Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 12 listopad 2021 18:33

Rodzinka.pl: Adam Zdrójkowski ostrzega przed oszustami, którzy chcieli okraść jego dziadków

Adam Zdrójkowski z ostrzega przed oszustami Adam Zdrójkowski z ostrzega przed oszustami fot: instagram.com

Oszuści coraz śmielej poczynają sobie nie tylko z osobami starszymi, ale także z młodszym pokoleniem. Jednakże nie da się ukryć, że na oszustwa i wyłudzenia szczególnie narażone są osoby starsze, które nie orientują się dziś tak dobrze w nowoczesnych technologiach. O takiej sytuacji wspomniał ostatnio na swoim Instagramie aktor Adam Zdrójkowski znany z rodzinki.pl - w jaki sposób oszuści chcieli okraść jego dziadków?

 

75 tysięcy potrzebne na już, czyli perswazyjne metody oszustów

Metoda „na wnuczka” jest jednym z popularniejszych dziś sposobów naciągania i oszukiwania ludzi przez telefon. Sposób ten polega na manipulacyjnej rozmowie przez telefon, która prowadzona jest w taki sposób, aby starsze osoby uwierzyły w przedstawioną historię i szybko musiały podjąć konkretne działanie.

Adam Zdrójkowski z Rodzinka.pl opowiada historię oszustwa i ostrzega

Jeden z bardziej znanych aktorów młodego pokolenia, czyli Adam Zdrójkowski (znany szerszej publice z serialu Rodzinka.pl) opowiedział ostatnio na swoim Instagramie o tym, jak próbowano oszukać jego 80-letnich dziadków. Całe oszustwo polegało na podszyciu się pod córkę dziadka Adam Zdrójkowskiego i opowiedzeniu historii, w której córka miała potrącić na pasach ciężarną kobietę. Podstawiona oszustka w histerii krzyczała do telefonu, że pójdzie do więzienia na 20 lat, bo dziecko w brzuchu matki zmarło. Wówczas telefon miał przejąć mężczyzna udający policjanta i wyjaśniający, że jest wyjście z sytuacji, czyli 75 tysięcy na odszkodowanie.

Dziadek Adama Zdrójkowskiego zachował zimną krew

Dziadek Adama Zdrójkowskiego jest byłym policjantem, dlatego dość szybko zorientował się w oszustwie, co nie zmienia faktu, że przyjechał do swojej córki ze stanem przedzawałowym. Adam na łamach Instagrama zaapelował o większe uczulanie swoich dziadów przed tego typu oszustwami, zaś do oszustów skierował ostre słowa, w których podkreślił, że gdy spotka taką osobę, to nie będzie w stanie się powstrzymać.

Newsy o celebrytach. Życie gwiazd. Plotki z kraju i ze świata

HOT NEWS - celebryci i gwiazdy