poniedziałek, 08 luty 2021 18:28

Marta Żmuda – Trzebiatowska „zemdlała z wyczerpania”

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Marta Żmuda – Trzebiatowska zemdlała Marta Żmuda – Trzebiatowska zemdlała źródło: instagram.com/mzmudatrzebiatowskaofficial

Marta Żmuda-Trzebiatowska – aktorka znana z seriali produkcji TVN na swoim Instagramie oburza się słowami ministra o „odchudzaniu dziewczynek” i wspomina swoje dzieciństwo, kiedy to zmagała się z nadwagą. Aktorka przyznała, że w szkole była wyśmiewana z powodu swojej nadwagi i właśnie dlatego zaczęła się wtedy odchudzać. Wspomina, że przez odchudzanie, naukę i stres "zemdlała z wyczerpania" tuż przed egzaminami maturalnymi.

 

„Nie róbmy tego nastolatkom!”

Aktorka w opublikowanym poście stara się bronić wszystkie kobiety i ostrzega przed nadmiernym zwracaniem uwagi na ich wygląd. Pod swoim zdjęciem opowiada swoją historię z czasów szkolnych: „…w szkole podstawowej byłam najgrubsza w klasie? Mimo, że miałam rozszerzony WF, codziennie treningi, to i tak byłam większa niż moje koleżanki.
Do liceum dojeżdżałam autobusem, do pobliskiego miasta i kiedyś jeden kolega (dziś mogę to śmiało powiedzieć - nie grzeszący inteligencją, ani nie powalający urodą) w tym autobusie, podczas drogi do szkoły, rzucił z tylnego siedzenia w moją stronę jakiś niewybredny komentarz na temat mojej tuszy...” – opowiada Marta Żmuda – Trzebiatowska.

To wydarzenie sprawiło, że aktorka nie czuła się najlepiej w swoim ciele

„I wtedy zaczęłam się odchudzać. Tuż przed maturą - odchudzanie, nauka plus stres spowodowały, że zemdlałam z wyczerpania. NIE! Nie róbmy tego nastolatkom. Niech będą ZDROWE, zdrowo się odżywiają, ruszają - dbajmy o to jako rodzice, nauczyciele, przyjaciele, ale niech każda wie, że NIE MUSI być „idealną wersją siebie”, nie każda musi być chuda by być piękna, mądra, ważna, że nasza siła tkwi w różnorodności” – dodaje aktorka.
Celebrytka bardzo mocno podkreśla w wypowiedzi, że żadna z nas nie musi być idealną wersją siebie, że nie musimy się dla nikogo odchudzać, a nasz wygląd nie definiuje tego czy jesteśmy mądre, piękne i silne. Swoje słowa aktorka „podbija” wrzuconym zdjęciem bez makijażu – w naturalnej odsłonie. Apeluje w ten sposób o to, by w mediach społecznościowych nie pokazywać jedynie wyretuszowanych zdjęć, ponieważ w ten sposób zaburzamy prawdziwy wygląd otaczającej nas rzeczywistości i „robimy tym młodym dziewczynom krzywdę”. BW zamian za to aktorka namawia do tego by budować świadomość wśród młodzieży – pokazywać im jak dbać o siebie, jak zdrowo jeść, ćwiczyć, by dobrze się ze sobą czuć.