Wydrukuj tę stronę
środa, 21 kwiecień 2021 17:11

Wałbrzych: Maltretowane bliźniaczki muszą spłacać długi po swoich katach!

Bliźniaczki z Wałbrzycha - dług po rodzicach Bliźniaczki z Wałbrzycha - dług po rodzicach Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Dorota i Elżbieta - 48 letnie bliźniaczki, które urodziły i wychowały się w Wałbrzychu opowiedziały o swoim dramacie. Ich dzieciństwo było pasem tortur i przemocy, fizycznej oraz psychicznej. Po wielu latach ponownie muszą mierzyć się z dramatyczną przeszłością, ponieważ komornik upomniał się o spłatę długu po rodzicach.



Szokujące kary cielesne

Kobiety opowiadają o karach, które rodzice im dawali. Między innymi musiały klęczeć pod drzwiami, a gdy nie wytrzymywały to matka rzucała w nie młotkiem. Ojciec bliźniaczek natomiast kazał im trzymać ręce ma żeliwnych grzejnikach jako karę za zabawę. Kobiety opowiadają, że z powodu licznych blizn na ciele musiały przejść operacje plastyczną. Rodzice kobiet nie pracowali, jedyne co robili całymi dniami to picie alkoholu i znęcanie się nad dziećmi. Gdy kobiety ukończyły 7 lat zostały zabrane od rodziców i trafiły do domu dziecka, niemniej jednak czasem wracały tam na weekendy czy święta i dramat się powtarzał.

Zmarła matka wzięła 7 tysięcy pożyczki

Kilka lat temu okazało się, że matka bliźniaczek wzięła 7 tysięcy złotych pożyczki, które teraz kobiety muszą uregulować, właściwie to pani Dorota została wybrana do spłaty pieniędzy. Jest to możliwe za sprawą odpowiedzialności solidarnej i wtedy bank bądź instytucja finansowa mogą według własnego wyboru żądać od wybranej osoby spłaty pożyczki. Niesprawiedliwe długi rosną.

Artykuły powiązane

  • Bydgoszcz: Strzelał obok placu zabaw Bydgoszcz: Strzelał obok placu zabaw

    Na placu zabaw w Bydgoszczy, gdzie zazwyczaj panuje radosny gwar dziecięcych zabaw, niedzielne popołudnie nabrało dramatycznego obrót. Rodzice, którzy przybyli tam, by cieszyć się czasem ze swoimi pociechami, nagle stanęli w obliczu zagrożenia, którego źródło tkwiło tuż za ogrodzeniem.

  • Jonathan Haidt i Pete Etchells: Czy ekrany niszczą młode umysły? Jonathan Haidt i Pete Etchells: Czy ekrany niszczą młode umysły?

    Żyjemy w czasach, gdy smartfony i media społecznościowe stały się nieodłącznym elementem codzienności, szczególnie w życiu młodych ludzi. Z jednej strony, obserwujemy gwałtowny rozwój ruchów antysmartfonowych, z drugiej – coraz więcej głosów podkreśla potrzebę zrozumienia wpływu ekranów na zdrowie psychiczne młodzieży. Dwie nowo wydane książki, prezentujące skrajnie różne podejścia do tej kwestii, wzbudzają debatę na temat tego, jak powinniśmy myśleć o smartfonach i mediach społecznościowych.

  • Leźnica Wielka: Pijana kobieta wjechała w drzewo, w aucie były z nią dzieci! Leźnica Wielka: Pijana kobieta wjechała w drzewo, w aucie były z nią dzieci!

    Tragiczny wypadek w Leźnicy Wielkiej (woj. łódzkie) wstrząsnął społecznością, gdy 27-letnia kobieta, będąc pod wpływem alkoholu, spowodowała kolizję, w której jej dwie córki ucierpiały Jedna z małych dziewczynek walczy o życie. Oto pełny przebieg tego tragicznego zdarzenia. Co dokładnie się stało?

  • USA: Masowe zatrucie musem dla dzieci, który zawierał ołów! USA: Masowe zatrucie musem dla dzieci, który zawierał ołów!

    W Stanach Zjednoczonych narasta problem zatrucia ołowiem u dzieci poniżej trzech lat, które spożyły musy jabłkowo-cynamonowe trzech różnych marek. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) potwierdziły 22 przypadki zatrucia w 14 stanach, związane z konsumpcją produktów zawierających niebezpieczne stężenia ołowiu. To alarmujące odkrycie rzuca światło na pilną potrzebę świadomości i kontroli jakości produktów spożywczych, szczególnie tych skierowanych do najmłodszych konsumentów.

  • Meta: Gigant pozwany przez 33 stany USA Meta: Gigant pozwany przez 33 stany USA

    W wielkim skandalu mediowym, właściciel Instagrama, czyli amerykański międzynarodowy konglomerat technologiczny Meta, został pozwany przez kilkadziesiąt stanów w USA. Oskarżenia są poważne - Meta jest oskarżana o celowe uzależnianie dzieci od mediów społecznościowych i związane z tym negatywne skutki dla ich zdrowia psychicznego.