Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
środa, 25 sierpień 2021 17:32

Największe atrakcje i zabytki Opola

Atrakcje i zabytki Opola Atrakcje i zabytki Opola

Opole to jedno z największych miast południowej Polski, a także stolica Śląska Opolskiego. Często uważane za historyczną stolicę całego Śląska, do Polski należy od 1945 r i liczy obecnie blisko 120 tysięcy mieszkańców. Opole słynie przede wszystkim z Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, organizowanego od 1963 roku. Pojawiali się tutaj najwięksi artyści i ulubieńcy publiczności.

Nic dziwnego zatem, że miasto nazywane jest "stolicą polskiej piosenki". Z pewnością to jeden z symboli, warto jednak zauważyć, że miasto ma nam do zaoferowania znacznie więcej. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie a turyści i podróżnicy z pewnością będą bardzo zadowoleni. Sprawdźmy, jakie są największe atrakcje Opola!

Atrakcje i zabytki Opola

Atrakcje i zabytki Opola

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

To niewątpliwie jedna z największych atrakcji Opola oraz jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc. Wizyta w nowoczesnym i interaktywnym muzeum to gratka dla starszych i młodszych. Możemy tutaj odbyć podróż po historii polskiej muzyki współczesnej i rozrywkowej. Ogromna ilość rekwizytów i materiałów budzi wspomnienia i jest prawdziwą kopalnią wiedzy dla wszystkich, którzy interesują się polską muzyką oraz historią festiwalu w Opolu. Można tu poznać bliżej kulisy tego największego wydarzenia muzycznego w naszym kraju oraz szczegóły dotyczące powstawania największych rodzimych hitów. Warto zarezerwować sobie na tę atrakcję nawet kilka godzin.

Opolski Ogród Zoologiczny

Jeden z największych i najciekawszych tego typu obiektów w naszym kraju. Wyróżnia go ogromna ilość gatunków zwierząt pochodzących z niemal wszystkich środowisk na kuli ziemskiej, szerokie wybiegi dla zwierząt oraz liczne ścieżki ułatwiające zwiedzanie. Na terenie zoo znajdują się również punkty gastronomiczne, atrakcje i sklepy z pamiątkami. Poruszanie się po terenie ogrodu zoologicznego ułatwiają mapki z rozpiską mieszkających tu zwierząt. Warto zauważyć, że obiekt jest ciągle modernizowany a dzięki sumiennej pracy opiekunów zwierząt wizyta tutaj jest przyjemnością i ciekawym doświadczeniem.

Wieża Piastowska w Opolu

Ważny symbol Opola oraz jeden z najciekawszych zabytków. Licząca 35 m wieża stanowi znakomity punkt widokowy a widok z tarasu zapiera dech w piersiach. Wewnątrz znajdziemy także interesującą prezentację multimedialną, obiekt można zwiedzać z przewodnikiem.

Muzeum Wsi Opolskiej

Wspaniała atrakcja dla wszystkich pasjonatów historii i architektury. Muzeum dostarcza wielu informacji na temat życia w dawnych czasach, zobaczymy tutaj drewniany młyn, spichlerz, stodoły oraz wiejskie chałupy. Interesujące ekspozycje, piękne ogrody oraz rzetelna obsługa. Miejsce uznawane jest za jeden z najciekawszych skansenów w tej części Polski.

Zamek Górny w Opolu

Bardzo interesujący obiekt, dostępny dla gości dopiero od kilku lat. Możliwe jest zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem - otrzymujemy bardzo ciekawą prelekcję na temat przeszłości budowli oraz jej znaczenia w historii miasta. Warto odwiedzić jeśli jesteśmy zainteresowani historią i lubimy zwiedzać tego typu zabytki.

Rynek w Opolu

Serce miasta i kolejna atrakcja Opola. Odnowiony rynek to bardzo klimatyczne miejsce, idealne na spacery, zwiedzanie ale też leniwy odpoczynek. Bardzo dużo lokali gastronomicznych i punktów usługowych. Piękny, zabytkowy ratusz oraz magiczne wręcz kamieniczki czynią to miejsce szczególnie urokliwym. Koniecznie trzeba to zobaczyć.

Sanktuarium św. Jacka

Niezwykle romantyczne miejsce, często wybierane przez pary młode oraz wszystkich zakochanych. Przepiękny, odrestaurowany i utrzymany na wysokim poziomie kompleks pałacowo-parkowy. Wspaniałe ogrody, w których można odpocząć i pospacerować. W parku warto również zwrócić uwagę na przywiezione z Niemiec dzwony kościelne. Pałac można zwiedzać, można również pomodlić się w kaplicy. Ponadto w parku znajduje się dobra restauracja.

Muzeum Śląska Opolskiego

Kolejne muzeum i kolejny obiekt wart naszej uwagi. Niemal dosłownie umożliwia podróż w czasie dzięki licznym zabytkom i historii przedstawionej w bardzo interesujący sposób. Obiekt wart polecenia dla całej rodziny, zabytki przedstawione w ciekawy i przystępny sposób. Na pewno warto spędzić tutaj nawet kilka godzin.

Mapa Opola

Poniżej przedstawiamy mapę Opola dla zwiedzających. Warto zobaczyć wszystkie zabytki i atrakcje Opola już dziś!

 • III wojna światowa: W jakich krajach najlepiej jest się skryć?
  III wojna światowa: W jakich krajach najlepiej jest się skryć?

  Świat z napięciem śledzi sytuację na Ukrainie, ale to tylko część problemów. Ryzyko wybuchu III Wojny Światowej nigdy nie było jeszcze tak wysokie. Mimo nadziei, że wszystko zdoła się uspokoić i powrócić do normalności, to warto mieć plan zapasowy. Poniżej znajduje się lista najbezpieczniejszych i najpiękniejszych zakątków świata, w których ze spokojem można przeczekać kryzys.

  Napisano piątek, 09 wrzesień 2022 18:48
 • Gruzja: Co warto zobaczyć?
  Gruzja: Co warto zobaczyć?

  Gruzja to niewielki kraj położony nad Morzem Czarnym, na południowych stokach Kaukazu. Malownicze krajobrazy, interesująca kultura, podzwrotnikowy, ciepły klimat oraz dobrej jakości ośrodki narciarskie przyciągają do tego państwa rokrocznie coraz większe grono turystów. Co warto zobaczyć będąc w Gruzji?

  Napisano środa, 29 czerwiec 2022 17:42
 • Australia: Otwarcie granic dla zagranicznych turystów!
  Australia: Otwarcie granic dla zagranicznych turystów!

  Władze Australii postanowiły otworzyć swoje granicę na gości zza granic kraju. Warto podkreślić, iż kraj ten charakteryzował się wyjątkowo mocnymi restrykcjami, dlatego otwarcie granic na zagranicznych podróżnych jest w Australii wielkim wydarzeniem. Decyzja władz pozwala na ponowne zjednoczenie się rodzin, które mają swoich członków poza Australią, a także pozwala na nowo rozkręcić turystykę.

  Napisano poniedziałek, 21 luty 2022 19:44
 • Norwegia: Dlaczego ten kraj jest tak bogaty i rozwinięty?
  Norwegia: Dlaczego ten kraj jest tak bogaty i rozwinięty?

  Państwo na północy Europy, które kojarzy się z fiordami, urokliwymi, małymi miasteczkami i… skokami narciarskimi: Norwegia. Kiedy myślimy o tym właśnie kraju mamy dość proste wyobrażenie: Norwegia niegdyś to nieustraszeni Wikingowie, którzy w poszukiwaniu bogactw przemierzali Morze Północne, a potem zapuszczali się dalej, na południe. Norwegia dziś to ciekawa oferta turystyczna, bogaty kraj i dla wielu, wysokie ceny. A jak jest naprawdę?

  Napisano czwartek, 27 styczeń 2022 18:41
 • Poznaj najmniejsze miasto w Polsce
  Poznaj najmniejsze miasto w Polsce

  Większość z nas bez trudu jest w stanie wskazać największe polskie miasto – Warszawę. Ilu z nas jednak zna i potrafi zlokalizować najmniejsze miasto w Polsce? Spieszymy z pomocą! Jest to Opatowiec, w którym żyje zaledwie 336 mieszkańców.

  Napisano środa, 26 styczeń 2022 17:06
 • Sara Rutherford: W 5 miesięcy dookoła świata - nastolatka została najmłodszą kobietą, która dokonała takiego wyczynu
  Sara Rutherford: W 5 miesięcy dookoła świata - nastolatka została najmłodszą kobietą, która dokonała takiego wyczynu

  Podróż dookoła świata już w samym swoim założeniu jest czymś niezwykłym, jednakże jest to jeszcze bardziej interesujące, gdy ktoś tego dokona. Warto, jednakże podkreślić, że niektórzy spełniają takie marzenia już od wczesnych lat swojego życia i idealnym tego przykładem jest 19-letnia Sara Rutherford, która w ciągu 5 miesięcy odbyła lot dookoła świata. Jak wyglądała jej niesamowita podróż?

  Napisano czwartek, 20 styczeń 2022 19:10
 • Madera: Co zwiedzać i jakie są zabytki? Funchal, Dolina Zakonnic, Camara de Lobos i klif Cabo Girao
  Madera: Co zwiedzać i jakie są zabytki? Funchal, Dolina Zakonnic, Camara de Lobos i klif Cabo Girao

  Na tak ciekawej wyspie, jaką jest Madera, beztroskim wypoczynkiem można się cieszyć o każdej porze roku. Temperatury przez cały rok utrzymują się w granicach 25 stopni celcjusza. Biura podróży chętnie organizują wycieczki po tej wyspie, a lista miejsc, którym warto poświecić tu swój czas, jest długa. Ważne miejsce zajmuje na niej miasto Funchal, pełniące rolę wyspiarskiej stolicy.

  Napisano poniedziałek, 18 październik 2021 14:17
 • Największe atrakcje i zabytki Jeleniej Góry
  Największe atrakcje i zabytki Jeleniej Góry

  To piękne i niewątpliwie warte poznania miasto leży w województwie dolnośląskim i jest określane jako stolica Karkonoszy. Jelenia Góra stanowi znakomitą bazę wypadową dla wszystkich chętnych poznania tych właśnie gór. Z Jeleniej Góry dojedziemy także bardzo łatwo do wszystkich pozostałych miast i interesujących obiektów Dolnego Śląska toteż wiele osób decyduje się na przystanek w tym mieście.

  Napisano niedziela, 29 sierpień 2021 14:15
 • Gwatemala i jej atrakcje: Perełka Ameryki Łacińskiej
  Gwatemala i jej atrakcje: Perełka Ameryki Łacińskiej

  Gwatemala to hiszpańskojęzyczne państwo w Ameryce Łacińskiej, którego brzegi oblewane są przez dwa oceany: Atlantycki i Spokojny. Z racji położenia w strefie klimatów równikowych, przez cały rok odnotowuje się tam 30-stopniowe upały. Gwatemala cechuje się urozmaiconym ukształtowaniem terenu: nizinną północ porasta gęsty las równikowy, natomiast centrum kraju zajmują wysokie pasma górskie.

  Napisano środa, 25 sierpień 2021 17:54
 • Największe atrakcje i zabytki Opola
  Największe atrakcje i zabytki Opola

  Opole to jedno z największych miast południowej Polski, a także stolica Śląska Opolskiego. Często uważane za historyczną stolicę całego Śląska, do Polski należy od 1945 r i liczy obecnie blisko 120 tysięcy mieszkańców. Opole słynie przede wszystkim z Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, organizowanego od 1963 roku. Pojawiali się tutaj najwięksi artyści i ulubieńcy publiczności.

  Napisano środa, 25 sierpień 2021 17:32
 • Wiedeń: Co warto zobaczyć w tym mieście? Ciekawostki i zabytki
  Wiedeń: Co warto zobaczyć w tym mieście? Ciekawostki i zabytki

  Wiedeń jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie, a cudowna okolica oraz imponująca kolekcja zabytków sprawiają, iż chętnych na spacer po jego terenie nie brakuje. Wiedeń to nie tylko stolica Austrii i tętniąca życiem metropolia. To ważny cel wycieczki dla każdego miłośnika historii i pięknych zabytków. Na jakie atrakcje koniecznie trzeba zwrócić uwagę w tym mieście?

  Napisano środa, 04 listopad 2020 21:25