Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
wtorek, 01 sierpień 2023 21:43

USA, Idaho: Matka skazana za zabójstwo swoich dzieci i byłej żony swojego męża

matka zabójstwo dzieci Idaho matka zabójstwo dzieci Idaho fot. pixabay

Lori Vallow Daybell została uznana za winną morderstwa pierwszego stopnia, a także uczestnictwa w zabójstwie byłej żony jej męża. 50 - latka należała do sekty zakłady. Decyzją sądu, Daybell została skazana na dożywocie. Jej mąż, Chad Daybell również został oskarżony o zabójstwo byłej żony i pomoc w zabójstwie pasierbów.

 

Lori Vallow Deybell zamordowała własne dzieci

Ciała jej dwójki dzieci: 7 - letniego syna Joshuy “JJ” Vallowa i 16 - letniej Tylee Ryan odnaleziono w 2020 r. Pochowane były w pobliżu domu jej męża, Chada. Lori dostała trzy wyroki dożywocia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. W sądzie zeznawali krewni rodziny, w tym ich starsze rodzeństwo. Colby Ryan, syn skazanej mówił podczas procesu, że chciałby, żeby ich rodzeństwo było zapamiętane ze względu na swoją osobowość, a nie ich tragiczną śmierć z rąk ich własnej matki. Lori Deybell poznała swojego męża, Chada, kiedy oboje zaangażowali się w sektę, która promowała przygotowania na koniec świata.

Chad Daybell zabił swoją byłą żonę

Daybell jest autorem powieści apokaliptycznych, w których czerpie z nauki Mormonów. Na kilka tygodni przed ślubem z Lori, zaplanował z nią morderstwo obecnej żony i pomógł jej w morderstwie dzieci. Dawniej Lori Valllow przeniosła się do Rexburga w stanie Idaho i została sąsiadką Chada. Sama Vallow  twierdzi, że nie zabiła swoich dzieci. Co więcej, uważa, że jej dzieci są w niebie, gdzie są bardzo szczęśliwe. Dodała, że duchy jej trzech ofiar ją odwiedzają i przekazują, że “nie zrobiła nic złego”. Tylee Ryan i Joshua Jaxon „JJ” Vallow  “zostały spalone, okaleczone i poćwiartowane oraz pochowane jak zwierzęta” , jak powiedziano w mowie końcowej.

Źródło: BBC, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • USA: Głosowanie w sprawie pomocy Ukrainie zakończone USA: Głosowanie w sprawie pomocy Ukrainie zakończone

  W środę Joe Biden zabrał głos, ostrzegając przed konsekwencjami zdobycia Ukrainy przez Putina. Prezydent Stanów Zjednoczonych zaznaczył, że taki scenariusz postawiłby Rosję w pozycji do potencjalnego ataku na sojuszników USA. Biden podkreślił, że obrona sojuszników oznaczałaby "amerykańskich żołnierzy walczących z rosyjskimi żołnierzami". Mimo apelu Bidena, projekt ustawy o przekazaniu 61 miliardów dolarów pomocy Ukrainie nie przeszedł przez Senat.

 • USA, Las Vegas: Strzelanina na Uniwersytecie Nevada USA, Las Vegas: Strzelanina na Uniwersytecie Nevada

  Wstrząsające wydarzenia miały miejsce na kampusie Uniwersytetu Nevada w Las Vegas, gdzie doszło do masowej strzelaniny. Zabójcą okazał się 67-letni niedoszły profesor uczelni, który postrzelił trzy osoby, zanim został obezwładniony przez jednego z funkcjonariuszy policji. Tragedia ta pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi, zwłaszcza co do motywów sprawcy.

 • USA: Masowe zachorowania psów na niebezpieczną chorobę USA: Masowe zachorowania psów na niebezpieczną chorobę

  Tajemnicza choroba układu oddechowego, związana z dziesiątkami przypadków zgonów psów, szerzy się w Stanach Zjednoczonych. Weterynarze biją na alarm, podkreślając, że to tylko początek, a obecnie choroba szerzy się w 14 stanach. Symptomy obejmują gorączkę, kaszel, kichanie, a w skrajnych przypadkach może dojść do ciężkiego zapalenia płuc i śmierci.

 • USA, Teksas: Schwytano seryjnego mordercę! USA, Teksas: Schwytano seryjnego mordercę!

  Przerażenie i szok ogarnęły Teksas, gdy 34-letni Shane James dokonał serii brutalnych zabójstw. Zaczęło się od tragicznego mordu na własnych rodzicach, by później dokonać co najmniej czterech zbrodni w innym hrabstwie. To tragiczne wydarzenie rzuciło cień na spokojną społeczność i podniosło pytania dotyczące zdolności systemu prawnego do ochrony społeczeństwa przed jednostkami z problemami psychicznymi.

 • Erdogan: Naciski na USA - myśliwce F-16 w centrum dyplomacji Erdogan: Naciski na USA - myśliwce F-16 w centrum dyplomacji

  Prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan, oczekuje postępów ze strony Kongresu USA w sprawie sprzedaży myśliwców F-16 dla Ankary, co jest kluczowe dla zatwierdzenia wniosku Szwecji o członkostwo w NATO. Ten manewr dyplomatyczny podkreśla strategiczne znaczenie Turcji w NATO oraz jej wpływ na rozszerzenie Sojuszu, szczególnie w kontekście rosnących napięć międzynarodowych po inwazji Rosji na Ukrainę.

load more hold SHIFT key to load all load all