Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 26 maj 2023 11:50

Warszawa: Syn próbował podpalić matkę!

Warszawa podpalenie matki Warszawa podpalenie matki pixabay

Mężczyzna podejrzany o usiłowanie zabójstwa 85-latki został zatrzymany przez policjantów ze Śródmieścia. Podłożył on ogień w jednym z pokoi jego mieszkania, mając na celu pozbawienie matkę życia. Szczęśliwie, starsza pani zdołała ocalić się, uciekając na balkon.

 

Próbował zabić własną mamę

Podinspektor Robert Szumiata, rzecznik śródmiejskiej policji, poinformował, że mężczyźnie grozi surowa kara, włącznie z możliwością dożywotniego pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo. Zatrzymany ma 50 lat i w minioną środę podpalił mieszkanie swojej matki, wyrażając zamiar pozbawienia jej życia w ten sposób. Według relacji podinspektora Szumiata, mężczyzna mieszkał z matką i był alkoholikiem. W tamtą fatalną noc, 50-latek poczekał, aż kobieta zaśnie, podpalił jeden z pokoi, a następnie opuścił mieszkanie, zostawiając staruszkę we wnętrzu.

Kobieta cudem przeżyła

Starszą panią obudził dym. Udało jej się uciec na balkon, co prawdopodobnie uratowało jej życie. Sąsiedzi, przerażeni widokiem płomieni wydobywających się z okien mieszkania, natychmiast powiadomili straż i policję. Funkcjonariusze oraz strażacy udzielili pomocy staruszce i udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej, zanim przybyło pogotowie ratunkowe. Syn kobiety został zatrzymany przez policję i postawiono mu zarzuty usiłowania zabójstwa oraz gróźb karalnych wobec własnej matki. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 50-latka na okres trzech miesięcy. O takim przebiegu wydarzeń poinformował rzecznik śródmiejskiej policji.

Źródło: TVN 24, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Warszawa, Bielany: Policjant pobił dwie kobiety! Warszawa, Bielany: Policjant pobił dwie kobiety!

    W piątek radio RMF FM poinformowało o szokującym zdarzeniu, do jakiego doszło na warszawskich Bielanach. Na początku sierpnia doszło tam do ataku na dwie kobiety, które przechodziły przez ul. Przytyk. Agresor miał pobić  kobiety będąc pod wpływem alkoholu, trudno było go obezwładnić świadkom. Okazało się, że to policjant.

  • Warszawa, Aleje Jerozolimskie: Samochód wjechał w autobus, jedna osoba nie żyje! Warszawa, Aleje Jerozolimskie: Samochód wjechał w autobus, jedna osoba nie żyje!

    W środę ok. 6 rano doszło do wypadku na  Alejach Jerozolimskich. Kierujący Hondą, prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości, stracił kontrolę nad autem i wjechał w tyła autobusu miejskiego. Kierowca osobówki i dwóch pasażerów autobusu trafiło do szpitala. Niestety, kierowca Hondy wkrótce zmarł w szpitalu.

  • Warszawa: Rozbicie gangu kradnącego japońskie auta! Warszawa: Rozbicie gangu kradnącego japońskie auta!

    Warszawska policja współpracowała z policjantami z województwa łódzkiego i wspólnie udało im się rozbić gang złodziei samochodów. Grupa przestępcza kradła głównie samochody japońskich marek, które następnie przewożone były do dziupli pod Warszawą i tam rozkładane na części. Teraz każdy z członków gangu ma poważne kłopoty.

  • Kanie: Próba podwójnego morderstwa pod Pruszkowem! Kanie: Próba podwójnego morderstwa pod Pruszkowem!

    W podwarszawskiej miejscowości Kanie zaroiło się w środę od policji. Przez jakiś czas służby nie ujawniały oficjalnie co się stało. Podano jedynie informację, że na jednej z posesji doszło do zabójstwa starszego mężczyzny i ranienia siekierą jego opiekunki. Więcej informacji nie można było ujawnić, ze względu na toczące się śledztwo.

  • Białołęka: Agresywna kobieta napadła na matkę z niemowlakiem i kopnęła wózek! Białołęka: Agresywna kobieta napadła na matkę z niemowlakiem i kopnęła wózek!

    Do wstrząsających wydarzeń doszło w Białołęce, dzielnicy Warszawy. Mama spacerująca ze swoim 6.5 miesięcznym niemowlakiem w wózku została zaatakowana. 42 - latka kopnęła wózek z małym dzieckiem, a potem rzuciła się na matkę. Agresywna była też w stosunku do policjantów i próbowała zniszczyć radiowóz. Teraz została aresztowana.

  • Sosnowiec: Autobus wjechał w przystanek, 3 osoby ranne!
    Sosnowiec: Autobus wjechał w przystanek, 3 osoby ranne!

    W Sosnowcu kierowca autobusu miejskiego wjechał w przystanek Moderzejów Rynek. Najprawdopodobniej doszło do zasłabnięcia. 28 - letnia matka i dwójka jej małych dzieci zostali poszkodowani. Do szpitala trafił również kierowca. Szczęśliwie prędkość autobusu nie była duża, nie ma ofiar śmiertelnych.

    Napisano wtorek, 26 wrzesień 2023 14:12
  • Chojnice: Matka wyszła na piwo i zostawiła małe dzieci same!
    Chojnice: Matka wyszła na piwo i zostawiła małe dzieci same!

    Do skandalicznego zaniedbania doszło w miejscowości Chojnice w woj. pomorskim. Mieszkańcy jednego z bloków powiadomili policję, ze słychać dziecięce wołanie o pomoc dochodzące z jednego z mieszkań. Okazało się, że samotnie przebywała w nim dwójka małych chłopców: cztero- i siedmiolatek. Gdzie byli ich rodzice?

    Napisano poniedziałek, 25 wrzesień 2023 15:28
  • Orla: Pożar stodoły i garażu pod Zgierzem!
    Orla: Pożar stodoły i garażu pod Zgierzem!

    W woj. łódzkim doszło do pożaru. Zapaliła się stodoła i garaż w miejscowości Orla. Trzy osoby zostały poszkodowane. Szczęśliwie nikt nie zginął, choć pożar był silny. Strażacy zostali zawiadomieni m. in. przez osoby jadące autostradą A1. Po czterech godzinach udało się ugasić ogień, którego przyczyną mógł być samozapłon siana.

    Napisano poniedziałek, 25 wrzesień 2023 15:08
  • Sierosław: Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie wypadku na A1
    Sierosław: Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie wypadku na A1

    Na autostradzie A1 w sobotę doszło do wypadku. Zderzyły się dwie osobówki, jedna z nich stanęła w ogniu. Zginęły 3 osoby: rodzice i ich 5- letnie dziecko. Za pośrednictwem mediów społecznościowych rodzina ofiar szuka świadków tego tragicznego zdarzenia. Prawdopodobnie winę za wypadek ponosi kierowca BMW.

    Napisano piątek, 22 wrzesień 2023 15:36
  • Rudna Mała: Wypadek busa z osobami niepełnosprawnymi i osobówki!
    Rudna Mała: Wypadek busa z osobami niepełnosprawnymi i osobówki!

    Na autostradzie A4, pomiędzy węzłami Rzeszów Zachód a Rzeszów Północ, doszło do wypadku. Najprawdopodobniej kierowca busa, który przewoził 14 osób, w tym osoby niepełnosprawne, zmieniając pas zderzył się z samochodem osobowym. W wypadku zginęły 2 osoby, a 12 innych trafiło do szpitala. Droga w miejscu wypadku jest nieprzejezdna.

    Napisano piątek, 22 wrzesień 2023 13:30
  • Dąbrowa Górnicza: Księża zabawiali się z męską prostytutką
    Dąbrowa Górnicza: Księża zabawiali się z męską prostytutką

    Na tle nocy w Dąbrowie Górniczej, gdzie cisza świątyni miesza się z szeptem wiatru, rozegrała się historia, której echa obudziły całą Polskę. Gdy świętość miejsca spotyka się z ludzkimi słabościami, rezultat jest często nieprzewidywalny. Księża, zamiast skupiać się na duchowej stronie życia, postanowili przekroczyć granice przyzwoitości, organizując spotkanie z męską prostytutką. Co miało być dyskretną imprezą, szybko przerodziło się w skandal, który wstrząsnął społecznością, gdy niewinna zabawa zamieniła się w prawdziwy koszmar. Czy możemy kiedykolwiek zrozumieć pełną gamę ludzkich emocji i pragnień, które prowadzą do tak niecodziennych sytuacji?

    Napisano czwartek, 21 wrzesień 2023 08:32
  • Brzeska Wola: Katastrofa awionetki, pilot nie żyje!
    Brzeska Wola: Katastrofa awionetki, pilot nie żyje!

    Na Mazowszu, we wsi Brzeska Wola dwuosobowa awionetka spadła na pole borówek. Wewnątrz niej znajdował się tylko pilot, który był reanimowany. Niestety jego życia nie udało się uratować i zmarł. Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych prowadzi śledztwo w tej sprawie. Na razie nie wiadomo co doprowadziło do katastrofy.

    Napisano środa, 20 wrzesień 2023 15:16
  • Jegłownik: Sześcioro dzieci rannych w pożarze!
    Jegłownik: Sześcioro dzieci rannych w pożarze!

    W miejscowości Jegłownik w województwie warmińsko - mazurskim doszło do pożaru. Zapalił się budynek mieszkalny. Rannych zostało aż 9 osób, w tym sześcioro dzieci. Cztery osoby są w stanie ciężkim - matka z trójką dzieci zmuszona była skakać z okna na poddaszu, by uratować swoje życie. Poza oparzeniami doznali oni obrażeń w wyniku upadku na ziemię.

    Napisano środa, 20 wrzesień 2023 14:48
  • Podlesie: Kulisy strzelaniny pod Częstochową
    Podlesie: Kulisy strzelaniny pod Częstochową

    Mimo, że do strzelaniny w miejscowości Podlesie, która mieści się niedaleko Częstochowy, doszło w sobotę, to dopiero teraz na jaw wychodzą fakty na temat zdarzenia. Wiadomo, że jedną z ofiar jest 44-letni Arkadiusz N., który w środowisku pseudokibiców znany był jako “Słonik" lub "Słoń". Prawdopodobnie jego oprawca najpierw zabił jego, a potem sam popełnił samobójstwo.

    Napisano wtorek, 19 wrzesień 2023 13:53
  • Kobyłka: Pożar hurtowni z fajerwerkami
    Kobyłka: Pożar hurtowni z fajerwerkami

    W podwarszawskiej Kobyłce doszło do pożaru hurtowni z fajerwerkami. Mieszkańcy są proszeni o zamknięcie okien, ze względu na dym unoszący się nad miastem. Jakość powietrza budzi wątpliwości, dlatego pracownicy specjalistycznego laboratorium Państwowej Straży Pożarnej zajmą się jego zbadaniem.

    Napisano wtorek, 19 wrzesień 2023 13:07
  • Tatry: Śmierć turystki w rejonie Orlej Perci!
    Tatry: Śmierć turystki w rejonie Orlej Perci!

    W niedzielę doszło do tragicznego wypadku w Tatrach. Turystka, która wraz z grupą i przewodnikiem chodziła po górach, nagle potknęła się i spadła do Doliny Buczynowej z rejonu Pośredniej Sieczkowej Przełączki. Niestety, nie przeżyła tego upadku. Jej ciało znaleźli ratownicy TOPR i przewieźli je do Zakopanego.

    Napisano poniedziałek, 18 wrzesień 2023 12:56
  • Czerniki: Kazirodztwo i mordowanie niemowląt?
    Czerniki: Kazirodztwo i mordowanie niemowląt?

    Wstrząsające doniesienia płyną z niewielkiej wsi Czerniki na pomorzu. Tymczasowo aresztowano 54 - latka i jego 20 - letnią córkę. Obojgu zarzuca się kazirodztwo i zabójstwo po tym jak w piwnicy domu odnaleziono ciała trzech zamordowanych niemowlaków. Mieszkańcy wsi twierdzą, że była to tajemnica poliszynela, że w tym domu działo się coś złego. Czy takiej sytuacji dało się uniknąć?

    Napisano poniedziałek, 18 wrzesień 2023 12:02
  • Żukowo: Tragiczna śmierć dwojga strażaków
    Å»ukowo: Tragiczna śmierć dwojga strażaków

    W woj. pomorskim doszło do wypadku samochodowego. Straż pożarna prawdopodobnie zahaczyła o naczepę tira spiesząc się, żeby dojechać na miejsce innego wypadku. Zginęło dwoje strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie: Karolina i Łukasz Dargacz. Prywatnie byli ze sobą spokrewnieni, mieli zaledwie 22 i 25 lat. W całym kraju strażacy złożą im dzisiaj hołd.

    Napisano piątek, 15 wrzesień 2023 14:56
  • Morze Bałtyckie: Wrak Gerrit Fritzen odnaleziony na dnie!
    Morze Bałtyckie: Wrak Gerrit Fritzen odnaleziony na dnie!

    Fascynującego odkrycia dokonali nurkowie z grupy Baltictech, którzy na dnie Morza Bałtyckiego odnaleźli zatopiony niemiecki statek Gerrit Fritzen z czasów II wojny światowej. Nurkowie poszukiwali pięciu statków, które służyły do ewakuacji Niemców podczas wojny. To już trzeci z nich. Odnaleziony statek został zatopiony w 1945 r.

    Napisano czwartek, 14 wrzesień 2023 17:12
  • Konotop: Ciężarówka uderzyła w PKS, 18 osób rannych!
    Konotop: Ciężarówka uderzyła w PKS, 18 osób rannych!

    W woj. zachodniopomorskim doszło do poważnego wypadku. Samochód ciężarowy zderzył się z PKSem liniowym. W autobusie jechało dużo młodzieży, która wracała ze szkoły. Do incydentu doszło w środę po południu. Pierwsi na miejscu wypadku byli żołnierze, którzy rozpoczęli akcję ratunkową i pomogli rannym, a także zadzwonili na numer alarmowy.

    Napisano czwartek, 14 wrzesień 2023 16:40
  • Kołobrzeg: Wybuch gazu w kamienicy!
    Kołobrzeg: Wybuch gazu w kamienicy!

    W Kołobrzegu w wyniku wybuchu gazu doszło od pożaru. Trzy osoby zostały ranne. Strażacy byli zmuszeni ewakuować wszystkich mieszkańców z budynku. Wybuch okazał się na tyle silny, że doszło do zawalenia się ścian działowych i blok nie nadaje się w tej chwili do zamieszkania. 8 mieszkań jest zupełnie zniszczonych.

    Napisano wtorek, 12 wrzesień 2023 16:14
  • Wrocław: Organizator Marszu dla Jezusa wysłał zdjęcie nagiego dziecka!
    Wrocław: Organizator Marszu dla Jezusa wysłał zdjęcie nagiego dziecka!

    Do skandalicznej sytuacji doszło we Wrocławiu. Andrzej B., który organizował wrocławską edycję Marszu dla Jezusa, wysłał do dziennikarzy zaproszenie na to wydarzenie. Jednym z załączników okazało się być… nagie zdjęcie 8 - letniej dziewczynki. Teraz grozi mu 12 lat więzienia. Dziennikarze radia Wrocław dotarli do informacji o przeszłości kryminalnej mężczyzny.

    Napisano wtorek, 12 wrzesień 2023 15:22
  • Jaworzno: Pobicie ze skutkiem śmiertelnym na jednej z posesji!
    Jaworzno: Pobicie ze skutkiem śmiertelnym na jednej z posesji!

    Według policji w ostatni weekend w Jaworznie doszło do pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Czterech mężczyzn przyjechało autami na prywatną posesję i zaatakowało czterech innych mężczyzn. Uzbrojeni byli m.in. w kije, maczety i inne niebezpieczne narzędzia. Jedna z pobitych osób zmarła w szpitalu z powodu poniesionych obrażeń.

    Napisano piątek, 08 wrzesień 2023 15:21
  • Warszawa, Bielany: Policjant pobił dwie kobiety!
    Warszawa, Bielany: Policjant pobił dwie kobiety!

    W piątek radio RMF FM poinformowało o szokującym zdarzeniu, do jakiego doszło na warszawskich Bielanach. Na początku sierpnia doszło tam do ataku na dwie kobiety, które przechodziły przez ul. Przytyk. Agresor miał pobić  kobiety będąc pod wpływem alkoholu, trudno było go obezwładnić świadkom. Okazało się, że to policjant.

    Napisano piątek, 08 wrzesień 2023 14:42
  • Paruszka: 85 - latek zamordował swoją byłą żonę!
    Paruszka: 85 - latek zamordował swoją byłą żonę!

    W województwie wielkopolskim w miejscowości Paruszka w sobotę odnaleziono ciało 71 - łatki. Kobieta zginęła po tym, jak została postrzelona w głowę. Śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Zatrzymano już pierwszego podejrzanego w sprawie - to były mąż ofiary, którzy przyznał się do zbrodni.

    Napisano czwartek, 07 wrzesień 2023 15:25