Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
środa, 06 wrzesień 2023 14:51

Warszawa: Rozbicie gangu kradnącego japońskie auta!

rozbicie gangu rozbicie gangu fot. pixabay

Warszawska policja współpracowała z policjantami z województwa łódzkiego i wspólnie udało im się rozbić gang złodziei samochodów. Grupa przestępcza kradła głównie samochody japońskich marek, które następnie przewożone były do dziupli pod Warszawą i tam rozkładane na części. Teraz każdy z członków gangu ma poważne kłopoty.

 

Gang kradł japońskie auta

O sprawie poinformował rzecznik Komendanta Stołecznego Policji podinspektor Sylwester Marczak. Cztery osoby zostały zatrzymane, a rozpracowywanie sposobu ich działania zajęło trzy miesiące. Grupa przestępcza działała na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego. Szefowie gangu szukali i wyznaczali konkretne auta do kradzieży, a ich pomocnicy kradli je i zabierali do Sochaczewa Wsi, gdzie rozbierano pojazdy na części i następnie sprzedawano je paserom. Członkowie grupy przestępczej najczęściej wybierali auta japońskich marek.

Rozbicie gangu, który zajmował się kradzieżą samochodów

Członkowie gangu dysponowali różnymi samochodami, w których zmieniali tablice rejestracyjne, by nie zostać łatwo rozpoznanym. Na początku złodzieje poruszali się czerwonym Audi, ale wkrótce stało się ono rozpoznawalne dla mieszkańców osiedli, z których znikały kolejne auta. Z tego powodu zmieniono auto na brązową skodę octavię. Ostatnim samochodem, jaki gang próbował ukraść przed aresztowaniem, był Lexus model RX450H. Teraz złodziejom grozi kilkuletni pobyt w więzieniu.

 Źródło: TVN 24, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Warszawa: Podwójny atak ostrym narzędziem! Warszawa: Podwójny atak ostrym narzędziem!

  W środę wieczorem w Warszawie doszło do dwóch ataków dokonanych z użyciem ostrego narzędzia. Doszło do nich w okolicy Alei Jerozolimskich. Polak i Gruzin trafili do szpitala z ranami ciętymi. Na razie nie wiadomo jakiego narzędzia użyto i czy obu ataków dokonała jedna osoba. Policja prowadzi dochodzenie w obu sprawach.

 • Warszawa, Białołęka: Wypadek w tunelu, nie żyją dwie osoby! Warszawa, Białołęka: Wypadek w tunelu, nie żyją dwie osoby!

  Przy ulicy Spedycyjnej na Tarchominie doszło do wypadku. Dwie osoby zginęły podczas prac w podziemnym tunelu. Do zdarzenia doszło ok. godz. 11 w środę. Na miejscu musiał lądować śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policja i prokuratura prowadzą śledztwo w celu ustalenia okoliczności eksplozji.

 • Warszawa, Bielany: Policjant pobił dwie kobiety! Warszawa, Bielany: Policjant pobił dwie kobiety!

  W piątek radio RMF FM poinformowało o szokującym zdarzeniu, do jakiego doszło na warszawskich Bielanach. Na początku sierpnia doszło tam do ataku na dwie kobiety, które przechodziły przez ul. Przytyk. Agresor miał pobić  kobiety będąc pod wpływem alkoholu, trudno było go obezwładnić świadkom. Okazało się, że to policjant.

 • Warszawa, Aleje Jerozolimskie: Samochód wjechał w autobus, jedna osoba nie żyje! Warszawa, Aleje Jerozolimskie: Samochód wjechał w autobus, jedna osoba nie żyje!

  W środę ok. 6 rano doszło do wypadku na  Alejach Jerozolimskich. Kierujący Hondą, prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości, stracił kontrolę nad autem i wjechał w tyła autobusu miejskiego. Kierowca osobówki i dwóch pasażerów autobusu trafiło do szpitala. Niestety, kierowca Hondy wkrótce zmarł w szpitalu.

 • Kanie: Próba podwójnego morderstwa pod Pruszkowem! Kanie: Próba podwójnego morderstwa pod Pruszkowem!

  W podwarszawskiej miejscowości Kanie zaroiło się w środę od policji. Przez jakiś czas służby nie ujawniały oficjalnie co się stało. Podano jedynie informację, że na jednej z posesji doszło do zabójstwa starszego mężczyzny i ranienia siekierą jego opiekunki. Więcej informacji nie można było ujawnić, ze względu na toczące się śledztwo.

 • Bieliny: Prokuratura rozpoczyna śledztwo w sprawie zabójstwa Michała Karasia
  Bieliny: Prokuratura rozpoczyna śledztwo w sprawie zabójstwa Michała Karasia

  Michał Karaś zaginął ponad 23 lata temu. 16 - latek udał się na dyskotekę ze znajomymi, tańczył tam z tajemniczą blondynką i podobno razem z nią wsiadł do auta. Nigdy więcej już go nie widziano. Prokuratura Rejonowa w Nisku zdecydowała się na przeprowadzenie śledztwa. Prokuratorzy podejrzewają, że doszło do zabójstwa.

  Napisano poniedziałek, 02 październik 2023 16:14
 • Łódź: 35 - latek pod wpływem narkotyków zabił 2 osoby!
  Łódź: 35 - latek pod wpływem narkotyków zabił 2 osoby!

  W Łodzi doszło do podwójnego morderstwa. 35 - latek, który podejrzewany jest o zabójstwo dwóch osób, wynajmował z nimi mieszkanie na łódzkich loftach. Do zbrodni doszło, gdy cała trójka zażywała narkotyki. Podejrzany w pewnym momencie ujrzał “diabła”, jak tłumaczył policjantom. Chwycił wtedy za nóż i zadał ofiarom kilkadziesiąt ciosów.

  Napisano poniedziałek, 02 październik 2023 16:05
 • Zabierzów: 4 - latek umarł na terenie przedszkola!
  Zabierzów: 4 - latek umarł na terenie przedszkola!

  W Zabierzowie pod Krakowem 4 - latek wpadł do studni z wodą, która znajdowała się na terenie placu zabaw należącego do przedszkola. Do zdarzenia doszło w czwartek ok. godziny 15. Mimo szybko udzielonej pomocy m. in. przez strażaków, dziecko zmarło. Policja sprawdza, czy doszło do zaniedbania ze strony opiekunów przedszkola oraz czy właz do studni był odpowiednio zabezpieczony.

  Napisano piątek, 29 wrzesień 2023 13:56
 • Siedlce: Koniec śledztwa przeciwko opiekunom 4 - letniego Leona!
  Siedlce: Koniec śledztwa przeciwko opiekunom 4 - letniego Leona!

  Prokuratura ma już akt oskarżenia przeciwko Karolinie W. i jej partnerowi  Damianowi G. Zarzuca się im nieudzielenie pomocy i działania, które doprowadziły do bolesnej śmierci 4 - latka, a także ukrycie jego zwłok w lesie. Ta straszna historia wydarzyła się w sierpniu 2022 r.  Matka Leona i jej partner przebywają obecnie w areszcie.

  Napisano piątek, 29 wrzesień 2023 13:34
 • Powiat żarski: Odnaleziono furgonetkę z 29 migrantami!
  Powiat żarski: Odnaleziono furgonetkę z 29 migrantami!

  W busie zaparkowanym na parkingu w woj. lubuskim znajdowało się 29 migrantów. Kierowca zbiegł. Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali osoby, które nielegalnie próbowały wjechać do Polski. Byli to Syryjczycy i Turcy, którym postawiono zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy. Teraz poddadzą się karze ośmiomiesięcznego pozbawienia wolności.

  Napisano czwartek, 28 wrzesień 2023 15:52
 • Warszawa: Podwójny atak ostrym narzędziem!
  Warszawa: Podwójny atak ostrym narzędziem!

  W środę wieczorem w Warszawie doszło do dwóch ataków dokonanych z użyciem ostrego narzędzia. Doszło do nich w okolicy Alei Jerozolimskich. Polak i Gruzin trafili do szpitala z ranami ciętymi. Na razie nie wiadomo jakiego narzędzia użyto i czy obu ataków dokonała jedna osoba. Policja prowadzi dochodzenie w obu sprawach.

  Napisano czwartek, 28 wrzesień 2023 15:15
 • Warszawa, Białołęka: Wypadek w tunelu, nie żyją dwie osoby!
  Warszawa, Białołęka: Wypadek w tunelu, nie żyją dwie osoby!

  Przy ulicy Spedycyjnej na Tarchominie doszło do wypadku. Dwie osoby zginęły podczas prac w podziemnym tunelu. Do zdarzenia doszło ok. godz. 11 w środę. Na miejscu musiał lądować śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policja i prokuratura prowadzą śledztwo w celu ustalenia okoliczności eksplozji.

  Napisano środa, 27 wrzesień 2023 14:23
 • Sosnowiec: Autobus wjechał w przystanek, 3 osoby ranne!
  Sosnowiec: Autobus wjechał w przystanek, 3 osoby ranne!

  W Sosnowcu kierowca autobusu miejskiego wjechał w przystanek Moderzejów Rynek. Najprawdopodobniej doszło do zasłabnięcia. 28 - letnia matka i dwójka jej małych dzieci zostali poszkodowani. Do szpitala trafił również kierowca. Szczęśliwie prędkość autobusu nie była duża, nie ma ofiar śmiertelnych.

  Napisano wtorek, 26 wrzesień 2023 14:12
 • Chojnice: Matka wyszła na piwo i zostawiła małe dzieci same!
  Chojnice: Matka wyszła na piwo i zostawiła małe dzieci same!

  Do skandalicznego zaniedbania doszło w miejscowości Chojnice w woj. pomorskim. Mieszkańcy jednego z bloków powiadomili policję, ze słychać dziecięce wołanie o pomoc dochodzące z jednego z mieszkań. Okazało się, że samotnie przebywała w nim dwójka małych chłopców: cztero- i siedmiolatek. Gdzie byli ich rodzice?

  Napisano poniedziałek, 25 wrzesień 2023 15:28
 • Orla: Pożar stodoły i garażu pod Zgierzem!
  Orla: Pożar stodoły i garażu pod Zgierzem!

  W woj. łódzkim doszło do pożaru. Zapaliła się stodoła i garaż w miejscowości Orla. Trzy osoby zostały poszkodowane. Szczęśliwie nikt nie zginął, choć pożar był silny. Strażacy zostali zawiadomieni m. in. przez osoby jadące autostradą A1. Po czterech godzinach udało się ugasić ogień, którego przyczyną mógł być samozapłon siana.

  Napisano poniedziałek, 25 wrzesień 2023 15:08
 • Sierosław: Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie wypadku na A1
  Sierosław: Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie wypadku na A1

  Na autostradzie A1 w sobotę doszło do wypadku. Zderzyły się dwie osobówki, jedna z nich stanęła w ogniu. Zginęły 3 osoby: rodzice i ich 5- letnie dziecko. Za pośrednictwem mediów społecznościowych rodzina ofiar szuka świadków tego tragicznego zdarzenia. Prawdopodobnie winę za wypadek ponosi kierowca BMW.

  Napisano piątek, 22 wrzesień 2023 15:36
 • Rudna Mała: Wypadek busa z osobami niepełnosprawnymi i osobówki!
  Rudna Mała: Wypadek busa z osobami niepełnosprawnymi i osobówki!

  Na autostradzie A4, pomiędzy węzłami Rzeszów Zachód a Rzeszów Północ, doszło do wypadku. Najprawdopodobniej kierowca busa, który przewoził 14 osób, w tym osoby niepełnosprawne, zmieniając pas zderzył się z samochodem osobowym. W wypadku zginęły 2 osoby, a 12 innych trafiło do szpitala. Droga w miejscu wypadku jest nieprzejezdna.

  Napisano piątek, 22 wrzesień 2023 13:30
 • Dąbrowa Górnicza: Księża zabawiali się z męską prostytutką
  Dąbrowa Górnicza: Księża zabawiali się z męską prostytutką

  Na tle nocy w Dąbrowie Górniczej, gdzie cisza świątyni miesza się z szeptem wiatru, rozegrała się historia, której echa obudziły całą Polskę. Gdy świętość miejsca spotyka się z ludzkimi słabościami, rezultat jest często nieprzewidywalny. Księża, zamiast skupiać się na duchowej stronie życia, postanowili przekroczyć granice przyzwoitości, organizując spotkanie z męską prostytutką. Co miało być dyskretną imprezą, szybko przerodziło się w skandal, który wstrząsnął społecznością, gdy niewinna zabawa zamieniła się w prawdziwy koszmar. Czy możemy kiedykolwiek zrozumieć pełną gamę ludzkich emocji i pragnień, które prowadzą do tak niecodziennych sytuacji?

  Napisano czwartek, 21 wrzesień 2023 08:32
 • Brzeska Wola: Katastrofa awionetki, pilot nie żyje!
  Brzeska Wola: Katastrofa awionetki, pilot nie żyje!

  Na Mazowszu, we wsi Brzeska Wola dwuosobowa awionetka spadła na pole borówek. Wewnątrz niej znajdował się tylko pilot, który był reanimowany. Niestety jego życia nie udało się uratować i zmarł. Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych prowadzi śledztwo w tej sprawie. Na razie nie wiadomo co doprowadziło do katastrofy.

  Napisano środa, 20 wrzesień 2023 15:16
 • Jegłownik: Sześcioro dzieci rannych w pożarze!
  Jegłownik: Sześcioro dzieci rannych w pożarze!

  W miejscowości Jegłownik w województwie warmińsko - mazurskim doszło do pożaru. Zapalił się budynek mieszkalny. Rannych zostało aż 9 osób, w tym sześcioro dzieci. Cztery osoby są w stanie ciężkim - matka z trójką dzieci zmuszona była skakać z okna na poddaszu, by uratować swoje życie. Poza oparzeniami doznali oni obrażeń w wyniku upadku na ziemię.

  Napisano środa, 20 wrzesień 2023 14:48
 • Podlesie: Kulisy strzelaniny pod Częstochową
  Podlesie: Kulisy strzelaniny pod Częstochową

  Mimo, że do strzelaniny w miejscowości Podlesie, która mieści się niedaleko Częstochowy, doszło w sobotę, to dopiero teraz na jaw wychodzą fakty na temat zdarzenia. Wiadomo, że jedną z ofiar jest 44-letni Arkadiusz N., który w środowisku pseudokibiców znany był jako “Słonik" lub "Słoń". Prawdopodobnie jego oprawca najpierw zabił jego, a potem sam popełnił samobójstwo.

  Napisano wtorek, 19 wrzesień 2023 13:53
 • Kobyłka: Pożar hurtowni z fajerwerkami
  Kobyłka: Pożar hurtowni z fajerwerkami

  W podwarszawskiej Kobyłce doszło do pożaru hurtowni z fajerwerkami. Mieszkańcy są proszeni o zamknięcie okien, ze względu na dym unoszący się nad miastem. Jakość powietrza budzi wątpliwości, dlatego pracownicy specjalistycznego laboratorium Państwowej Straży Pożarnej zajmą się jego zbadaniem.

  Napisano wtorek, 19 wrzesień 2023 13:07
 • Tatry: Śmierć turystki w rejonie Orlej Perci!
  Tatry: Śmierć turystki w rejonie Orlej Perci!

  W niedzielę doszło do tragicznego wypadku w Tatrach. Turystka, która wraz z grupą i przewodnikiem chodziła po górach, nagle potknęła się i spadła do Doliny Buczynowej z rejonu Pośredniej Sieczkowej Przełączki. Niestety, nie przeżyła tego upadku. Jej ciało znaleźli ratownicy TOPR i przewieźli je do Zakopanego.

  Napisano poniedziałek, 18 wrzesień 2023 12:56
 • Czerniki: Kazirodztwo i mordowanie niemowląt?
  Czerniki: Kazirodztwo i mordowanie niemowląt?

  Wstrząsające doniesienia płyną z niewielkiej wsi Czerniki na pomorzu. Tymczasowo aresztowano 54 - latka i jego 20 - letnią córkę. Obojgu zarzuca się kazirodztwo i zabójstwo po tym jak w piwnicy domu odnaleziono ciała trzech zamordowanych niemowlaków. Mieszkańcy wsi twierdzą, że była to tajemnica poliszynela, że w tym domu działo się coś złego. Czy takiej sytuacji dało się uniknąć?

  Napisano poniedziałek, 18 wrzesień 2023 12:02
 • Żukowo: Tragiczna śmierć dwojga strażaków
  Å»ukowo: Tragiczna śmierć dwojga strażaków

  W woj. pomorskim doszło do wypadku samochodowego. Straż pożarna prawdopodobnie zahaczyła o naczepę tira spiesząc się, żeby dojechać na miejsce innego wypadku. Zginęło dwoje strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie: Karolina i Łukasz Dargacz. Prywatnie byli ze sobą spokrewnieni, mieli zaledwie 22 i 25 lat. W całym kraju strażacy złożą im dzisiaj hołd.

  Napisano piątek, 15 wrzesień 2023 14:56