środa, 24 marzec 2021 11:37

Warszawa: Pocisk na działce

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Pocisk na działce w Warszawie Pocisk na działce w Warszawie Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Dziś, przed południem służby mundurowe otrzymały niecodzienne zawiadomienie. Mianowicie, jeden z mieszkańców Warszawy oznajmiła, że na swojej działce znalazła pocisk...

 


Nowe domy, stare pociski

W Warszawie na dzielnicy Wawer coraz częściej budowane są osiedla domków jednorodzinnych. Nic w tym dziwnego, ta dzielnica kusi cenami i walorami natury. Jej odległość od centrum, powoduje, że wielbiciele zieleni chętnie wykupują działki i domki właśnie tam.

Jeden z właścicieli działki, znajdującej się na ulicy Ptaków Leśnych zadzwonił około godziny 11.20 do służb z niecodzienna informacją. Na jego posesji, na której trwała budowa domku jednorodzinnego odnaleziono coś przypominającego pocisk wojskowy. Na miejsce przybył ekspresowo dwa patrole sapersko-minerskie z Kazunia. Pierwszym ich zadaniem, było wyznaczenie bezpiecznego kręgu wokół domniemanego pocisku. Taki krąg zazwyczaj wynosi kilkaset metrów. Następnie zapoznali się z terenem i usunęli znalezisko, które faktycznie okazało się pociskiem.

Policjanci, którzy również znaleźli się na miejscu zdarzenia niezwłocznie zadbali o bezpieczeństwo osób znajdujących się na działce.
Na szczęście akcja była dość prosta z powodu małe zagospodarowania terenu. Na pobliskich działkach nie ma zamieszkałych posesji, jedynie toczy się budowa jednorodzinnych domków. Z tego powodu akcja przebiegła sprawnie i nie stanowiła większego zagrożenia dla nikogo.