Wydrukuj tę stronę
czwartek, 20 maj 2021 19:57

Praca: Które zawody mogą liczyć na podwyżki pensji?

Napisał
Guwernantki mogą liczyć na podwyżki pensji Guwernantki mogą liczyć na podwyżki pensji fot: Sylwester Niedzielski

Niektóre zawody są obecnie mało spotykane i wręcz nieznane. Okazuje się jednak, że z danych rynku pracy wynika, iż niektóre zawody wrócą do łask, a ich przedstawiciele mogą zostać sowicie wynagrodzeni. Przyjrzyjmy się zatem liście zawodów, które przeżywają rozkwit w niedługiej przyszłości. Jak podają media są to następujące zajęcia.

 

Piwowar- smaczny i opłacalny zawód

Piwowar, jak sama nazwa mówi to osoba ważąca piwo. Złoty trunek zapewne zachęciłby wiele osób do podjęcia takiego fachu. Okazuje się, że zarobki w tej branży to od 4000 do 6000 złotych brutto. Dodatkowo jest duża szansa, że niedługo te zarobki wzrosną

Ludwisarz- ciekawy, niszowy zawód

Ludwisarz to zawód zapewne nieznany wszystkim. Osoba o tej profesji dokonuje odlewów dzwonów oraz posągów. Takie osoby jeszcze kilka lat temu dostawały ponad 5000 złotych brutto. Jednak coraz częściej te pensje wzrastają i wzrastać będą.

Kowal - jeszcze w cenie!

Kowal, wydawać by się mogło to zawód zapomniany. Okazuje się, że jednak nie. Zapotrzebowanie na usługi tego typu nadal są. Szczególnie we wzornictwie. Pensja kowala to około 4800 złotych brutto, zaś następne 5 lat zapowiada znaczne podwyżki dla tego zawodu

Dekarz i Brukarz – zawody zawsze potrzebne

Dekarz i brukarz to zawody typowo fizyczne. Na Polskim rynku zawody tego typu zawsze będą miały wzięcie, ponieważ każdy dom posiada dach, a każde miasto potrzebuje chodników. Może, dlatego specjaliści mogą liczyć na podwyżkę w najbliższych latach. Obecnie ich zarobki wahają się między 3000 a 7000 zł brutto.

Guwernantka/niania- coraz większe zapotrzebowanie

Na osoby typu nianie, jest coraz większy zbyt. Szczególnie w dużych miastach. Ceny żłobków są bardzo wysokie, lub trudno o miejsce w nich. Wtedy niezbędna jest niania. Okazuje się, że ich zarobki stale rosną i prawdopodobnie istnieje szansa, że rosnąć będą nadal. Obecne zarobki są zróżnicowane, ale wynieść mogą nawet 8000 złotych brutto.

Cieśla i stolarz - czyli zawody związane z drewnem

Te dwa zawody i ich zarobki związek są ściśle z ceną drewna, która stale drożeje. Oba zawody według badań mają średnią szansę na większy zarobek. Obecnie średnie miesięczne wynagrodzenie cieśli to 4510 złotych brutto, zaś stolarza waha się między 3200-7500 złotych brutto miesięcznie.

Dlaczego te zawody?

Dlaczego jedne zawody mogą liczyć na wzrost wynagrodzeń a inne nie? Oczywiście chodzi o rozwój gospodarki i zapotrzebowanie na pewne zawody. Przykładowo rozwój browarnictwa powoduje, że piwowar staje się niezwykle poszukiwanym zawodem. Branża budowlana stale się rozwija, toteż wszystkie zawody związane z budowlanką mogą liczyć na dobre zarobki. Zatem wszystko normuje popyt na rynku i rozwój danej branży.

Ostatnio zmieniany czwartek, 20 maj 2021 20:06
Sylwester Niedzielski

Redaktor naczelny „Trybuny Polskiej”. Bez przerwy w pracy, zawsze ciekawy nowinek technologicznych. Pasjonat polityki i historii. Wierzy w ciągły rozwój. Motto: „Zawsze trzeba mieć plan”.

https://trybunapolska.pl/sylwester-niedzielski