Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
środa, 24 luty 2021 11:07

Anna Lewandowska wypowiedziała się na temat depresji

Anna Lewandowska o depresji Anna Lewandowska o depresji fot: instagram.com/annalewandowskahpba

W dniu 23 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. W tym dniu warto spojrzeć na swoich bliskich i osoby zmagające się z problemami psychicznymi, których z roku na rok przybywa. To także czas, który uświadamia nam, że powinniśmy pochylić się nad problemami innych i okazać wsparcie wszystkim, którzy tego potrzebują.

 

WHO informuje o problemi depresji

Depresja i inne zaburzenia natury psychicznej z roku na rok stają się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. WHO szacuje, że do roku 2030 depresja stanie się chorobą najczęściej dotykającą ludzi. Obecnie choruje na nią około 350 milionów ludzi, z czego 73% to kobiety. Problem zatem jest bardzo poważny, zaś liczby z roku na rok rosną. Obecne czasy izolacji, spowodowany epidemią koronawirusa tylko pogłębia problem depresji na świecie.

Anna Lewandowska nie jest obojętna

Żona Roberta Lewandowskiego, na co dzień dba wyjątkowo o swoją kondycję. Wie, jak ważna jest aktywność fizyczna dla zdrowia i witalności. Celebrytka podkreśla jeszcze jeden fakt. Mianowicie wskazuje, jak ważny dla zachowania kondycji psychicznej jest ruch i ćwiczenia. Sprawność fizyczna, zdaniem WHO, wspomaga wydzielanie endorfin, które nazywane są „hormonami szczęścia”.

Sport zmniejsza objawy depresji

Anna Lewandowska zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym zachęca rodaków do aktywności fizycznej. Pisze ona, że badania dowodzą, że nawet najmniejsza, ale systematyczna aktywność fizyczna zmniejsza poczucie lęku oraz minimalizuje objawy depresji, dzięki czemu może być stosowana jako tzw. terapia pierwszego rzutu. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby, WHO rekomenduje ok. 45 minut ćwiczeń przynajmniej 3 razy w tygodniu.

Często podkreślam, że regularna aktywność fizyczna uwalnia endorfiny, które sprzyjają uczuciu euforii i pozytywnemu patrzeniu na świat. Ćwiczenia działają antydepresyjnie: redukują stres, poprawiają samopoczucie oraz jakość snu”
Oczywiście trudną się z Anną Lewandowską nie zgodzić, Zatem warto poświęcić codziennie kilka minut na poprawę sprawności fizycznej, aby poczuć prawdziwą euforię i szczęście.

Newsy o celebrytach. Życie gwiazd. Plotki z kraju i ze świata

HOT NEWS - celebryci i gwiazdy