piątek, 16 grudzień 2022 19:56

Berlin: Największe akwarium na świecie pękło i eksplodowało!

Berlin AquaDom - pęknięcie akwarium Berlin AquaDom - pęknięcie akwarium fot: youtube

Gigantyczne akwarium AquaDom w hotelu Radisson Blu eksplodowało uwalniając niebagatelną liczbę 1 miliona litrów wody. Według wielu źródeł, było to największe na świecie cylindryczne akwarium z wodą morską. W swoim wnętrzu miało ponad 1500 gatunków egzotycznych ryb. Sytuacja była na tyle niebezpieczna, że służby w trybie natychmiastowym ewakuowały hotelowych gości. Siła wody była tak duża, że na ulicę zostały wyniesione różne przedmioty z hotelu. 

 

Martwe ryby i hektolitry wody na ulicach Berlina

Wszystko wydarzyło się wczesnym rankiem, kiedy to pierwsi hotelowi gości stali się świadkami coraz większych pęknięć gigantycznego akwarium. Warto zaznaczyć, że naoczni świadkowie zgodnie twierdzą, że pęknięcia pojawiły się nagle i później nastąpił gwałtowny wyrzut hektolitrów wody. 

Gigantyczne akwarium AquaDom w hotelu Radisson Blu

fot: Twitter

AquaDom w hotelu Radisson po pęknięciu

fot: Twitter.com

AquaDom w hotelu Radisson - Berlin

fot: Twitter.com

Zaangażowano dużą liczbę służb - 2 osoby ranne

Eksplozja była na tyle mocna, że zdecydowano się na ewakuację całego hotelu. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranione przez odłamki szkła. Warto dodać, że akcji uczestniczyło ponad 100 strażaków i funkcjonariuszy. Woda po ulicy spływa do kanalizacji, dlatego też ulica była tego dnia całkowicie zamknięta. 

Na ten moment nie ma jednoznacznej odpowiedni na pytanie, co spowodowało pęknięcie akwarium. Szkło, które utrzymywało 1 milion litrów wody było zaprojektowane, aby wytrzymać skrajnie wysokie ciśnienie i napór wody na jego ściany.

AquaDom kiedyś

Źródło: BBC, Twitter, Youtube, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Berlin: Znęcanie się nad uczniami Berlin: Znęcanie się nad uczniami

    Friedrich-Bergius-Schule w Berlinie, niegdyś uważana za wzór edukacji, zmaga się z coraz poważniejszymi problemami. Konflikty, przemoc i brak wsparcia ze strony władz to codzienność tej placówki. W dramatycznym apelu społeczność szkolna wskazuje, że sytuacja osiągnęła punkt krytyczny. Co kryje się za tą trudną rzeczywistością i jakie działania mogą pomóc? Oto szczegóły.

  • Kolonializm w XIX wieku: Cele, skutki i konflikty Kolonializm w XIX wieku: Cele, skutki i konflikty

    Kolonializm był sposobem uzależniania krajów mniej rozwiniętych przez te o wiele lepiej rozwinięte, które będą tym słabiej rozwiniętym narzucać swoją lepszą pozycję i swoje własne zdanie. Później te słabsze kraje wykorzystywane były pod kątem ekonomicznym, gospodarczym, surowcowym, ale też i ludnościowym. Dużym przeskokiem było to, co działo się w drugiej połowie wieku XIX, czyli zakaz handlu ludźmi. Skoro nie można było ludzmi handlować to w zamian wykorzystywano ich do pracy i podczas konfliktów kolonialnych.

  • Berlin: Obchody rocznicy ataku Hamasu na Izrael Berlin: Obchody rocznicy ataku Hamasu na Izrael

    W rocznicę tragicznych wydarzeń z 7 października 2023 roku, Berlin staje się miejscem licznych uroczystości i demonstracji. Tego dnia, dokładnie rok temu, Hamas przeprowadził brutalny atak na Izrael, w wyniku którego zginęło około 1200 osób, a wielu zostało porwanych. Stolica Niemiec upamiętnia te wydarzenia poprzez liczne manifestacje, uroczystości oraz pokojowe marsze. Różnorodność wydarzeń sprawia, że w mieście panuje napięta atmosfera, a policja mobilizuje aż 2000 funkcjonariuszy, by zapewnić porządek wśród protestujących.

  • Lipsk: Kradzież dostawczaka i potrącenie kierowcy Lipsk: Kradzież dostawczaka i potrącenie kierowcy

    W sobotnie popołudnie, 43-letni mężczyzna dokonał zuchwałej kradzieży samochodu dostawczego w Lipsku. Złodziej potrącił właściciela pojazdu, kiedy ten próbował powstrzymać przestępstwo. Policja szybko namierzyła sprawcę oraz odzyskała skradziony pojazd w miejscowości Leuna. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków i nie posiadał prawa jazdy. Został zatrzymany, a policja prowadzi dalsze śledztwo.

  • Barlin: Protesty propalestyńskie Barlin: Protesty propalestyńskie

    W piątek wieczorem na berlińskim Potsdamer Platz odbyła się demonstracja propalestyńska, która przyciągnęła do 250 uczestników. Policja zatrzymała 14 osób, głównie za skandowanie zakazanych haseł i pokazywanie symboli organizacji uznanych za niekonstytucyjne. Demonstracja zakończyła się wcześniejszym rozwiązaniem przez służby, a wieczorem w dzielnicy Kreuzberg doszło do zamieszek i aktów wandalizmu.

load more hold SHIFT key to load all load all