Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
środa, 27 wrzesień 2023 13:50

USA, Baltimore: Morderstwo Pavy LaPere

 Morderstwo Pavy LaPere Morderstwo Pavy LaPere fot. pixabay

W poniedziałek w Baltimore odnaleziono ciało 26-letniej dyrektor generalnej startupu EcoMap Technologies Pavy LaPere. Kobieta najprawdopodobniej została zamordowana przez uderzenie tępym narzędziem w głowę. Policja podejrzewa, że to 32-letni Jason Dean Billingsley odebrał jej życie. Obecnie jest poszukiwany.

 

 Pava LaPere nie żyje

Funkcjonariusze policji dostali wezwanie pod adres 300 West Franklin Street  w amerykańskim Baltimore w poniedziałkowe przedpołudnie. Na miejscu odkryli ciało Pavy LaPere. 26 - latka pełniła funkcję dyrektor generalnej startupu EcoMap Technologies. Nie podano na razie oficjalnej przyczyny śmierci kobiety, ale najprawdopodobniej zginęła, gdy uderzono ją mocno w głowę tępym narzędziem. Departament Policji w Baltimore oświadczył, że podejrzanym w tej sprawie jest  32-letni Jason Dean Billingsley. Policjanci aktualnie prowadzą jego poszukiwania.

Dyrektor generalna startupu EcoMap Technologies nie żyje

Richard Worley, komisarz policji w Baltimore, oświadczył, że Jason Dean Billingsley może być niebezpieczny i uzbrojony. Zarzuca mu się m .in. morderstwo pierwszego stopnia, napaść i lekkomyślne narażenie na niebezpieczeństwo. Policjanci ostrzegają mieszkańców miasta przed nim i proszą o ostrożność. Jednocześnie nie zdradzono dlaczego akurat Billingsley jest podejrzewany o zabójstwo Pavy LaPere. Funkcjonariusze oświadczyli tylko, że LaPere i Billingsley się najprawdopodobniej nie znali. LaPere zajmowała się sztuczną inteligencją, a w tym roku znalazła się liście 30 poniżej 30 lat magazynu Forbes w kategorii wpływ społeczny. Jej współpracownicy wspominają ją jako dobrą i sprawiedliwą szefową i przyjaciółkę.

Źródło: CNN, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • USA, Baltimore: Strzelanina na Uniwersytecie Stanowym Morgan! USA, Baltimore: Strzelanina na Uniwersytecie Stanowym Morgan!

    Pięć osób zginęło, a kolejne pięć zostało rannych w strzelaninie, która wybuchła na Uniwersytecie Stanowym Morgan w Baltimore. Do zdarzenia doszło ok. 21: 30 czasu lokalnego we wtorek. Cztery z pięciu ofiar to studenci. Póki co, sprawca strzelaniny nie został zidentyfikowany, policja wciąż sprawdza, czy był to jeden ze studentów.

  • USA, Baltimore: 28 osób rannych w strzelaninie na imprezie USA, Baltimore: 28 osób rannych w strzelaninie na imprezie

    W wyniku strzelaniny w Baltimore, zginęły 2 osoby - 18-letnia kobieta i 20-letni mężczyzna, a 28 innych osób zostało rannych. Wszyscy mieli rany postrzałowe. Ranni mieli między 13 a 32 lata. Baltimore to społeczność, w której mieszka głównie klasa robotnicza.

load more hold SHIFT key to load all load all