspie Sumatrze. Zwłoki 54-letniej kobiety znaleziono w ponad 7 metrowym pytonie. Według wstępnych ustaleń, kobieta została zmiażdżona przez potężne ciało węża i następnie zjedzona. Jahrah, bo tak nazywała się ofiara węża, pracowała na jednej z plantacji kauczuku. Warto dodać, że to nie jedyny przypadek śmiertelnego ataku pytona na człowieka w Indonezji. 

  • USS Connecticut: Kolizja amerykańskiej łodzi podwodnej - w co uderzyli marines? USS Connecticut: Kolizja amerykańskiej łodzi podwodnej - w co uderzyli marines?

    Do nietypowego i niepokojącego zdarzenia doszło w ciągu ostatnich dni na Morzu Południowochińskim. Amerykański okręt podwodny o napędzie atomowym zderzył się z niezidentyfikowanym obiektem, w wyniku czego część załogi doznała lekkich obrażeń. Z czym zderzyli się amerykańscy żołnierze?

  • Zjednoczone Emiraty Arabskie: Wymiana więźniów USA z Rosją
    Zjednoczone Emiraty Arabskie: Wymiana więźniów USA z Rosją

    8.12.2022 r. na lotnisku w Abu Dhabi doszło do wymiany więźniów. Amerykanie przekazali Rosjanom Viktora Bouta - skazanego na 12 lat więzienia w Stanach Rosjanina nielegalnego, międzynarodowego handlarza bronią. W zamian stronie USA wydana została Brittney Griner - amerykańska koszykarka aresztowana w Rosji za posiadanie oleju konopnego.

    Napisano czwartek, 08 grudzień 2022 19:41
  • Indonezja: Drastyczne kary za seks pozamałżeński!
    Indonezja: Drastyczne kary za seks pozamałżeński!

    Indonezyjski parlament zatwierdził we wtorek 6 grudnia nowelizację kodeksu karnego. Wśród wielu zmian, znalazł się także zapis o zakazie seksu pozamałżeńskiego pod karą roku pozbawienia wolności. Warto zaznaczyć, że zakaz ten będzie obowiązywał nie tylko Indonezyjczyków, ale Take wszystkich obcokrajowców przebywających w tym państwie, np. turystów. Nowy kodeks karny został zatwierdzony przez wszystkie partie polityczne w indonezyjskim parlamencie. 

    Napisano wtorek, 06 grudzień 2022 19:48
  • Indonezja: Wulkan Semeru znów się przebudził - ciemna, toksyczna chmura pędząca 180 km/h!
    Indonezja: Wulkan Semeru znów się przebudził - ciemna, toksyczna chmura pędząca 180 km/h!

    Pierwszy grudniowy weekend 2022 roku mieszkańcy wyspy Jawy zapamiętają na długo. Erupcja Semeru wymusiła na mieszkańcach okolicznych miejscowości natychmiastową ewakuację. Co więcej, kamerom udało się zarejestrować niezwykle ciekawe i jednocześnie śmiertelnie niebezpieczne zjawisko, czyli lawinę piroklastyczną. Co ciekawe, to już drugi z wybuchów dużych wulkanów na w przeciągu ostatnich dni. 

    Napisano poniedziałek, 05 grudzień 2022 17:20
  • Tuvalu: Pierwszy kraj, który chce przenieść się do sieci!
    Tuvalu: Pierwszy kraj, który chce przenieść się do sieci!

    Zmiany klimatu coraz mocniej wpływają na naszą planetę, o czym na własnej skórze przekonują się już mieszkańcy wysp na Pacyfiku. Tuvalu jest wyspiarskim państwem na Oceanie Spokojnym, zaś jego rząd zdecydował się na bezprecedensowy eksperyment polityczny, społeczny i prawny. 

    Napisano środa, 30 listopad 2022 16:51
  • Hawaje: Największy aktywny wulkan Mauna Loa, przebudził się po 39 latach!
    Hawaje: Największy aktywny wulkan Mauna Loa, przebudził się po 39 latach!

    Z krateru Mauna Loa po raz pierwszy od 1984 wydostała się lawa, zaś niebo nad największą wyspą Hawajów zostało rozświetlone przez krwisto czerwoną łunę. Agencja Reutera podaje, że erupcja rozpoczęła się około godziny 23:30 w niedzielę (według czasu polskiego - w poniedziałek o 10:30). W sieci już pojawiło się wiele nagrań pokazujących potęgę żywiołu. 

    Napisano wtorek, 29 listopad 2022 17:17
  • Europa: „Super-kartel” rozbity - skonfiskowano 30 ton kokainy!
    Europa: „Super-kartel” rozbity - skonfiskowano 30 ton kokainy!

    Połączone siły policji z sześciu krajów rozbiły „super-kartel” narkotykowy, który odpowiedzialny był za ponad jedną trzecią kokainy w Europie. Te sensacyjne informacje zostały podane przez agencję Unii Europejskiej do spraw policji Europol. W trakcie samego dochodzenia aresztowano 49 podejrzanych osób, zaś cała akcja była zwieńczeniem równoległych dochodzeń prowadzonych przez Francję, Hiszpanię, Holandię, Belgię i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Co więcej, w rozbiciu „super-kartelu” pomogły także Stany Zjednoczone. 

    Napisano poniedziałek, 28 listopad 2022 19:02
  • Chiny: Białe puste kartki symbolem oporu - protesty przeciwko lockdownom
    Chiny: Białe puste kartki symbolem oporu - protesty przeciwko lockdownom

    Ogromne protesty przeciwko restrykcjom „zero covid” przetaczają się przez całe Chiny. Ludzie masowo protestują przeciwko kolejnym lockdownom wprowadzonym przez władze. Symbolem protestów stała się pusta, biała kartka papieru. Ma być to nawiązanie to kompletnego braku wolności słowa.

    Napisano poniedziałek, 28 listopad 2022 18:39
  • Australia: Pięciolatek wciągnięty do basenu przez trzymetrowego pytona!
    Australia: Pięciolatek wciągnięty do basenu przez trzymetrowego pytona!

    Pięcioletni Beau beztrosko bawił się na podwórku przed swoim domem w mieście Byron Bay (Nowa Południowa Walia). Nagle chłopiec poczuł ukąszenie w kostkę i został wciągnięty do basenu. Na całe szczęście, zarówno dziadek, jak i ojciec byli w pobliżu i szybko ruszyli dziecku na pomoc. 76-letni dziadek wskoczył do basenu jako pierwszy wyciągając pięciolatka, zaś ojciec chłopca wyrwał swojego syna z uścisku pytona. 

    Napisano piątek, 25 listopad 2022 18:23
  • USA: Tragiczna strzelanina w Walmarcie
    USA: Tragiczna strzelanina w Walmarcie

    Ameryką wstrząsa kolejna masakra z użyciem broni. Po raz kolejny niewinne osoby straciły życie w stanie Virginia po krwawej jatce w markecie. Przyczyny mordu wciąż pozostają nieznane.

    Napisano czwartek, 24 listopad 2022 15:43
  • Wielka Brytania: Coraz większy problem z dostępnością jajek?
    Wielka Brytania: Coraz większy problem z dostępnością jajek?

    W wielu brytyjskich sklepach zostały wprowadzone limity na zakup jaj. Co więcej, w niektórych sklepach mogą nawet wystąpić braki, co w przypadku sezonu przedświątecznego może być dość dotkliwe. Warto dodać, że skala tego problemu jest znacznie wyższa, niż to co kilka miesięcy temu obserwowaliśmy z brakami cukru na naszych sklepach. Rolnicy już dziś oświadczają, że na Święta Bożego Narodzenia może po prostu zabraknąć jaj. Skąd wzięły się te nagłe braki? 

    Napisano czwartek, 17 listopad 2022 18:03
  • Turcja: Krwawa eksplozja w Stambule! Zobacz wybuch!
    Turcja: Krwawa eksplozja w Stambule! Zobacz wybuch!

    Eksplozja bomby na placu Taksim spowodowała śmierć co najmniej 4 osób, a także ciężko raniła co najmniej 11. Wybuch miał miejsce na niezwykle popularnej wśród turystów ulicy Istiklal, która jest jedną z atrakcji centrum Stambułu. Na ten moment trwa ustalanie sprawców wybuchu, jednakże social media (szczególnie tureckie) zapełnione są już nagraniami, także tymi z momentu zdarzenia. 

    Napisano niedziela, 13 listopad 2022 16:11
  • Niemcy: KFC zaprosiło klientów do świętowania kurczakiem… rocznicy nocy kryształowej!
    Niemcy: KFC zaprosiło klientów do świętowania kurczakiem… rocznicy nocy kryształowej!

    Do kuriozalnej i szokującej sytuacji doszło w sieci KFC, a konkretniej w niemieckiej aplikacji tej sieci fast-food. Niemieccy użytkownicy zostali zaproszeni na chrupiącego kurczaka z delikatnym serem z okazji nocy kryształowej. Firma szybko przeprosiła za zaistniałą sytuację, ale w internecie nic nie ginie! 

    Napisano czwartek, 10 listopad 2022 17:53
  • Niemcy: Dziewczynka więziona przez 7 lat
    Niemcy: Dziewczynka więziona przez 7 lat

    W małej, 24 tysięcznej niemieckiej miejscowości o nazwie Attendorn doszło do tragicznego odkrycia. Matka i dziadkowie ośmioletniej dziewczynki są obecnie przesłuchiwani przez niemieckie służby po tym jak pod koniec września wyszło na jaw, że przetrzymywali dziewczynkę w zamknięciu.

    Napisano środa, 09 listopad 2022 15:43
  • Indonezja: Pyton pożarł 54-letnią kobietę w całości! Zobacz nagranie
    Indonezja: Pyton pożarł 54-letnią kobietę w całości! Zobacz nagranie

    Do tragedii doszło w ubiegłą sobotę na indonezyjskiej wyspie Sumatrze. Zwłoki 54-letniej kobiety znaleziono w ponad 7 metrowym pytonie. Według wstępnych ustaleń, kobieta została zmiażdżona przez potężne ciało węża i następnie zjedzona. Jahrah, bo tak nazywała się ofiara węża, pracowała na jednej z plantacji kauczuku. Warto dodać, że to nie jedyny przypadek śmiertelnego ataku pytona na człowieka w Indonezji. 

    Napisano czwartek, 27 październik 2022 18:07
  • Walia, Haverfordwest: Niezwykłe znalezisko podczas budowy baru - ponad 300 szkieletów!
    Walia, Haverfordwest: Niezwykłe znalezisko podczas budowy baru - ponad 300 szkieletów!

    Historia stale potrafi nas zaskakiwać. Świetnym tego przykładem jest znalezisko archeologiczne z walijskiego miasta Haverfordwest. Podczas budowy nowego baru natrafiono na ludzkie kości. Po dokładnym przeszukaniu miejsca, pod fundamenty nowopowstającego baru okazało się, że w ziemi leży ponad 307 ludzkich szczątków. Co więcej, ponad połowa z nich okazała się szczątkami dzieci! 

    Napisano wtorek, 25 październik 2022 16:14