piątek, 02 luty 2024 14:35

Szczecin: Na ulicy Metalowej doszło do wybuchu butli z gazem

Szczecin wybuch butli z gazem Szczecin wybuch butli z gazem fot. pixabay

W Szczecinie doszlo do tragedii, gdy wybuch butli z gazem w jednym z mieszkań na ulicy Metalowej doprowadził do pożaru, niszcząc budynek i pozostawiając jedną osobę poszkodowaną. Akcja ratunkowa, w której brało udział siedem zastępów straży pożarnej, zajęła wiele godzin, a skutki tragedii są dotkliwe dla kilku rodzin.

 

Wybuch butli z gazem w Szczecinie

Po godzinie 3:00 nad ranem, mieszkańcy ulicy Metalowej w Szczecinie doświadczyli groźnego zdarzenia. Wybuch butli z gazem był jedynie preludium do tragedii, gdy ogień szybko się rozprzestrzenił, obejmując parter i poddasze budynku. Ewakuacja 15 osób przed przybyciem straży pożarnej była kluczowym działaniem, jednak jedna osoba została poszkodowana w wyniku wybuchu.

Skutki pożaru na ulicy Metalowej

Pożar okazał się niszczycielski, a lokal uległ zniszczeniu, stając się niebezpieczny do użytkowania. Tragedia ta pozostawiła kilka rodzin bez dachu nad głową, wymuszając ewakuację i podjęcie działań pomocowych. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie podjął starania, kontaktując się z poszkodowanymi rodzinami i organizując pomoc. Maciej Homis, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, podkreślił zaangażowanie w pomoc dla czterech rodzin dotkniętych porannym pożarem. Pracownicy dokonują przeszukania budynku, starając się uratować, co możliwe, oraz planując długofalową pomoc dla poszkodowanych rodzin.

Działania na miejscu wybuchu

Policja jest obecna na miejscu, zabezpieczając teren i kierując ruchem. Skutki pożaru wpływają na podróżujących, utrudniając podróż w obu kierunkach. Warto monitorować komunikaty policji dotyczące ruchu na tej trasie. Wybuch butli z gazem i pożar na ulicy Metalowej w Szczecinie to tragiczne zdarzenie, które pozostawiło ślad zniszczenia rannego człowieka. W obliczu tej dramatycznej sytuacji społeczność zjednoczyła się, oferując pomoc poszkodowanym rodzinom i dając wsparcie w trudnych chwilach. Dochodzenie w sprawie przyczyn i skutków tego zdarzenia jest obecnie w toku, a społeczność oczekuje na pełne zrozumienie tego tragicznego wydarzenia.

Tragedia na ulicy Metalowej w Szczecinie stanowi bolesne przypomnienie o sile żywiołu, której ofiarami padły niewinne rodziny. Wybuch butli z gazem i pożar pozostawiły trwałe zniszczenia oraz rozpacz wśród poszkodowanych. Jednak jednocześnie ta sytuacja pokazuje siłę wspólnoty, gdy społeczność zjednoczyła się, aby pomóc potrzebującym. W obliczu tej tragedii, solidarność i pomoc dla rodzin dotkniętych klęską są niewątpliwie iskrą nadziei na lepsze jutro.

Źródło: TVN 24, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Szczecin: Zderzenie tramwaju i ciężarówki Szczecin: Zderzenie tramwaju i ciężarówki

  Dramatyczny wypadek w Szczecinie na ul. Krzywoustego wstrząsnął mieszkańcami miasta, gdy ciężarówka zderzyła się z tramwajem linii nr 7. Incydent ten nie tylko ranił jedną osobę, lecz również doprowadził do znaczących utrudnień w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP, mł. bryg. Tomasz Kubiak, dostarczył informacji na temat wypadku.

 • Szczecin: Pijany mężczyzna okradał stację benzynową Szczecin: Pijany mężczyzna okradał stację benzynową

  Scena niezwykłego zuchwalstwa rozegrała się na jednej ze szczecińskich stacji benzynowych, gdzie pijany mężczyzna nie tylko kradł piwo z chłodziarki, ale również śmiał się pracownikom w twarz, lekceważąc ich uwagi. Bezczelność tego incydentu doprowadziła do interwencji policji, a zarejestrowane nagrania z monitoringu stały się kluczem do szybkiego zatrzymania złodzieja.

 • Szczecin: Wypadek na poligonie, nie żyje żołnierz! Szczecin: Wypadek na poligonie, nie żyje żołnierz!

  W środę wieczorem na terenie poligonu w Szczecinie doszło do tragicznego incydentu, w wyniku którego śmierć poniósł 21-letni żołnierz z 12. Brygady Zmechanizowanej. Wojsko informuje, że przyczyną zdarzenia była osoba trzecia, a szczegóły wyjaśnia prokuratura rejonowa. Zdarzenie miało miejsce około godziny 20:45 na pasie Ćwiczeń Taktycznych (PĆT) Krzekowo.

 • Szczecin: Trzy osoby znalezione martwe w mieszkaniu przy ulicy Kasjopei, świadkowie słyszeli strzały! Szczecin: Trzy osoby znalezione martwe w mieszkaniu przy ulicy Kasjopei, świadkowie słyszeli strzały!

  W czwartek wieczorem na ulicy Kasjopei w Szczecinie znaleziono ciała 3 osób. Świadkowie donoszą, że wcześniej słychać było dźwięk wystrzałów i krzyki. Policjanci do mieszkania, z którego dochodziły te odgłosy, weszli siłą. Prokuratura nie zdradza co i dlaczego wydarzyło się na osiedlu Warszewo.

 • Warszawa: Przemyt narkotyków w przesyłce do USA
  Warszawa: Przemyt narkotyków w przesyłce do USA

  W ostatnich dniach funkcjonariusze z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie dokonali zatrzymania 26-letniego mieszkańca Warszawy, który jest podejrzany o próbę przemytu znacznych ilości substancji psychotropowych do Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna, obywatel Ukrainy mieszkający na stałe w Polsce, został zaskoczony przez policję po tym, jak w jego przesyłce lotniczej znaleziono nieoczekiwaną zawartość

  Napisano czwartek, 18 kwiecień 2024 12:04
 • Mysłowice-Wesoła: Wstrząs w kopalni - trwa akcja ratownicza
  Mysłowice-Wesoła: Wstrząs w kopalni - trwa akcja ratownicza

  W kopalni Mysłowice-Wesoła doszło do silnego wstrząsu, w wyniku którego dwóch pracowników zostało rannych. Obecnie trwa intensywna akcja ratownicza. Jedna z poszkodowanych osób jest reanimowana na głębokości 665 metrów.

  Napisano czwartek, 18 kwiecień 2024 08:53
 • Gdynia-Bohumin: Pił, grał i zasnął w pociągu - oskarżył kolegę o gwałt!
  Gdynia-Bohumin: Pił, grał i zasnął w pociągu - oskarżył kolegę o gwałt!

  Nietypowa i skandaliczna sytuacja miała miejsce w pociągu relacji Gdynia-Bohumin, która znacząco wpłynęła na ruch kolejowy w Katowicach. Pasażer oskarżył innego podróżnego o gwałt, co doprowadziło do zatrzymania pociągu i zatrzymania oskarżonego.

  Napisano środa, 17 kwiecień 2024 11:36
 • Ruda Śląska, Halemba: Pijana babcia zostawiła wnuczkę w autobusie
  Ruda Śląska, Halemba: Pijana babcia zostawiła wnuczkę w autobusie

  Dramatyczne zdarzenie miało miejsce wczoraj w Halembie, gdzie 5-letnia dziewczynka została zostawiona sama w autobusie przez swoją nietrzeźwą babcię. Całą sytuację zauważył czujny pasażer, co umożliwiło szybką interwencję i odnalezienie opiekunki dziecka.

  Napisano poniedziałek, 15 kwiecień 2024 14:29
 • Sprawa Saturna: Kontrowersyjne przeszczepy nerek u psów
  Sprawa Saturna: Kontrowersyjne przeszczepy nerek u psów

  Sprawa Saturna, psa z podwarszawskiego schroniska, który został dawcą nerki dla rasowego owczarka, ponownie trafia na wokandę. W świetle nowych rozpraw sądowych, kwestia etyczności przeszczepów organów u zwierząt domowych staje się tematem gorącej debaty.

  Napisano poniedziałek, 15 kwiecień 2024 08:29
 • Bydgoszcz: Strzelał obok placu zabaw
  Bydgoszcz: Strzelał obok placu zabaw

  Na placu zabaw w Bydgoszczy, gdzie zazwyczaj panuje radosny gwar dziecięcych zabaw, niedzielne popołudnie nabrało dramatycznego obrót. Rodzice, którzy przybyli tam, by cieszyć się czasem ze swoimi pociechami, nagle stanęli w obliczu zagrożenia, którego źródło tkwiło tuż za ogrodzeniem.

  Napisano wtorek, 09 kwiecień 2024 13:25
 • Włodawa: Ugotowali żywcem ptaka, myśleli o człowieku - drastyczny film
  Włodawa: Ugotowali żywcem ptaka, myśleli o człowieku - drastyczny film

  Grupa nastolatków z powiatu włodawskiego stała się obiektem policyjnego śledztwa po tym, jak opublikowali w internecie nagranie, na którym widać, jak ugotowali żywcem ptaka podlegającego ochronie. Policjanci z włodawskiej komendy, monitorując internet, natknęli się na bulwersujący materiał wideo i niezwłocznie rozpoczęli działania mające na celu ustalenie tożsamości sprawców.

  Napisano wtorek, 09 kwiecień 2024 12:15
 • Będzin: Zatrzymanie poszukiwanego mieszkańca Sosnowca
  Będzin: Zatrzymanie poszukiwanego mieszkańca Sosnowca

  Będzińscy funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego mieszkańca Sosnowca, poszukiwanego za wcześniej popełnione przestępstwa, który dodatkowo wpadł na kradzieży butli z gazem i tablic rejestracyjnych.

  Napisano sobota, 30 marzec 2024 17:47
 • Gliwice: Policja zapobiega ulicznym starciom pseudokibiców pod GCH
  Gliwice: Policja zapobiega ulicznym starciom pseudokibiców pod GCH

  Wczorajsza akcja policji pod Gliwickim Centrum Handlowym (GCH) udaremniła planowaną napaść kiboli z Katowic, Rybnika i Zabrza na gliwickich fanów. Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy pozwoliła na uniknięcie potencjalnych starć.

  Napisano sobota, 30 marzec 2024 13:03
 • Końskowola: Śmiertelne potrącenie osoby leżącej na jezdni
  Końskowola: Śmiertelne potrącenie osoby leżącej na jezdni

  Wstrząsający incydent wstrząsnął mieszkańcami Końskowoli w Lubelskim. W środę, 13 marca, na ulicy Kurowskiej doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego życie stracił 34-letni mężczyzna. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że samochód najechał na leżącego na jezdni mężczyznę, co doprowadziło do jego śmierci na miejscu.

  Napisano piątek, 15 marzec 2024 11:54
 • Zielona Góra: Bójka w centrum miasta!
  Zielona Góra: Bójka w centrum miasta!

  W poniedziałek, 11 marca, mieszkańcy Zielonej Góry byli świadkami brutalnej bójki, która przerodziła się w dramatyczne starcie. Sprawcy uzbrojeni byli w kije bejsbolowe, co skutkowało poważnymi obrażeniami jednej z osób, która trafiła do szpitala z ciężkim urazem głowy.

  Napisano piątek, 15 marzec 2024 11:46
 • Konfiskata pojazdów pijanym kierowcom: Kogo dotyczy?
  Konfiskata pojazdów pijanym kierowcom: Kogo dotyczy?

  W życie weszły nowe przepisy dotyczące konfiskaty pojazdów mechanicznych dla osób prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu. Regulacje te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz skuteczniejsze egzekwowanie odpowiedzialności karnej za jazdę po spożyciu alkoholu.

  Napisano czwartek, 14 marzec 2024 11:17
 • Ostrołęka: Odnaleziono niewybuch, musieli interweniować saperzy
  Ostrołęka: Odnaleziono niewybuch, musieli interweniować saperzy

  Na Stadionie Miejskim w Ostrołęce w Mazowieckiem, w trakcie prac ziemnych, natrafiono na niewybuch z okresu II Wojny Światowej. Incydent ten wywołał ogromne zaniepokojenie wśród mieszkańców i wymagał natychmiastowej interwencji saperów oraz służb porządkowych.

  Napisano środa, 13 marzec 2024 18:32
 • Sprostowanie artykułu z 11.03.2024 r.
  Sprostowanie artykułu z 11.03.2024 r.

  W związku z nieprawdziwymi informacjami zamieszczonymi w “Trybunie Polskiej” w artykule z 10.02.2024 r. o pożarze w Przysiece Polskiej informujemy, że nieprawdą jest, iż do pożaru, doszło na "składowisku odpadów", a w miejscu, gdzie są one magazynowane. Przepraszamy za pomyłkę.

  Napisano poniedziałek, 11 marzec 2024 17:21
 • Sanok: Pobita kobieta odnaleziona na ulicy!
  Sanok: Pobita kobieta odnaleziona na ulicy!

  W sobotni poranek przypadkowy przechodzień odkrył nieprzytomną kobietę leżącą przed jedną z kamienic przy ulicy Jagiellońskiej w Sanoku. Kobieta, która miała widoczne obrażenia twarzy i głowy, została przetransportowana do szpitala w Sanoku, gdzie stwierdzono u niej stan hipotermii. Prawdopodobnie została pobita.

  Napisano poniedziałek, 11 marzec 2024 14:20
 • "Belmondziak": Marcin K. w rękach policji!
  "Belmondziak": Marcin K. w rękach policji!

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) przez blisko dwa lata tropili Marcina K., znanego jako "Belmondziak" lub "Wściekły". Ich starania, wsparte przez listy gończe i współpracę międzynarodową, doprowadziły do jego aresztowania. Okazało się, że "Belmondziak" schronił się w Niemczech, gdzie operował pod zmienioną tożsamością. Został zatrzymany przez CBŚP i niemieckich funkcjonariuszy, gdy opuszczał siłownię po treningu. Jego umiejętność kamuflażu sprawiła, że unikał aresztowania przez wiele lat.

  Napisano poniedziałek, 11 marzec 2024 14:11
 • Obiecanowo: Zatrzymano podejrzanego o potrącenie 2-latka
  Obiecanowo: Zatrzymano podejrzanego o potrącenie 2-latka

  Po blisko dwóch tygodniach od śmiertelnego potrącenia dwuletniego Oliwiera w Obiecanowie pod Makowem Makowieckim w końcu zatrzymano podejrzanego kierowcę. Mężczyzna w wieku 64 lat został podejrzany o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanemu chłopcu. Śledczy dotarli do niego dzięki zapisom z kamer monitoringu.

  Napisano czwartek, 07 marzec 2024 16:08
 • Warszawa: Starcia rolników i policji pod Sejmem
  Warszawa: Starcia rolników i policji pod Sejmem

  W wyniku starć podczas protestu rolników przed Sejmem, 14 funkcjonariuszy policji zostało rannych, z których jeden jest w poważnym stanie. Zatrzymano także 23 osoby, które Minister Spraw Wewnętrznych określił jako prowokatorów. Incydent ten wywołał gwałtowne dyskusje na temat przemocy i odpowiedzialności.

  Napisano czwartek, 07 marzec 2024 12:28
 • Tatry: Wypadek na Nosalu, turysta nie żyje
  Tatry: Wypadek na Nosalu, turysta nie żyje

  Śmiertelny wypadek w Tatrach wstrząsnął społecznością turystyczną. Pod szczytem Nosalu, jednego z popularnych celów wycieczek, znaleziono ciało około 35-letniego mężczyzny, który spadł z wysokości 40 metrów. Niepokój turystki, która zaalarmowała Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, wzbudził leżący na górze plecak.

  Napisano środa, 06 marzec 2024 16:00
 • Jeziorzany: 26-latek, który został podpalony podczas libacji, nie żyje
  Jeziorzany: 26-latek, który został podpalony podczas libacji, nie żyje

  W szpitalu zmarł 26-latek, który został w styczniu podpalony podczas libacji w gminie Jeziorzany (woj. lubelskie). Podejrzanemu Kamilowi P. grozi dożywocie. Prokurator rozważa zmianę kwalifikacji z usiłowania zabójstwa na zabójstwo. Decyzję podejmie po sekcji. Jak ustaliła policja, w nocy z 15 na 16 stycznia czterech mężczyzn piło alkohol w mieszkaniu w gminie Jeziorzany. Doszło między nimi do kłótni, podczas której 31-letni Kamil P. miał chwycić za kanister z łatwopalną substancją, polać nią i podpalić 26-letniego kompana.

  Napisano środa, 06 marzec 2024 15:47