Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
sobota, 14 maj 2022 16:01

Eurowizja 2022: Seksualna napaść na kobiety? Niepokojące doniesienia z Turynu

Seksskandal na Eurowizji Seksskandal na Eurowizji fot: instagram

Eurowizja cieszy się bardzo dużą popularnością nie tylko w Polsce, ale także i w pozostałych krajach Europy. Ten coroczny konkurs piosenki przyciąga przed telewizory miliony Europejczyków, którzy oglądają zmagania wokalne swoich przedstawicieli. Festiwal Eurowizji to ogromne widowisko, w którego przygotowanie zaangażowane są tysiące ludzi. Z tego też powodu co jakiś czas mają miejsce pewne skandale, raz na większą, innym razem na mniejszą skalę, jednakże w tym roku miało dojść do molestowania wolontariuszek przez tancerzy.

 

Skandal podczas tzw. Turkusowego Dywanu - czy doniesienia się potwierdzą?

Do molestowania młodych kobiet, które zgłosiły się do pomocy w organizacji festiwalu miało dojść podczas tak zwanego Turkusowego Dywanu. Jest to impreza inauguracyjna obchody kolejnej edycji tego europejskiego konkursu piosenki. W trakcie całej imprezy tancerze mieli zacząć przesuwać się do wolontariuszek i zaczął dotykać je, bez ich zgody. Jeden z mężczyzn miał złapać młodą kobietę i próbował ją pocałować. Wiele wolontariuszek zostało potraktowanych w ten sposób, dlatego młode kobiety szybko opuściły całe wydarzenie, ponieważ według ich relacji czuć było, że tancerze wypili stanowczo za dużo i za szybko.

„Ani jednej więcej” nie zamierza zostawić tak tej sprawy

Sytuacja ta została zgłoszona przez niektóre z poszkodowanych, do organizacji „Ani jednej więcej”. Wolontariuszki wyraźnie podkreśliły, że nie chciały zgłaszać sprawy na policję, żeby nie robić wokół sytuacji szumu medialnego. Warto podkreślić, że do zaistniałej sytuacji odniósł się Rzecznik Eurowizji, który stwierdził, że Rada Miasta Turyn zaprzeczyła doniesieniom i twierdzi, że nic takiego nie miało miejsca. Organizacja „Ani jednej więcej” zapowiedziała, że nie zamierza pozostawić tej sprawy i będzie domagała się sprawiedliwości.

Eurowizja 2022 na żywo

Newsy o celebrytach. Życie gwiazd. Plotki z kraju i ze świata

HOT NEWS - celebryci i gwiazdy