piątek, 12 styczeń 2024 13:27

Brunei Darussalam: Syn sułtana wziął ślub!

Brunei Darussalam wesele syna sułtana Brunei Darussalam wesele syna sułtana fot. pixabay

W najnowszym rozdziale rodzinnej sagi sułtanatu Brunei, książę Abdul Mateen, dziesiąty syn sułtana Hassanal Bolkiaha, oficjalnie wstąpił na ślubny kobierzec biorąć ślub z  Anishą Isą Kalebic. Ceremonia, rozpoczęta w miniony weekend, to wielki event, trwający aż 10 dni, w którym młoda para celebruje swoją miłość.

 

 Ceremonie Khatam Quoran i Berbedak Mandi

Uroczystości rozpoczęły się od ceremonii Khatam Quoran, gdzie Anisha zaprezentowała się w tradycyjnej sukni baju kurung. Następnie para wzięła udział w Berbedak Mandi, ceremonii błogosławieństwa, gdzie panna młoda zmieniała stroje, prezentując się w śnieżnobiałej sukni i później w czerwonym stroju z dodatkami ze skóry. Najważniejszym momentem był dzień, w którym książę Mateen i Anisha wymienili przysięgi w meczecie Omafa Alego Saifuddiena, oficjalnie zostając małżeństwem. Ceremonii przysłuchiwał się sułtan Brunei oraz ojciec panny młodej. To symboliczne wydarzenie zostało uwiecznione na zdjęciach, które szybko podbiły media społecznościowe.

Książę Abdul Mateen ożenił się

Książę Abdul Mateen, w wieku 32 lat, to lotnik w Królewskich Siłach Powietrznych Brunei i utalentowany gracz polo. Z kolei Anisha Isa Kalebic, mająca 29 lat, to bizneswoman, prowadząca własną markę odzieżową i współwłaścicielka firmy turystycznej. Oboje cieszą się uznaniem społeczności królewskiej. Zawarcie małżeństwa pary zostanie uświetnione wspaniałym bankietem 14 stycznia. Spekulacje mówią nawet o możliwym udziale księcia Williama i Kate Middleton w wydarzeniu, co z pewnością zwróci uwagę międzynarodowej społeczności. Książę Mateen to kolejny potomek sułtana Brunei, który świętuje zaślubiny. W ubiegłym roku jego siostra, księżniczka 'Azemah, wzięła ślub ze swoim kuzynem, podkreślając silne więzi rodzinne w sułtanacie.

Huczne obchody ślubne księcia Abdul Mateena i Anishy Isy Kalebic zapiszą się w historii sułtanatu Brunei jako jedne z najbardziej okazałych. Dziesięciodniowe uroczystości, rozpoczęte od tradycyjnych ceremonii, a zakończone wymianą przysiąg w meczecie Omafa Alego Saifuddiena, stanowią wyjątkowy moment dla tej młodej pary.

Źródło: Pudelek, X, Trybuna Polska

load more hold SHIFT key to load all load all