Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
wtorek, 20 grudzień 2022 17:22

Oblodzenie: 2 ofiary śmiertelne, oblężone SORy i brak karetek

2 ofiary śmiertelne oblodzenia 2 ofiary śmiertelne oblodzenia fot: pixabay

Ogromne podmuchy wiatru i marznący deszcz - wtorkowy poranek przywitał południe i wschód Polski gołoledzią na drogach i chodnikach. Oblodzenie było tak duże, że służby porządkowe nie nadążały z rozsypywaniem soli i piasku. Co więcej, stale padający marznący deszcz skutecznie torpedował działanie soli. W Warszawie i innych miastach odnotowano rekordową liczbę interwencji zespołów ratownictwa medycznego. W okolicach południa sytuacja w Warszawie był tak zła, że nie było ani jednego wolnego ambulansu. 

 

Wtorek 20 grudnia 2022 - Lekarze i ratownicy pracują bez przerwy

Ilość osób, które ucierpiały na skutek upadku była tak duża, że całkowicie zdławiła możliwości Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Niektórzy poszkodowani musieli czekać nawet i 10 godzin - szczególnie w stołecznych szpitalach. Rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Meditrans Piotr Owczarski zaznaczył, że ratownicy medyczni oraz lekarze, którzy pracują w zespołach ratowniczych, nie mieli przerwy od samego rana. Z tego też powodu Rzecznik zaapelował, aby wzywać ambulans wyłącznie w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia. 

Śmierć mężczyzn we Włocławku i Warszawie - powodem oblodzony chodnik

Niestety oblodzone chodniki doprowadziły także i do tragicznych wypadków. We Włocławku (województwo kujawsko-pomorskie) mężczyzna przewrócił się na oblodzonym chodniku i zmarł. Prawdopodobnie uderzył on głową w krawężnik. Miał 66-lat. Do identycznego zdarzenia doszło w ten sam dzień na warszawskiej Pradze, gdzie 38-letni mężczyzna zmarł po uderzeniu głową w chodnik.

Artykuły powiązane