wtorek, 27 luty 2024 14:22

Karaiby: Małżeństwo z USA napadnięte przez uciekinierów z więzienia

Karaiby napaść na małżeństwo z USA Karaiby napaść na małżeństwo z USA fot. pixabay

Według raportów policji w Grenadzie, małżeństwo z USA, Ralph Hendry (66 l.) i Kathy Brandel (71 l.), które wypłynęło na katamaranie, prawdopodobnie zginęło po wrzuceniu do morza przez trzech podejrzanych, którzy wcześniej uciekli z więzienia. Niewiele informacji jest dostępnych, jednakże rzecznik policji z Saint Vincent i Grenadyn, Junior Simmons, poinformował, że na pokładzie jachtu znaleziono ślady przemocy oraz substancję przypominającą krew, co wskazuje na zbrodnię.

Doświadczeni żeglarze zaginęli

Małżonkowie Hendry i Brandel, doświadczeni żeglarze spędzający zimowe miesiące na Karaibach, mieli za sobą wiele lat rejsów po regionie. Ich zaginięcie wstrząsnęło społecznością żeglarską, która opisuje ich jako weteranów rejsów. Ze względu na brak kontaktu ze strony małżeństwa, ani fakt nie odnalezienia ich zwłok, policjanci nie są pewni, czy na pewno nie żyją. Ślady odnalezione na pokładzie ich jachtu sugerują jednak, że doszło do napadu i kradzieży. Mimo to, rodzina emerytów wciąż ma nadzieję, że przeżyli oni napad i wrócą do rodziny.

Policja ma trzech podejrzanych

Na pokładzie jachtu małżeństwa znajdowały się trzy osoby, które próbowały przedostać się na teren innego kraju. Wszyscy trzej podejrzani, w wieku 19, 25 i 30 lat, byli więźniami oczekującymi na proces sądowy z powodu poważnych zarzutów, włączając rabunek, przemoc, a nawet gwałt. Czy ich ucieczka z więzienia była wynikiem „awarii systemu” czy „wpadki” - władze Grenady prowadzą dochodzenie. Policjanci podejrzewają, że napadli oni na starsze małżeństwo i być może zrzucili Hendry'ego i Brandela do morza.

Dramatyczne wydarzenie na Karaibach pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi. Ślady przemocy na jachcie oraz brak kontaktu z zaginionym małżeństwem  budzą poważne obawy. Śledztwo wciąż trwa, a rodzina oraz społeczność żeglarska wstrzymują oddech, czekając na rozwój sytuacji.

Źródło: BBC, X, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Kolonia: Proces ws. zlecenia morderstwa członka "Hells Angels" rozpoczęty Kolonia: Proces ws. zlecenia morderstwa członka "Hells Angels" rozpoczęty

  W maju ubiegłego roku, 27-letni mężczyzna miał zlecić zabójstwo 35-letniego byłego członka grupy motocyklowej "Hells Angels". Od piątku stanie on przed sądem w Kolonii oskarżony o podżeganie do  mordu. Oskarżenie obejmuje również naruszenia prawa broni.

 • Wielka Brytania: "Potwór" z Lincoln skazany na dożywotnie więzienie Wielka Brytania: "Potwór" z Lincoln skazany na dożywotnie więzienie

  W Lincoln, w Anglii, 28-letni Nicholas Metson został skazany na dożywotnie więzienie za zabójstwo swojej 26-letniej żony, Holly Bramley. Zbrodnia, która wstrząsnęła opinią publiczną, została dokonana w marcu zeszłego roku. Metson pociął ciało ofiary na 224 kawałki, co świadczy o wyjątkowym okrucieństwie tego czynu.

 • Meksyk, Taxco: Kobieta zlinczowana za rzekome porwanie i morderstwo - film 18+ Meksyk, Taxco: Kobieta zlinczowana za rzekome porwanie i morderstwo - film 18+

  W mieście Taxco w Meksyku doszło do szokującego linczu, gdzie tłum zabił kobietę podejrzaną o porwanie i zamordowanie ośmioletniej dziewczynki. To brutalne wydarzenie miało miejsce tuż przed tradycyjnymi procesjami wielkanocnymi.

 • Haiti: Władze w kraju próbują przejąć gangi Haiti: Władze w kraju próbują przejąć gangi

  W niedzielę rząd Haiti ogłosił stan wyjątkowy po wtargnięciu uzbrojonych gangów do głównego więzienia w Port-au-Prince. Co najmniej 12 osób zginęło, a ponad 3700 więźniów uciekło z więzienia. Przywódcy gangów dążą do dymisji premiera Ariela Henry’ego, który wyjechał za granicę. Grupy gangów kontrolują już około 80% stolicy Haiti, Port-au-Prince.

 • Niemcy: Żołnierz Bundeswehry zabił 4 osoby Niemcy: Żołnierz Bundeswehry zabił 4 osoby

  W nocy z czwartku na piątek doszło do dramatycznych wydarzeń w Dolnej Saksonii w Niemczech, gdzie żołnierz Bundeswehry zastrzelił cztery osoby, w tym dziecko. Sprawca dokonał zbrodni w dwóch różnych miejscach w Dolnej Saksonii - w domu jednorodzinnym w Westervesede (gmina Scheessel) oraz w miejscowości Bothel (powiat Rotenburg).

load more hold SHIFT key to load all load all