Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
poniedziałek, 19 grudzień 2022 18:39

Henry Cavill: Producent i gwiazda „Warhammer 40k”, czyli nowej produkcji Amazona

Henry Cavill zagra w Warhammer 40k Henry Cavill zagra w Warhammer 40k fot: instagram.com

Amazon studios wprowadza nową superprodukcję, która z pewnością stanie się konkurencją dla „Gry o Tron” od HBO, czy netflixowego „Wiedźmina”. Studio chce zekranizować uniwersum fantasy „Warhammer 40k”, które ma setki milionów fanów na całym świecie. Co ciekawe, główną twarzą nowej superprodukcji będzie nikt inny, jak Henry Cavill, który jest także producentem wykonawczym serialu. Nie da się ukryć, że Amazon wykonało efektownego pstryczka w nos zarówno WB, jak i Netflixowi, ponieważ Cavill znany jest zarówno z odgrywania roli Supermana, jak i Geralta z Rivii.

 

Fan przy sterach produkcji, czyli wielkie nadzieje na godną ekranizację Warhammera

Szum w mediach zaczął się od kolejnego instagramowego posta Henrego Cavilla. Aktor ogłosił w nim, że od 30 lat marzył o tym, aby zobaczyć uniwersum Warhammera na srebrnym ekranie. Henry podkreślił także, iż teraz, po 22 latach w branży, posiada odpowiednie umiejętności, aby poprowadzić i zekranizować warhammerowe uniwersum.

Henry Cavill na Instagramie o nowym wyzwaniu

Post zawierał także wiele osobistych przekonań aktora, w których podkreślał, że ekranizacja uniwersum znanego ze strategicznej gry bitewnej. Warto dodać, że Warhammer 40k, to tak naprawdę cała gama różnych gier (planszowych i komputerowych), książek, figurek i opowiadań, dlatego uniwersum to ma ogromną rzeszę fanów na całym świecie. Za uniwersum stoi brytyjskie studio Games Workshop.

Akcje Games Workshop do góry!

Po ogłoszeniu planów akcje Games Workshop wzrosły tylko w przeciągu piątku o aż 15%. Inwestorzy bardzo optymistycznie zareagowali na fakt, iż nowy projekt studia będzie tworzony przez fana, który rozumie to uniwersum i będzie niejako gwarantem dobrej sprzedaży całej produkcji.

Amazon wykazał się doskonałym wyczuciem czasu, ponieważ zaledwie kilka dni wcześniej Henry Cavill ogłosił, że mimo wcześniejszych zapewnień, nie wcieli się on już w rolę Supermana. Co więcej, w świetle kontrowersyjnych zabiegów fabularnych odnośnie „Wiedźmina” od Netflixa lub „Pierścieni Władzy” od Amazona, postawienie na czele produkcji fana danego uniwersum jest bardzo rozsądną i intratną decyzją.

Artykuły powiązane

Newsy o celebrytach. Życie gwiazd. Plotki z kraju i ze świata

HOT NEWS - celebryci i gwiazdy