piątek, 06 październik 2023 15:21

Holandia: Przepychanki po meczu Legii i AZ Alkmaar!

Holandia Legia Holandia Legia fot. pixabay

W czwartek wieczorem w Holandii doszło do iście dantejskich scen. Gdy trener, piłkarze Legii Warszawa i władze klubu chcieli wyjść do autokaru po meczu i konferencji prasowej, nagle zamknięto stadion. Doszło do przepychanek i dwoje piłkarzy zostało aresztowanych. Z kolei Dariusz Mioduski, właściciel klubu, został poturbowany przez ochroniarzy. Sprawę skomentował m. in. polski premier.

 

Dziwna sytuacja po meczu Legii

Doniesienia o tych wydarzeniach pojawiły się na początku na stronie legia.net. Dziennikarz tej strony pojechał do Holandii razem z całym zespołem, kierownictwem klubu i trenerem. Po meczu zorganizowano konferencję prasową, w której brał udział trener Legii i  trener AZ Alkmaar. Niektórzy z zespołu Legii znaleźli się już w autokarze, ale gdy reszta grupy chciała do nich dołączyć, została nagle zatrzymana przez ochroniarzy. Ze stadionu nie mógł wyjść też prezes Legii, Dariusz Mioduski. Polacy nie zrozumieli co się stało, doszło do przepychanek i w efekcie wezwano policję. Holenderscy funkcjonariusze zdecydowali o aresztowaniu Josue i Radovan Pankova. Wcześniej popchnięto kilkakrotnie Mioduskiego.

Josue i Radovan Pankov aresztowani

Josue i Radovan Pankov zostali zabrani na posterunek policji w Alkmaar. Jarosław Jankowski, członek zarządu klubu, poinformował w mediach społecznościowych o naruszeniu nietykalności cielesnej kilkorga zawodników i członków sztabu. Władze klubu zadecydowały o powiadomieniu polskiego konsula w Holandii. Ze względu na pochodzenie Pankova ( Serbia) i Josue (Portugalia) sytuacja stała się bardziej skomplikowana, ze względu na konieczność zaangażowania konsuli obu tych krajów. W tej chwili nie wiadomo, czy piłkarze będą mogli wrócić do Polski z resztą klubu. Incydent potwierdziła Aleksandra Kalinowska, z działu marketingu i komunikacji warszawskiego klubu. Do incydentu odniósł się również premier Polski, Mateusz Morawiecki.

Żródło: Eurosport, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Stuttgart: EURO 2024 - mecze, strefa kibica, transport i atrakcje Stuttgart: EURO 2024 - mecze, strefa kibica, transport i atrakcje

    14 czerwca rozpoczną się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w Niemczech, a Stuttgart będzie jednym z miast gospodarzy. Kibice powinni przygotować się na emocjonujące wydarzenia, pięć meczów i bogaty program towarzyszący.

  • Lipsk: Odejścia kluczowych piłkarzy z BSG Chemie Lipsk: Odejścia kluczowych piłkarzy z BSG Chemie

    W środowisku BSG Chemie Leipzig zapanowała atmosfera pożegnania, gdyż trzech ważnych zawodników, Philipp Harant, Denis Jäpel i Lucas Surek, opuszcza klub. Wszyscy troje byli istotnymi postaciami zespołu i mieli znaczący wpływ na jego oblicze w ostatnich sezonach. Hans Jerke, dyrektor sportowy klubu, z żalem ogłosił ich odejście.

  • Amsterdam: Ograniczenie liczby hoteli, aby zmniejszyć liczbę turystów Amsterdam: Ograniczenie liczby hoteli, aby zmniejszyć liczbę turystów

    W obliczu rosnących wyzwań związanych z nadmierną turystyką, Amsterdam wprowadza śmiałe kroki regulacyjne. Władze miasta zdecydowały o wprowadzeniu przepisów, które mają na celu ograniczenie liczby nowych hoteli, co bezpośrednio przekłada się na ilość turystów odwiedzających miasto. Jest to część większej strategii mającej na celu ochronę jakości życia mieszkańców i utrzymanie zrównoważonego rozwoju.

  • United Survey: Sondaż prezydencki kwiecień 2024 United Survey: Sondaż prezydencki kwiecień 2024

    Najnowszy sondaż prezydencki przeprowadzony przez United Survey na zlecenie wp.pl rysuje nowy obraz preferencji politycznych Polaków w kontekście nadchodzących wyborów prezydenckich. Z analizy wynika, że szanse na zajęcie najwyższego urzędu w kraju dla marszałka Sejmu, Szymona Hołowni, znacząco spadły. Tymczasem, Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, zdobywa najwięcej głosów wśród potencjalnych kandydatów.

  • Holandia - ograniczenie hałasu wokół lotniska Schiphol Holandia - ograniczenie hałasu wokół lotniska Schiphol

    Sąd w Holandii wydał wyrok, zobowiązując rząd do podjęcia dodatkowych działań mających na celu ograniczenie zanieczyszczenia hałasem w okolicy lotniska Schiphol w Amsterdamie. Decyzja ta stanowi punkt zwrotny w długotrwałych staraniach o zmniejszenie uciążliwości akustycznej generowanej przez jedno z najbardziej ruchliwych portów lotniczych w Europie.

load more hold SHIFT key to load all load all