wtorek, 09 marzec 2021 19:31

Chiny: Paszport szczepień

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Paszport szczepień w Chinach Paszport szczepień w Chinach Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Od długiego czasu na całym świecie szaleje wirus Covid-19. Na chwilę obecną, mimo toczącej się z nim walki, większość państw ponosi klęskę. Jedynym rozwiązaniem są grupowe szczepienia obywateli. Niestety nie wszyscy chcą się im poddać. Aby przeciwstawić się rozpowszechnianiu wirusa, część państw rozważa wprowadzenie paszportów szczepień.

 

Chiny walczą z wirusem!

Chiny chcąc wprowadzić "Paszport szczepień" dla podróżujących obywateli. W rejestrze ma znaleźć się informacja o szczepieniach i wynikach badań na koronawirusa dla osób podróżujących za granicę. Wydział spraw konsularnych chińskiego MSZ podaje, że certyfikat miałby oprócz wyżej wymienionych informacji posiadać zaszyfrowany kod QR oraz dane osobowe.
Na chwilę obecną podróżujący przybywający do Chin nadal podlegają kwarantannie. Szczepienie nie gwarantuje braku zakażenia, to też nie ma pewności, że podróżujący nie transportuje wirusa.
Na chwilę obecną szczepienia na terenie Chin odrywają się bardzo prężnie. Obecnie podano około 50 milionów dawek, zaś na rynku dostępne są cztery rodzime szczepionki.

Unia Europejska także chce certyfikatów!

Patrząc na postępowanie Chin, także Unia Europejska planuje wprowadzić takie „Paszporty szczepień” w państwach członkowskich. To rozwiązanie miałoby na celu ułatwienie podróży zagranicznych i wyciąganie branży turystycznej z kryzysu. Obecnie trwają prace Komisji Europejskiej nad regulacjami w tej sprawie.