Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 31 marzec 2022 19:09

Bruce Willis: Aktor przechodzi na emeryturę z powodu ciężkiej choroby

Bruce Willis idzie na emeryturę Bruce Willis idzie na emeryturę fot: instagram.com

Szklana pułapka, Niezniszczalni, Pulp Fiction, to tylko niektóre z kinowych hitów, w których wystąpił Bruce Willis. W ciągu ostatnich dwóch lat roku aktor zagrał w aż 13 produkcjach, jednakże były to wyłącznie budżetowe akcyjniaki, które sprawiły, że Willis został nawet nominowany do nagrody Złotej Maliny, czyli karykatury Oscarów. Wraz z oświadczeniem rodziny wszystko stało się jasne - Bruce Willis cierpi na poważną chorobę, przez którą zmuszony jest odejść na aktorską emeryturę.

 

Afazja, czyli choroba Willis’a, która zakończyła jego karierę aktorską

Specjalne oświadczenie rodziny Willis’a oznajmiło światu, że choroba, na którą cierpi aktor, zmusiła go do przejścia na wcześniejszą, aktorską emeryturę. Bruce Willis cierpi na zdiagnozowaną afazję, czyli chorobę charakteryzującą się zaburzeniami poznawczymi. Warto podkreślić, że mianem afazji tak naprawdę określa się zespół objawów, które występują w wyniku choroby lub uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego.

Na czym polega afazja?

Afazja w ogromnym stopniu zaburza zdolności poznawcze, przez co chory ma problem z rozumieniem wypowiadanych do niego słów, a także komunikatów tekstowych. W ciągu ostatnich dwóch lat, objawy afazji zaczęły być mocno widoczne u Bruce’a, ponieważ miał problemy z zapamiętywaniem kwestii i koncentracją. Warto podkreślić, że w branży filmowej już od jakiegoś czasu krążyły pogłoski o pogarszającym się stanie zdrowia Willisa, ze względu na wyraźne kłopoty z koncentracją i zapamiętywaniem kwestii dialogowych. Najgorszą wiadomością jest fakt, iż afazja nie może się cofnąć, dlatego możliwe jest wyłącznie stosowanie ćwiczeń logopedycznych i neurologicznych, które zapobiegną dalszej ekspansji objawów.

Newsy o celebrytach. Życie gwiazd. Plotki z kraju i ze świata

HOT NEWS - celebryci i gwiazdy