Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 10 listopad 2023 13:40

CBŚP: "Marek z Marek" zatrzymany!

Marek z Marek areszt Marek z Marek areszt fot. pixabay

Marek N., znany również jako Marek z Marek, poszukiwany od kilku miesięcy za zabójstwo dwóch osób w 2000 roku, został zatrzymany - donosi rzeczniczka prasowa Centralnego Biura Śledczego Policji. Zatrzymanie miało miejsce w ramach rozpracowywania grupy przestępczej zajmującej się nielegalną produkcją papierosów w powiecie płońskim województwa mazowieckiego.

 

"Marek z Marek" - kim jest?

Funkcjonariusze z Zarządu w Warszawie CBŚP i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (KAS) monitorowali grupę przestępczą produkującą nielegalne papierosy. W toku działań ustalono, że jednym z członków grupy jest poszukiwany Marek N., skazany na dożywotnie pozbawienie wolności za wcześniejsze zabójstwo. Podinspektor Iwona Jurkiewicz przypomniała, że Marek N. był skazany za zabójstwo dwóch osób w 2000 roku w pubie Tartak w Nowym Dworze Mazowieckim. Wśród zatrzymanych jest również Marcin W., pseudonim Diabeł, skazany wcześniej na 20 lat więzienia za zabójstwo przy użyciu broni palnej.

Udana akcja CBŚP

W obawie przed obecnością osób szczególnie niebezpiecznych, kontrterroryści z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA" i innych jednostek wsparły akcję CBŚP i KAS. Całość działań przeprowadzono z maksymalnym zabezpieczeniem, obejmującym także śmigłowce z Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP. W trakcie akcji zaskoczono całkowicie ośmiu mężczyzn, w tym poszukiwanego Marka N. Na miejscu działań zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów, gdzie zabezpieczono prawie cztery miliony papierosów bez polskich znaków akcyzy. Rzeczniczka Jurkiewicz podkreśliła, że wartość straconych podatków wyniosłaby prawie pięć milionów złotych.

Uprawa konopi na terenie fabryki

W innym pomieszczeniu gospodarczym na posesji odkryto namiot z uprawą konopi. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i nielegalnej produkcji papierosów. Sąd zastosował wobec wszystkich areszt tymczasowy na trzy miesiące.  Dalsze czynności w sprawie będą prowadzone przez policjantów z Zarządu CBŚP w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Płońsku.

Aresztowanie poszukiwanego Marka N. stanowi kamień milowy w walce z przestępczością i zapewnia sprawiedliwość dla ofiar tragicznego zabójstwa sprzed wielu lat. Akcja CBŚP i KAS, wsparta przez jednostki kontrterrorystyczne, dowodzi skuteczności i determinacji służb w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej.

Źródło: TVN 24, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Kraków: Ponad 2 tony narkotyków przechwycone przez CBŚP! Kraków: Ponad 2 tony narkotyków przechwycone przez CBŚP!

    Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) podjęli działania w okolicach Krakowa na podstawie informacji sugerujących istnienie magazynu narkotykowego, związanego z jednym z lokalnych klubów sportowych.W wyniku akcji policji w warsztacie samochodowym w małej miejscowości podkrakowskiej ujawniono ponad 1,4 tony marihuany i ponad 600 kg haszyszu, z prawdopodobnym pochodzeniem z Hiszpanii.

  • USA: Strzelanina podczas wiecu zwycięstwa Kansas City Chiefs USA: Strzelanina podczas wiecu zwycięstwa Kansas City Chiefs

    Podczas parady Kansas City Chiefs po Super Bowl doszło do strzelaniny, w wyniku której jedna osoba zginęła, a ponad 20 innych zostało rannych. Incydent wywołał panikę wśród tłumu, gdy fani, przebrani w czerwone koszulki, biegali i kryli się, próbując uniknąć śmiertelnych pocisków. Policja prowadzi dochodzenie w celu ustalenia sprawców i motywacji tego tragicznego wydarzenia.

  • Warszawa: Groził sprzedawczyniom sklepu na Woli, a w domu miał kilkanaście działek mefedronu! Warszawa: Groził sprzedawczyniom sklepu na Woli, a w domu miał kilkanaście działek mefedronu!

    We wtorek, o godzinie 8 rano, policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli otrzymali alarmujące zgłoszenie dotyczące agresywnego mężczyzny, który wtargnął do sklepu i stworzył niebezpieczną sytuację dla personelu oraz klientów. Zgodnie z wstępnymi informacjami, mężczyzna nie tylko demolował sklep, zrzucając z półek produkty i wyzywając ekspedientki, ale również groził im pozbawieniem życia. Jego zachowanie było agresywne i niebezpieczne, szczególnie w kontekście wyrażanych groźb.

  • Płońsk: Podczas ucieczki przed policją 19-latek wskoczył do rzeki! Płońsk: Podczas ucieczki przed policją 19-latek wskoczył do rzeki!

    W minioną niedzielę wieczorem, spokój okolic Płońska został zakłócony przez dramatyczną ucieczkę 19-letniego kierowcy. Po tym, jak nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, doszło do niebezpiecznego pościgu, który zakończył się spektakularnie, gdy mężczyzna stracił kontrolę nad pojazdem i wylądował w rowie.

  • Wołomin: Rozbito gang złodziei samochodów Wołomin: Rozbito gang złodziei samochodów

    Stołeczni policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową wraz z kolegami z Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie przeprowadzili skuteczną operację, która doprowadziła do rozbicia gangu złodziei samochodów w powiecie wołomińskim. Incydent ten ujawnił rozległą działalność przestępczą grupy, która dopuściła się kradzieży z włamaniem oraz paserstwa dziesiątek pojazdów.

  • Warszawa: 25-letnia Liza, która padła ofiarą brutalnego gwałtu, nie żyje
    Warszawa: 25-letnia Liza, która padła ofiarą brutalnego gwałtu, nie żyje

    W szpitalu zmarła 25-letnia kobieta, która padła ofiarą brutalnego napadu w centrum Warszawy. Została zaatakowana przez zamaskowanego mężczyznę, a jej ciało znaleziono nagie na klatce schodowej jednego z domów przy ulicy Żurawiej. Pomimo walki lekarzy o jej życie, nie odzyskała przytomności, a dzisiaj stwierdzono jej śmierć mózgową.

    Napisano piątek, 01 marzec 2024 14:18
  • Warszawa: Aresztowano członka zespołu Kult!
    Warszawa: Aresztowano członka zespołu Kult!

    Policja z warszawskiego Śródmieścia dokonała zatrzymania trzech osób podejrzanych o wyłudzanie odszkodowań za sfingowane zgony w rzekomych wypadkach samochodowych w USA. Podejrzani, w tym 63-letni muzyk związany z formacją Kult, używali podrobionych amerykańskich dokumentów, by uzyskać wyłudzone pieniądze.

    Napisano czwartek, 29 luty 2024 11:55
  • Ostróda: Córka zamordowała swoich rodziców?
    Ostróda: Córka zamordowała swoich rodziców?

    Miastem Ostróda wstrząsnęła tragedia - policja odnalazła zwłoki małżeństwa, 49-letniej kobiety i 57-letniego mężczyzny. Oboje mieli rany kłute oraz cięte, wykonane ostrym narzędziem. Hipotezy wskazują na możliwy udział osób trzecich w tym zdarzeniu, co potwierdził podkomisarz Michał Przybyłek, oficer prasowy komendanta ostródzkiej policji.

    Napisano czwartek, 29 luty 2024 11:49
  • Grudziądz: Wypadek na siłowni - jedna osoba nie żyje
    Grudziądz: Wypadek na siłowni - jedna osoba nie żyje

    W jednej z siłowni w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do tragicznego wypadku, który kosztował życie 29-letniego mężczyzny. Według pierwszych ustaleń, najprawdopodobniej przyczyną było upuszczenie sztangi podczas wykonywania ćwiczeń. Obrażenia były na tyle poważne, że nie udało się uratować poszkodowanego.

    Napisano środa, 28 luty 2024 14:31
  • Kraków: Ponad 2 tony narkotyków przechwycone przez CBŚP!
    Kraków: Ponad 2 tony narkotyków przechwycone przez CBŚP!

    Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) podjęli działania w okolicach Krakowa na podstawie informacji sugerujących istnienie magazynu narkotykowego, związanego z jednym z lokalnych klubów sportowych.W wyniku akcji policji w warsztacie samochodowym w małej miejscowości podkrakowskiej ujawniono ponad 1,4 tony marihuany i ponad 600 kg haszyszu, z prawdopodobnym pochodzeniem z Hiszpanii.

    Napisano wtorek, 27 luty 2024 14:15
  • Gdańsk: Atak nożownika podczas bójki!
    Gdańsk: Atak nożownika podczas bójki!

    W noc z soboty na niedzielę doszło do dramatycznej bójki na terenach postoczniowych w Gdańsku, gdzie 30-letni mężczyzna z Elbląga został oskarżony o udział w starciu z użyciem noża. Pięć osób odniosło rany, z czego jedna znajduje się w stanie krytycznym, walcząc o życie.

    Napisano wtorek, 27 luty 2024 14:10
  • Rzeszów: Kontrolerka biletów wypchnięta z autobusu!
    Rzeszów: Kontrolerka biletów wypchnięta z autobusu!

    W Rzeszowie, na terenie województwa podkarpackiego, doszło do dramatycznego incydentu, gdy pasażer autobusu linii 47 odrzucił kontrolerkę z pojazdu, odmawiając okazania biletu. Kontrolerka doznała poważnych obrażeń, w tym urazu głowy i kręgosłupa, upadając na chodnik. Sprawca zdarzenia zdołał uciec, zostawiając plecak z dokumentami, które zostały przekazane policji.

    Napisano wtorek, 27 luty 2024 14:05
  • Gostynin: Matka i niemowlę potrącone przez samochód!
    Gostynin: Matka i niemowlę potrącone przez samochód!

    W Gostyninie, niewielkim miasteczku w województwie mazowieckim, doszło do dramatycznego wypadku drogowego, w którym ucierpiała matka prowadząca wózek z 10-miesięcznym dzieckiem. Informacja o potrąceniu dotarła do służb, a policja szybko potwierdziła ten tragiczny incydent. Kobieta i niemowlę zostali natychmiast przewiezieni do szpitala, gdzie otrzymali niezbędną pomoc medyczną.

    Napisano wtorek, 27 luty 2024 13:59
  • Częstochowa: Kierowca BMW dachował na A1
    Częstochowa: Kierowca BMW dachował na A1

    W poniedziałek po godzinie 5:00 rano doszło do groźnego wypadku na autostradzie A1. Młody kierowca BMW, mający zaledwie 21 lat, stracił kontrolę nad pojazdem, co doprowadziło do poważnego incydentu drogowego. Jego jazda zakończyła się w szpitalu z obrażeniami, a autostrada została zablokowana na 451. kilometrze w kierunku Katowic.

    Napisano poniedziałek, 26 luty 2024 13:18
  • Warszawa: Nowatorski zabieg u nienarodzonego dziecka
    Warszawa: Nowatorski zabieg u nienarodzonego dziecka

    Rozszczep kręgosłupa u małego Tadzia został zdiagnozowany jeszcze w okresie, gdy znajdował się w brzuchu matki. To wtedy lekarze podjęli decyzję o wykonaniu siedmiogodzinnej operacji nienarodzonego dziecka - z pełnym sukcesem. W Polsce tylko jeden ośrodek oferuje tego rodzaju zabiegi, a jest nim Szpital Bielański, jak tłumaczy Filip Dąbrowski, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w tym szpitalu.

    Napisano poniedziałek, 26 luty 2024 13:09
  • Wejherowo: "Krystek" skazany!
    Wejherowo:

    Sąd Rejonowy w Wejherowie ogłosił kolejny wyrok w sprawie Krystiana W., znanego także jako "łowca nastolatek" z Sopotu. Po serii przestępstw przeciwko wolności seksualnej, mężczyzna został skazany na 15 lat pozbawienia wolności oraz na wysoką grzywnę i dożywotni zakaz pracy z osobami małoletnimi. Wyrok ten stanowi kolejny etap w długotrwałej batalii wymiaru sprawiedliwości wobec tego skandalicznego przypadku.

    Napisano piątek, 23 luty 2024 15:35
  • Warszawa: Brutalna napaść na Pradze Północ
    Warszawa: Brutalna napaść na Pradze Północ

    W czwartek po godzinie 18 na ulicy 11 Listopada na Pradze Północ doszło do szokującego ataku, który wstrząsnął społecznością. Kobieta została brutalnie zaatakowana i prawdopodobnie uderzona młotkiem w głowę, co doprowadziło do utraty przytomności. Sprawca został zatrzymany przez policję po krótkich poszukiwaniach, jednak szczegóły zdarzenia wciąż pozostają przedmiotem dochodzenia.

    Napisano piątek, 23 luty 2024 15:25
  • Wojciech Kwaśniak: Wyrok w sprawie pobicia byłego wiceszefa KNF
    Wojciech Kwaśniak: Wyrok w sprawie pobicia byłego wiceszefa KNF

    W czwartek Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa ogłosił wyrok w sprawie brutalnego pobicia byłego wiceszefa Komisji Nadzoru Finansowego, Wojciecha Kwaśniaka. Piotr P., rzekomy zleceniodawca ataku, usłyszał wyrok 10 lat pozbawienia wolności, podczas gdy Jacek W., oskarżony o współudział, został skazany na 2 lata więzienia. Dodatkowo, zasądzono 500 tysięcy złotych zadośćuczynienia dla pokrzywdzonego. Niemniej jednak, wyrok nie jest prawomocny.

    Napisano czwartek, 22 luty 2024 15:07
  • Warszawa: Morderstwo podczas libacji na Woli
    Warszawa: Morderstwo podczas libacji na Woli

    Tragedia w jednym z mieszkań na warszawskiej Woli wstrząsnęła społecznością lokalną. Brutalny incydent, który miał miejsce w walentynkowy dzień, skończył się śmiercią mężczyzny, który został wielokrotnie zaatakowany przez swojego znajomego. Rzeczniczka wolskiej policji, Marta Sulowska, opisuje okoliczności tego makabrycznego zdarzenia.

    Napisano środa, 21 luty 2024 16:02
  • Rak płuc: Tomasz Komenda nie żyje
    Rak płuc: Tomasz Komenda nie żyje

    Nie żyje Tomasz Komenda, mężczyzna, którego życie stało się symbolem błędów sądowych i niesprawiedliwości w Polsce. Informację o jego śmierci przekazał dziennikarz TVN, Grzegorz Głuszak. Komenda, niesłusznie skazany na 18 lat więzienia, zmarł na raka płuc w wieku 46 lat, przegrywając walkę z rakiem. Jego historia to przestroga o tym, jak system prawny może zawieść, ale też o niezłomnej walce o sprawiedliwość.

    Napisano środa, 21 luty 2024 16:00
  • Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi: Zmiana przepisów ws. alkoholu w restauracjach
    Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi: Zmiana przepisów ws. alkoholu w restauracjach

    W poniedziałek Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikował rozporządzenie zmieniające zasady znakowania środków spożywczych. Nowe przepisy, które wejdą w życie po sześciu miesiącach, nakładają na restauracje i bary obowiązek informowania klientów o zawartości alkoholu w napojach, takich jak piwo czy wino.

    Napisano wtorek, 20 luty 2024 13:21
  • Kalisz: Atak nożownika na ul. Waszyńskiego!
    Kalisz: Atak nożownika na ul. Waszyńskiego!

    W niedzielny wieczór na ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Kaliszu doszło do dramatycznego incydentu, który wstrząsnął mieszkańcami miasta. Według informacji przekazanych przez aspirant Edytę Marciniak z tamtejszej policji, 29-letni mężczyzna zaatakował nożem 37-latka, co spowodowało, że poszkodowany został przewieziony do szpitala.

    Napisano poniedziałek, 19 luty 2024 14:29
  • Nowa Dęba: Śmiertelne zatrucie po zakupie produktów na targu
    Nowa Dęba: Śmiertelne zatrucie po zakupie produktów na targu

    Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) wydało alarmujące ostrzeżenie dla mieszkańców części województwa podkarpackiego dotyczące spożycia mięsa pochodzącego z targowiska w Nowej Dębie, znajdującej się w powiecie tarnobrzeskim. Alert wskazuje na wysokie ryzyko zatrucia, które może zagrażać życiu osób, które spożyły zatrute mięso. W przypadku objawów zatrucia zaleca się natychmiastowe zgłoszenie się po pomoc medyczną pod numer alarmowy 112.

    Napisano poniedziałek, 19 luty 2024 14:21
  • Zadębce: Łukasz W. staje przed sądem po strzelaninie pod OSP
    Zadębce: Łukasz W. staje przed sądem po strzelaninie pod OSP

    34-letni Łukasz W. stanie przed sądem oskarżony o usiłowanie zabójstwa oraz kierowanie gróźb karalnych wobec dwóch osób. Incydent, który rozegrał się przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Zadębce (województwo lubelskie), poruszył lokalną społeczność i wstrząsnął opinią publiczną.

    Napisano piątek, 16 luty 2024 12:09
  • Gródek: 3 tysiące litrów bimbru odkryte przez KAS!
    Gródek: 3 tysiące litrów bimbru odkryte przez KAS!

    Blisko trzy tysiące litrów bimbru oraz kompletna aparatura do jego produkcji - to wynik skutecznej akcji funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej na terenie gminy Gródek. 35-letni podejrzany został zatrzymany pod zarzutem przestępstw, w tym posiadania i nielegalnej produkcji alkoholu.

    Napisano piątek, 16 luty 2024 11:57