Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 24 listopad 2023 14:02

Irlandia, Dublin: Po ataku nożownika wybuchły zamieszki!

Dublin zamieszki po ataku nożownika Dublin zamieszki po ataku nożownika fot. pixabay

W centrum Dublina doszło do dramatycznego ataku, który wstrząsnął społecznością. Trzydziestoletnia kobieta oraz dwójka dzieci padli ofiarą ataku nożem, a całe zdarzenie wywołało ostrą reakcję irlandzkich władz. Sprawca, mężczyzna po pięćdziesiątce, również odniósł poważne obrażenia. W następstwie ataku w kraju doszło do zamieszek i walk na ulicy.

 

Nożownik zaatakował kobietę i dzieci

Kobieta oraz dwoje dzieci odniosło poważne obrażenia, a społeczność zjednoczyła się, starając się pomóc ofiarom. Wszyscy, łącznie z odważnymi świadkami, którzy próbowali rozbroić napastnika, stawiają czoła traumatycznym wydarzeniom. 50-letni mężczyzna został zatrzymany. Policja podkreśliła, że nie uważa terroryzmu za motyw ataku. Policjanci utrzymują, że atak był "pojedynczym incydentem". Dramatyczny atak w Dublinie budzi poważne obawy i wzbudza pytania dotyczące bezpieczeństwa publicznego. Społeczność jednoczy się, aby wspierać ofiary i domagać się wyjaśnienia tej tragicznej sytuacji.

Zamieszki w Dublinie

Starcia i zamieszki zakłóciły porządek publiczny, prowadząc do zamknięcia dróg i placów. Komisarz Harris wezwał ludzi do postępowania odpowiedzialnie, nie dając się ponieść dezinformacji krążącej w mediach społecznościowych. Minister sprawiedliwości Helen McEntee nazwała protestujących "bandytami" i "przestępcami", a policja podjęła działania mające na celu przywrócenie porządku w mieście. Na nagraniach opublikowanych w mediach społecznościowych widoczni są mężczyźni starający się podpalić radiowóz i trzymający transparent z napisem "Irish Lives Matter". Protestujący skandowali antyimigranckie hasła, a atmosfera stawała się coraz bardziej napięta. Przed północą sytuacja wydawała się być spokojna, jednak szybko przerodziła się w zamieszki i walki uliczne.

Źródło: NPR, CNN, X, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Ostróda: Córka zamordowała swoich rodziców? Ostróda: Córka zamordowała swoich rodziców?

  Miastem Ostróda wstrząsnęła tragedia - policja odnalazła zwłoki małżeństwa, 49-letniej kobiety i 57-letniego mężczyzny. Oboje mieli rany kłute oraz cięte, wykonane ostrym narzędziem. Hipotezy wskazują na możliwy udział osób trzecich w tym zdarzeniu, co potwierdził podkomisarz Michał Przybyłek, oficer prasowy komendanta ostródzkiej policji.

 • Kraków: Ponad 2 tony narkotyków przechwycone przez CBŚP! Kraków: Ponad 2 tony narkotyków przechwycone przez CBŚP!

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) podjęli działania w okolicach Krakowa na podstawie informacji sugerujących istnienie magazynu narkotykowego, związanego z jednym z lokalnych klubów sportowych.W wyniku akcji policji w warsztacie samochodowym w małej miejscowości podkrakowskiej ujawniono ponad 1,4 tony marihuany i ponad 600 kg haszyszu, z prawdopodobnym pochodzeniem z Hiszpanii.

 • Gdańsk: Atak nożownika podczas bójki! Gdańsk: Atak nożownika podczas bójki!

  W noc z soboty na niedzielę doszło do dramatycznej bójki na terenach postoczniowych w Gdańsku, gdzie 30-letni mężczyzna z Elbląga został oskarżony o udział w starciu z użyciem noża. Pięć osób odniosło rany, z czego jedna znajduje się w stanie krytycznym, walcząc o życie.

 • Kalisz: Atak nożownika na ul. Waszyńskiego! Kalisz: Atak nożownika na ul. Waszyńskiego!

  W niedzielny wieczór na ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Kaliszu doszło do dramatycznego incydentu, który wstrząsnął mieszkańcami miasta. Według informacji przekazanych przez aspirant Edytę Marciniak z tamtejszej policji, 29-letni mężczyzna zaatakował nożem 37-latka, co spowodowało, że poszkodowany został przewieziony do szpitala.

 • Spalice: Strzały ostrzegawcze policjantów podczas zatrzymywania przestępców! Spalice: Strzały ostrzegawcze policjantów podczas zatrzymywania przestępców!

  W poniedziałek, 12 lutego, w miejscowości Spalice koło Oleśnicy (woj. dolnośląskie), doszło do zatrzymania aż ośmiu osób w trakcie akcji policji. Incydent ten wzbudził duże zainteresowanie, zwłaszcza ze względu na fakt, że jeden z funkcjonariuszy oddał strzał ostrzegawczy. Akcja policji była skoncentrowana na dwóch posesjach, podejrzewano, że znajdujące się tam przedmioty mogą pochodzić z przestępstwa. Funkcjonariusze pionu kryminalnego podjęli działania w związku z istniejącym podejrzeniem. 

load more hold SHIFT key to load all load all