Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
środa, 08 grudzień 2021 16:31

Marek Piekarczyk: Emerytura wokalisty wyniesie…7 złotych miesięcznie!

Marek Piekarczyk emerytura Marek Piekarczyk emerytura fot: instagram.com

Wokaliści i muzyczne gwiazdy znane są z tego, że ich życie toczy się w bardzo specyficznym rytmie. W zdecydowanej większości przypadków artyści pracują w oparciu o umowę o dzieło, dlatego ich składki na ZUS zawsze są śmiesznie niskie. Marek Piekarczyk ostatnio przedstawił opinii publicznej, ile pieniędzy będzie pobierał na emeryturze - kwota powala!

 

Emerytura widmo, czyli coraz większy problem gwiazd estrady i artystów

Marek Piekarczyk to polski wokalista i tekściarz urodzony 13 lipca 1951 roku w Poznaniu. Znany z występów w zespole rockowym TSA, którego wokalistą jest od 1981 roku. Pochwalił się on ostatnio na łamach portali społecznościowych, odnośnie swojej przyszłej emerytury. W otrzymanym od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych liście, oświadczono, że rockman będzie dostawał 7 złotych emerytury miesięcznie. Tak śmieszna i niska kwota spowodowana jest oczywiście charakterem pracy tego artysty, jak i wszystkich pozostałych, którzy pracują w oparciu o umowę o dzieło. W wielu przypadkach artyści biorą pieniądze także bez żadnego rodzaju umowy, dlatego w momencie zbliżania się wieku emerytalnego wychodzi, że ich emerytura będzie wynosiła dosłownie grosze.

Beztroskie życie artystów czasem potrafi zaskoczyć na starość

Artyści i gwiazdy sceny muzycznej znają charakter swojej pracy i w zdecydowanej większości zabezpieczają się na czas przyszłej emerytury. Oczywiście znajdują się i tacy, którzy kierują się zasadą, że trzeba żyć dniem teraźniejszym, jednakże wówczas przyszła emerytura bardzo szybko zaczyna o sobie przypominać brakiem środków na koncie. O głodowych emeryturach artystów pisalismy tutaj.
Warto zaznaczyć, że sprawa emerytur dla artystów była ostatnio w mediach bardzo głośna, za sprawą dodatkowego podatku, jaki miał być wprowadzony przy zakupie wszelkich urządzeń elektronicznych.

Newsy o celebrytach. Życie gwiazd. Plotki z kraju i ze świata

HOT NEWS - celebryci i gwiazdy