piątek, 11 czerwiec 2021 11:41

Tarnów: Pościg za pijanym kierowcą. Policjanci użyli broni

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Pościg Policji za pijanym kierowcą Tarnów Pościg Policji za pijanym kierowcą Tarnów fot: pixabay

Dzisiaj 11 czerwca w godzinach popołudniowych pod Tarnowem policja zatrzymała pijanego kierowcę. Zatrzymanie doszło do skutku po kilkunastu kilometrowym pościgu i użyciu broni przez funkcjonariuszy.

 

Kierowca nie reagował na znaki

Wszystko zaczęło się od próby zatrzymania dziwnie poruszającego się auta. Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, które miały poinformować kierowcę o konieczności zatrzymania pojazdu. Tak się jednak nie stało, Kierowca rozpoczął ucieczkę. Jazda jego była brawurowa i zagrażała nie tylko zdrowiu i życiu jego samego, ale także innych użytkowników ruchu. Niebezpieczna ucieczka odbywała się drogą krajową S8. Kierowca łamał przepisy, nie zwracał uwagi na znaki drogowe oraz ograniczenia prędkości. Wielokrotnie zmuszał innych kierowców do zachowań niebezpiecznych, wręcz nagłego hamowania.

Pościg trwał kilkanaście kilometrów

Niebezpieczny pościg trwał około kilkunastu kilometrów. Do jadących za pojazdem policjantów, dość szybko dołączył drugi nieoznakowany wóz policyjny. Mimo ciągłych sygnałów świetlnych kierowca ani myślała się zatrzymać. Zmusiło to funkcjonariuszy do podjęcia radykalnych działań. Po pierwsze próbowali odciąć kierowcy drogę i zatrzymać auto za pomocą radiowozów. W miejscowości Bardo policjanci zatrzymali kierowcę, jednak gdy wysiedli z radiowozu, ten nagle ruszył w ich stronę. Policjanci niewiele myśląc oddali strzały w stronę pojazdu. Strzały w opony skutecznie unieruchomiły pojazd.

Kierowca miał 2,5 promila alkoholu

Zatrzymany kierowca ledwo co stał na nogach, zaś rozmowa z nim była utrudniona. We krwi miał 2,5 promila alkoholu. Obecnie policjanci wstrzymali się z przesłuchaniem do momentu jego całkowitego wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień. Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia.