czwartek, 25 marzec 2021 16:27

Nowe obostrzenia na Wielkanoc

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Obostrzenia na Wielkanoc Obostrzenia na Wielkanoc Fot:Pixabay / CCO Public Domain

W dniu dzisiejszym, o godzinie 11 miała miejsce konferencja premiera razem z ministrem zdrowia na temat wprowadzenia nowych obostrzeń. Nowe restrykcje mają wejść w życie w sobotę i obowiązywać przez dwa tygodnie.

 

Jakie są konkretnie obostrzenia?

Od 27 marca do 9 kwietnia zamknięte pozostaną centra i galerie handlowe, a ponadto sklepy meblowe i budowlane o powierzchni większej niż 2 tys. m2. Otwarte pozostaną apteki i sklepy spożywcze. Kolejnym wprowadzonym obostrzeniem jest nakaz zamknięcia salonów urody, kosmetyczek oraz zakładów fryzjerskich. Dodatkowo przedszkola i żłobki również będą zamknięte, z wyjątkiem dzieci rodziców wykonujących prace jako medycy lub służby porządkowe. Wprowadzone zostaną również nowe limity osób w sklepach. Przy powierzchni 100m2, będzie mogła być osoba na 15m2. W obiektach, których powierzchnia jest wyższa niż 100m2, będzie mogła być osoba na 20m2. Jeżeli chodzi o sport to rząd postanowił dodatkowo zamknąć korty tenisowe i ścianki wspinaczkowe. Niemniej jednak kościoły nadal pozostają otwarte, wprowadzono jedynie obostrzenie polegające na tym, że osoba będzie mogła przebywać na 20m2 przy zachowaniu odległości 1,5 m.

Padły rekordowe ilości zakażeń

W ciągu ostatniej doby wykryto aż 34 151 przypadków zakażeń koronawirusem, a zgonów aż 520. Jest to rekordowy wynik od samego początku pandemii w kraju. Mateusz Morawiecki przyznał, że teraz znajdujemy się w najtrudniejszym momencie od początku pandemii. II fala Covid-19 charakteryzuje się tym, że coraz więcej młodych osób musi być hospitalizowanych, a powikłania występują częściej.