Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 20 maj 2021 20:29

Coming Out: Demi Lovato jest osobą niebinarną. Prosi o używanie odpowiednich rodzajników

Demi Lovato - Coming Out - osoba niebinarna Demi Lovato - Coming Out - osoba niebinarna fot: Profil Demi Lovato na Instagramie

Demi Lovato jest osobą niebinarną. Osoba oznajmiła tą informację podczas swojego „coming outu”na Instagramie. Osoba chciała podzielić się z fanami i światem tą informacją, o którym wie od dawna. Jednak takie wyznania zawsze są trudne.

 

Demi Lovato - nie kobieta, nie mężczyzna… to osoba!

Znana amerykańska osoba poinformowała wczoraj za pomocą mediów społecznościowych o tym, że jest osobą, które nie określa u siebie płci. Demi nie czuje się kobietą ani mężczyzną. Oznacza to brak tożsamości płciowej, co utrudnia zidentyfikowanie takich osób i zwracanie się do nich. Lovato powiedział w jakiej formie chce, aby się zwracano w stronę jej/jego osoby. Wyznał także, jak trudna była dla niej/niego praca nad sobą, zanim zrozumiał kim jest naprawdę.

Demi Lovato informuje jak się do niej/niego zwracać

Na swoim instagramie Lovato poprosił o uszanowanie prośby i poinformował:

„Oficjalnie zmieniam zaimki na „they/them”. Uważam, że to najlepiej oddaje płynność mojej ekspresji płciowej i jest najbardziej autentycznym uzewnętrznieniem tego, kim jestem i kogo wciąż w sobie ukrywam”.

Ponieważ zastąpienie zaimków w języku polskim jest trudne należy stosować odpowiednie formy, które proponuje stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza. Dlaczego to takie istotne. Dla osób niebinarnych odpowiednia forma, stosowana wobec nich jest kwestią bardzo ważną. Warto o tym pamiętać.

Newsy o celebrytach. Życie gwiazd. Plotki z kraju i ze świata

HOT NEWS - celebryci i gwiazdy