Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
wtorek, 22 sierpień 2023 14:04

Anglia, Surrey: Ojciec odpowiedzialny za krzywdę 10 - letniej Sary Sharif?

Sara Sharif zabójstwo Sara Sharif zabójstwo fot. pixabay

Wczesnym rankiem 10 sierpnia w domu rodzinnym Sary Sharif odnaleziono jej zwłoki. Dziewczynka miała na swoim ciele liczne obrażenia. Prawdopodobnie znęcano się nad nią przez dłuższy czas, aż jej organizm nie wytrzymał i dziecko zmarło. Poza jej zwłokami w domu nie było nikogo, jej ojciec na dzień przed odnalezieniem jej ciała poleciał do Pakistanu.

 

Tragiczna śmierć Sary Sharif

Dziewczynka miała korzenie polsko-pakistańskiego. Jej matka, Polka Olga Sharif rozstała się ze swoim mężem. Pakistańczyk Urfan Sharif był ojcem Sary i 13 - letniego chłopca. Po rozstaniu z Olgą to ojciec dzieci sprawował nad nimi pełną opiekę. Polka oświadczyła, że od czasu rozstania widziała swoje dzieci zaledwie dwukrotnie. Ich ojciec miał wbrew jej zgodzie wychowywać dzieci zgodnie z zasadami religii muzułmańskiej. Niestety, najprawdopodobniej w domu w miejscowości Woking dochodziło do przemocy. Ciało Sary nosiło na sobie rozległe starsze i nowsze obrażenia. Policja poinformowała, że sekcja zwłok wykazała, że nad dziewczynką się znęcano. 

Ojciec Sary Sharif wyjechał do Pakistanu

9 sierpnia, na dzień przed tym, jak policja odnalazła ciało Sary, jej ojciec 41-letni Urfan Sharif, jego 29-letnia partnerka Beinash Batool i 28-letni brat Faisal Malik, a także piątka dzieci poleciała do Pakistanu. Biletu zabrakło tylko dla Sary. Dzień później z Pakistanu wykonano telefon na brytyjski numer alarmowy. Po tym telefonie policja odnalazła nieżywe dziecko. Brytyjskie służby próbują doprowadzić do sprowadzenia Urfana Sharifa i jego rodziny z powrotem do Wielkiej Brytanii w celu przesłuchania i ewentualnego wymierzenia kary. Nie jest to łatwe ze względu na to, że Pakistan i Wielka Brytania nie mają podpisanego porozumienia o ekstradycji. Mimo to według informacji pozyskanych przez BBC, dwa zespoły policyjne w Jhelum w północnym Pendżabie w Pakistanie szukają Sharifa.

Źródło: BBC, Twitter, Trybuna Polska

load more hold SHIFT key to load all load all