wtorek, 13 kwiecień 2021 17:21

Rocznica chrztu Polski: Wywieś flagę 14 kwietnia!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Chrzest Polski - rocznica i flaga Chrzest Polski - rocznica i flaga Fot:Pixabay / CCO Public Domain

W środę 14 kwietnia Polska obchodzi rocznicę Chrztu Polski. Z tego powodu Akcja Katolicka apeluje do obywateli o odpowiednie uczczenie tego wydarzenia. Najlepszym sposobem jest wywieszenie w tym dniu flagi państwowej.

 

Święto Chrztu Polski kiedy?

W dniu 22 lutego 2019 roku, Sejm RP ustanowił nowe święto - święto Chrztu Polski. Takie działanie miało na celu uczczenie i upamiętnienie ważnego wydarzenia w historii naszej ojczyzny. Święto wypada 14 kwietnia i będzie obchodzone po raz trzeci. Ten dzień ma podkreślić fakt, że decyzja Mieszka I miała kluczowe znaczenie dla rozwoju naszego państwa. Zdaniem polityków to historyczne wydarzenie ma zbyt małą wagę w świadomości obywateli.

Akcja Katolicka i Fundacja „Słowo” - ciekawa akcja

W promowanie święta włącza się Akcja Katolicka i Fundacja „Słowo”. Namawiają Polaków, aby w tym dniu wywiesili flagę narodową na znak upamiętnienia chrztu Polski. Jak podkreśla Jan Klawiter z Fundacji „Słowo” oraz inicjator ustanowienia święta „Data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek jej państwowości”. Akcja Katolicka namawia także do refleksji i zadumy nad wydarzeniem, od którego minęło już 1055 lat.