Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 11 luty 2021 17:33

Agata Buzek i jej zmagania ze śmiertelną chorobą

Agata Buzek Agata Buzek fot: instagram.com/agata.buzek_official

Agata Buzek to nie tylko córka znanego polityka, ale także szanowana i lubiana aktorka. Mimo iż odnosi zawodowe sukcesy, to życie nie oszczędzało jej nigdy. Największym wyzwanie była walka z nowotworem, którą toczyła jako mała dziewczynka.

 

Agata Buzek chora na raka

Agata Buzek usłyszała diagnozę w wieku 8 lat. Nowotwór zaatakował węzły chłonne. Leczenie dziewczynki trwało aż trzy lata, jednak przez ten trudny czas Agata miała dużo wsparcia ze strony zarówno rodziny, jak i nieznanych osób. Agata na łamach prasy podkreśla, że to właśnie rodzice dawali jej nadzieję i miłość w tym trudny okresie. Mama i tata aktorki nie wpajali w nią niepotrzebnego lęku, a dawali poczucie bezpieczeństwa i wiary, ze wszystko skończy się szczęśliwie. Aktorka podkreśla też, że nie doświadczyła w swoim dzieciństwie kar ani zakazów

Czy jesteśmy nieśmiertelni?

Agata Buzek, mimo iż jest młodą osobą, już zdaje sobie sprawę z kruchości życia. Podczas jednego z wywiadów wspomina:

"Młodzi ludzie czują się nieśmiertelni - czas się nie kończy, siły się nie kończą, noce się nie kończą, imprezy się nie kończą. Ja takiego momentu nie miałam nigdy. Zawsze wiedziałam, że jestem śmiertelna i że moje siły są policzone".

Dodatkowo aktorka stwierdza:

"W obliczu nowotworu ludzie czują się bezradni. Oczywiście, że choroba zmienia i przeżycia tak ekstremalne wpływają na człowieka. Często jest tak, że otoczenie boi się tych zmian. Boi się, że ktoś po chorobie będzie już kompletnie inny. A to nieprawda, człowiek pozostaje tym samym człowiekiem, ma te same marzenia, pragnienia".


Agata Buzek wygrała walkę z nowotworem nie raz, ale dwa razy, ponieważ także w życiu dorosłym zmagała się z nawrotem choroby.

Newsy o celebrytach. Życie gwiazd. Plotki z kraju i ze świata

HOT NEWS - celebryci i gwiazdy