wtorek, 29 sierpień 2023 14:44

Warszawa: Zatrzymano dwóch zabójców po 21 latach od zbrodni!

Warszawa zatrzymanie zabójców Hiszpana Warszawa zatrzymanie zabójców Hiszpana fot. pixabay

Warszawskie Archiwum X może pochwalić się kolejnym sukcesem na swoim koncie. Tym razem udało zatrzymać się dwóch podejrzanych, którzy mogli dokonać egzekucji ochroniarza jednego z bossów gangu wołomińskiego. Do zdarzenia doszło na Pradze Północ we wrześniu 2002 r. Ofiarą była osoba znana w półświatku pod pseudonimem “Hiszpan”.

 

Śmierć “Hiszpana” na Pradze Północ

Mężczyzna o pseudonimie “Wariat” był jednym z bossów słynnego gangu wołomińskiego.  Jak wielu gangsterów, tak i on posiadał swojego prywatnego ochroniarza, który nosił pseudonim “Hiszpan”. To właśnie jego ochroniarza zamordowano za pomocą broni automatycznej 20 września 2002 roku w jednej z restauracji przy ul. Ząbkowskiej w dzielnicy Praga Północ. Według KSP podejrzani, których doprowadzono do aresztu, gdzie będą oczekiwać na proces, mieli zabić "Hiszpana", który z kolei miał być odpowiedzialny za zastrzelenie kilka tygodni wcześniej pod siłownią na Tarchominie kolegi podejrzanych.

“Hiszpan” ochraniał “Wariata”

Aresztowani mężczyźni mieli należeć do grupy grochowskiej, czyli konkurencyjnej warszawskiej mafii. Jeden z podejrzanych ukrywał się za granicą, ale wydano za nim międzynarodowy list gończy, dzięki czemu udało się go schwytać i postawić przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Z kolei drugi z podejrzanych został aresztowany w Warszawie w miejscu, w którym pracował. Nie krył swojego zaskoczenia, gdy dotarło do niego o jakiej sprawie mowa. Obu z mężczyzn grozi dożywocie. Prawdopodobnie to nie ostatnie zatrzymania powiązane ze sprawą sprzed lat.

Źródło: TVN 24, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Warszawa: Aresztowano członka zespołu Kult! Warszawa: Aresztowano członka zespołu Kult!

    Policja z warszawskiego Śródmieścia dokonała zatrzymania trzech osób podejrzanych o wyłudzanie odszkodowań za sfingowane zgony w rzekomych wypadkach samochodowych w USA. Podejrzani, w tym 63-letni muzyk związany z formacją Kult, używali podrobionych amerykańskich dokumentów, by uzyskać wyłudzone pieniądze.

  • Warszawa: Nowatorski zabieg u nienarodzonego dziecka Warszawa: Nowatorski zabieg u nienarodzonego dziecka

    Rozszczep kręgosłupa u małego Tadzia został zdiagnozowany jeszcze w okresie, gdy znajdował się w brzuchu matki. To wtedy lekarze podjęli decyzję o wykonaniu siedmiogodzinnej operacji nienarodzonego dziecka - z pełnym sukcesem. W Polsce tylko jeden ośrodek oferuje tego rodzaju zabiegi, a jest nim Szpital Bielański, jak tłumaczy Filip Dąbrowski, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w tym szpitalu.

  • Warszawa: Brutalna napaść na Pradze Północ Warszawa: Brutalna napaść na Pradze Północ

    W czwartek po godzinie 18 na ulicy 11 Listopada na Pradze Północ doszło do szokującego ataku, który wstrząsnął społecznością. Kobieta została brutalnie zaatakowana i prawdopodobnie uderzona młotkiem w głowę, co doprowadziło do utraty przytomności. Sprawca został zatrzymany przez policję po krótkich poszukiwaniach, jednak szczegóły zdarzenia wciąż pozostają przedmiotem dochodzenia.

  • Olga Bołądź: Aktorka wyszła za mąż! Olga Bołądź: Aktorka wyszła za mąż!

    Olga Bołądź i Jakub Chruścikowski, para, która od ponad 3 lat budowała swoją miłość, postanowiła uczynić kolejny krok w swoim związku. W środę w jednym z warszawskich urzędów stanu cywilnego odbyła się ich uroczysta ceremonia ślubna. Olga Bołądź odnalazła szczęście u boku Jakuba Chruścikowskiego, młodszego o 7 lat absolwenta Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego. Chruścikowski to biznesmen i współwłaściciel kilku klubów w Warszawie.

  • Warszawa: Morderstwo podczas libacji na Woli Warszawa: Morderstwo podczas libacji na Woli

    Tragedia w jednym z mieszkań na warszawskiej Woli wstrząsnęła społecznością lokalną. Brutalny incydent, który miał miejsce w walentynkowy dzień, skończył się śmiercią mężczyzny, który został wielokrotnie zaatakowany przez swojego znajomego. Rzeczniczka wolskiej policji, Marta Sulowska, opisuje okoliczności tego makabrycznego zdarzenia.

  • Bydgoszcz: Strzelał obok placu zabaw
    Bydgoszcz: Strzelał obok placu zabaw

    Na placu zabaw w Bydgoszczy, gdzie zazwyczaj panuje radosny gwar dziecięcych zabaw, niedzielne popołudnie nabrało dramatycznego obrót. Rodzice, którzy przybyli tam, by cieszyć się czasem ze swoimi pociechami, nagle stanęli w obliczu zagrożenia, którego źródło tkwiło tuż za ogrodzeniem.

    Napisano wtorek, 09 kwiecień 2024 13:25
  • Włodawa: Ugotowali żywcem ptaka, myśleli o człowieku - drastyczny film
    Włodawa: Ugotowali żywcem ptaka, myśleli o człowieku - drastyczny film

    Grupa nastolatków z powiatu włodawskiego stała się obiektem policyjnego śledztwa po tym, jak opublikowali w internecie nagranie, na którym widać, jak ugotowali żywcem ptaka podlegającego ochronie. Policjanci z włodawskiej komendy, monitorując internet, natknęli się na bulwersujący materiał wideo i niezwłocznie rozpoczęli działania mające na celu ustalenie tożsamości sprawców.

    Napisano wtorek, 09 kwiecień 2024 12:15
  • Będzin: Zatrzymanie poszukiwanego mieszkańca Sosnowca
    Będzin: Zatrzymanie poszukiwanego mieszkańca Sosnowca

    Będzińscy funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego mieszkańca Sosnowca, poszukiwanego za wcześniej popełnione przestępstwa, który dodatkowo wpadł na kradzieży butli z gazem i tablic rejestracyjnych.

    Napisano sobota, 30 marzec 2024 17:47
  • Gliwice: Policja zapobiega ulicznym starciom pseudokibiców pod GCH
    Gliwice: Policja zapobiega ulicznym starciom pseudokibiców pod GCH

    Wczorajsza akcja policji pod Gliwickim Centrum Handlowym (GCH) udaremniła planowaną napaść kiboli z Katowic, Rybnika i Zabrza na gliwickich fanów. Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy pozwoliła na uniknięcie potencjalnych starć.

    Napisano sobota, 30 marzec 2024 13:03
  • Końskowola: Śmiertelne potrącenie osoby leżącej na jezdni
    Końskowola: Śmiertelne potrącenie osoby leżącej na jezdni

    Wstrząsający incydent wstrząsnął mieszkańcami Końskowoli w Lubelskim. W środę, 13 marca, na ulicy Kurowskiej doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego życie stracił 34-letni mężczyzna. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że samochód najechał na leżącego na jezdni mężczyznę, co doprowadziło do jego śmierci na miejscu.

    Napisano piątek, 15 marzec 2024 11:54
  • Zielona Góra: Bójka w centrum miasta!
    Zielona Góra: Bójka w centrum miasta!

    W poniedziałek, 11 marca, mieszkańcy Zielonej Góry byli świadkami brutalnej bójki, która przerodziła się w dramatyczne starcie. Sprawcy uzbrojeni byli w kije bejsbolowe, co skutkowało poważnymi obrażeniami jednej z osób, która trafiła do szpitala z ciężkim urazem głowy.

    Napisano piątek, 15 marzec 2024 11:46
  • Konfiskata pojazdów pijanym kierowcom: Kogo dotyczy?
    Konfiskata pojazdów pijanym kierowcom: Kogo dotyczy?

    W życie weszły nowe przepisy dotyczące konfiskaty pojazdów mechanicznych dla osób prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu. Regulacje te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz skuteczniejsze egzekwowanie odpowiedzialności karnej za jazdę po spożyciu alkoholu.

    Napisano czwartek, 14 marzec 2024 11:17
  • Ostrołęka: Odnaleziono niewybuch, musieli interweniować saperzy
    Ostrołęka: Odnaleziono niewybuch, musieli interweniować saperzy

    Na Stadionie Miejskim w Ostrołęce w Mazowieckiem, w trakcie prac ziemnych, natrafiono na niewybuch z okresu II Wojny Światowej. Incydent ten wywołał ogromne zaniepokojenie wśród mieszkańców i wymagał natychmiastowej interwencji saperów oraz służb porządkowych.

    Napisano środa, 13 marzec 2024 18:32
  • Sprostowanie artykułu z 11.03.2024 r.
    Sprostowanie artykułu z 11.03.2024 r.

    W związku z nieprawdziwymi informacjami zamieszczonymi w “Trybunie Polskiej” w artykule z 10.02.2024 r. o pożarze w Przysiece Polskiej informujemy, że nieprawdą jest, iż do pożaru, doszło na "składowisku odpadów", a w miejscu, gdzie są one magazynowane. Przepraszamy za pomyłkę.

    Napisano poniedziałek, 11 marzec 2024 17:21
  • Sanok: Pobita kobieta odnaleziona na ulicy!
    Sanok: Pobita kobieta odnaleziona na ulicy!

    W sobotni poranek przypadkowy przechodzień odkrył nieprzytomną kobietę leżącą przed jedną z kamienic przy ulicy Jagiellońskiej w Sanoku. Kobieta, która miała widoczne obrażenia twarzy i głowy, została przetransportowana do szpitala w Sanoku, gdzie stwierdzono u niej stan hipotermii. Prawdopodobnie została pobita.

    Napisano poniedziałek, 11 marzec 2024 14:20
  • "Belmondziak": Marcin K. w rękach policji!
    "Belmondziak": Marcin K. w rękach policji!

    Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) przez blisko dwa lata tropili Marcina K., znanego jako "Belmondziak" lub "Wściekły". Ich starania, wsparte przez listy gończe i współpracę międzynarodową, doprowadziły do jego aresztowania. Okazało się, że "Belmondziak" schronił się w Niemczech, gdzie operował pod zmienioną tożsamością. Został zatrzymany przez CBŚP i niemieckich funkcjonariuszy, gdy opuszczał siłownię po treningu. Jego umiejętność kamuflażu sprawiła, że unikał aresztowania przez wiele lat.

    Napisano poniedziałek, 11 marzec 2024 14:11
  • Obiecanowo: Zatrzymano podejrzanego o potrącenie 2-latka
    Obiecanowo: Zatrzymano podejrzanego o potrącenie 2-latka

    Po blisko dwóch tygodniach od śmiertelnego potrącenia dwuletniego Oliwiera w Obiecanowie pod Makowem Makowieckim w końcu zatrzymano podejrzanego kierowcę. Mężczyzna w wieku 64 lat został podejrzany o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanemu chłopcu. Śledczy dotarli do niego dzięki zapisom z kamer monitoringu.

    Napisano czwartek, 07 marzec 2024 16:08
  • Warszawa: Starcia rolników i policji pod Sejmem
    Warszawa: Starcia rolników i policji pod Sejmem

    W wyniku starć podczas protestu rolników przed Sejmem, 14 funkcjonariuszy policji zostało rannych, z których jeden jest w poważnym stanie. Zatrzymano także 23 osoby, które Minister Spraw Wewnętrznych określił jako prowokatorów. Incydent ten wywołał gwałtowne dyskusje na temat przemocy i odpowiedzialności.

    Napisano czwartek, 07 marzec 2024 12:28
  • Tatry: Wypadek na Nosalu, turysta nie żyje
    Tatry: Wypadek na Nosalu, turysta nie żyje

    Śmiertelny wypadek w Tatrach wstrząsnął społecznością turystyczną. Pod szczytem Nosalu, jednego z popularnych celów wycieczek, znaleziono ciało około 35-letniego mężczyzny, który spadł z wysokości 40 metrów. Niepokój turystki, która zaalarmowała Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, wzbudził leżący na górze plecak.

    Napisano środa, 06 marzec 2024 16:00
  • Jeziorzany: 26-latek, który został podpalony podczas libacji, nie żyje
    Jeziorzany: 26-latek, który został podpalony podczas libacji, nie żyje

    W szpitalu zmarł 26-latek, który został w styczniu podpalony podczas libacji w gminie Jeziorzany (woj. lubelskie). Podejrzanemu Kamilowi P. grozi dożywocie. Prokurator rozważa zmianę kwalifikacji z usiłowania zabójstwa na zabójstwo. Decyzję podejmie po sekcji. Jak ustaliła policja, w nocy z 15 na 16 stycznia czterech mężczyzn piło alkohol w mieszkaniu w gminie Jeziorzany. Doszło między nimi do kłótni, podczas której 31-letni Kamil P. miał chwycić za kanister z łatwopalną substancją, polać nią i podpalić 26-letniego kompana.

    Napisano środa, 06 marzec 2024 15:47
  • Poznań: Dyrektorka zoo oskarżona o nadużycia
    Poznań: Dyrektorka zoo oskarżona o nadużycia

    Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wszczęła śledztwo dotyczące nieprawidłowości w poznańskim zoo na podstawie zawiadomienia osoby fizycznej. Po gruntownej kontroli, dyrektor Ewa Z. została postawiona zarzuty, w tym przekroczenia uprawnień, działania na szkodę interesu publicznego i nakłaniania świadka do złożenia fałszywych zeznań.

    Napisano środa, 06 marzec 2024 15:34
  • Kąśna Górna: Śmierć trzech osób w wypadku samochodowym
    Kąśna Górna: Śmierć trzech osób w wypadku samochodowym

    W miejscowości Kąśna Górna niedaleko Tarnowa doszło do tragicznego wypadku samochodowego, który pochłonął życie trzech mężczyzn. Po godzinie 18. samochód osobowy wypadł z powiatowej drogi i z impetem uderzył w drzewo. Informacja ta wstrząsnęła społecznością lokalną oraz wywołała zaniepokojenie w całym regionie.

    Napisano wtorek, 05 marzec 2024 14:12
  • Drawsko Pomorskie: Śmierć żołnierza na poligonie
    Drawsko Pomorskie: Śmierć żołnierza na poligonie

    Wtorkowy ranek na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim przyniósł tragiczny wypadek, w którym ucierpiało dwóch żołnierzy. Doszło do kolizji z pojazdem gąsienicowym, która niestety zakończyła się śmiercią jednego z nich. Drugi żołnierz, mimo reanimacji, został przetransportowany do szpitala. Incydent ten rzuca światło na zagrożenia związane z ćwiczeniami wojskowymi, które, mimo starannych procedur, mogą prowadzić do nieszczęśliwych zdarzeń.

    Napisano wtorek, 05 marzec 2024 14:07
  • Ruda Śląska: Śmiertelny wypadek na autostradzie A4
    Ruda Śląska: Śmiertelny wypadek na autostradzie A4

    Każdego roku na polskich drogach dochodzi do ponad 20 tysięcy wypadków drogowych, z których wiele ma tragiczne skutki. Jednym z niedawnych przypadków jest wypadek na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej, który skończył się śmiercią kierowcy i obrażeniami dwóch osób podróżujących ciężarówką. Incydent ten, choć szczególnie dramatyczny, stanowi jedynie fragment szerszego problemu związanego z bezpieczeństwem na drogach.

    Napisano wtorek, 05 marzec 2024 13:59
  • Gdańsk: Pijana matka spała w aucie z półrocznym niemowlęciem
    Gdańsk: Pijana matka spała w aucie z półrocznym niemowlęciem

    W Gdańsku doszło do dramatycznej sytuacji, gdy policja interweniowała wobec kobiety, która miała blisko trzy promile alkoholu we krwi i spała za kierownicą samochodu, mając przy sobie sześciomiesięczne dziecko. Incydent ten wywołał szerokie poruszenie społeczne oraz wzbudził obawy o bezpieczeństwo dziecka.

    Napisano poniedziałek, 04 marzec 2024 15:10