Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 30 październik 2023 15:51

Marsylia: Atak na piłkarzy Olympique Lyon

Atak na piłkarzy Olympique Lyon  Atak na piłkarzy Olympique Lyon  fot. pixabay

Wstrząsający incydent miał miejsce wczoraj wieczorem, gdy autokar przewożący piłkarzy Olympique Lyon padł celem brutalnego ataku w Marsylii. Kamienie i inne przedmioty rzucone przez pseudokibiców na pojazd spowodowały liczne zniszczenia. Pięciu policjantów zostało rannych. W wyniku tego tragicznego wydarzenia, włoski trener gości, Fabio Grosso, doznał obrażeń twarzy.

 

Atak na piłkarzy Olympique Lyon 

Arbiter François Letexier podjął decyzję o odwołaniu spotkania, słuchając opinii zespołu Lyon, który nie czuł się bezpieczny po zaistniałych zdarzeniach. Meczu nie udało się rozegrać, a teraz pojawiają się pytania, czy zostanie przeniesiony na inny termin czy też skończy się walkowerem. Prezes Lyonu, John Textor, razem z szefem gospodarzy, Pablo Longorią, stanowczo potępili akty przemocy. Również prominentni politycy, w tym minister sportu Amelie Oudea-Castera, wyrazili swoje oburzenie i domagają się surowych kar dla sprawców.

Fabio Grosso został ranny

Gianni Infantino, prezes FIFA, ostro skrytykował przemoc w piłce nożnej, apelując do właściwych organów o podjęcie odpowiednich kroków. Zachowanie części przyjezdnych kibiców zostało nazwane skandalicznym, a klub Olympique Lyon zapowiedział podjęcie środków, włącznie z zakazem wstępu na trybuny dla tych osób. To nie pierwszy raz, gdy rywalizacja między Olympique Lyon a drużyną z Marsylii przeradza się w agresywne incydenty. W 2021 roku mecz w Lyonie musiał być przerwany po tym, jak zawodnik Marsylii, Dimitri Payet, został trafiony butelką z wodą. Obecnie, Olympique Lyon plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli Ligue 1, zdobywając zaledwie trzy punkty w dziewięciu meczach. Natomiast zespół z Marsylii znajduje się na dziewiątej pozycji z dorobkiem dwunastu punktów.

Wydarzenia w Marsylii stanowią alarmujący sygnał dla całej społeczności piłkarskiej. Konieczne jest zacieśnienie środków bezpieczeństwa podczas meczów oraz zdecydowane kroki wobec tych, którzy próbują wykorzystać pasję do sportu jako pretekst do przemocy. Oczekujemy, że władze podejmą odpowiednie środki, aby unikać podobnych sytuacji w przyszłości. Nasze myśli są z rannymi i ich rodzinami, a także z trenerem Grosso, życząc im szybkiego powrotu do zdrowia. To jednocześnie apel do wszystkich kibiców - szanujmy piłkę nożną i pokażmy, że sport łączy, a nie dzieli.

 

Źródło: RMF 24, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Lipsk: Odejścia kluczowych piłkarzy z BSG Chemie Lipsk: Odejścia kluczowych piłkarzy z BSG Chemie

    W środowisku BSG Chemie Leipzig zapanowała atmosfera pożegnania, gdyż trzech ważnych zawodników, Philipp Harant, Denis Jäpel i Lucas Surek, opuszcza klub. Wszyscy troje byli istotnymi postaciami zespołu i mieli znaczący wpływ na jego oblicze w ostatnich sezonach. Hans Jerke, dyrektor sportowy klubu, z żalem ogłosił ich odejście.

  • Francja: Najdłuższa bagietka na świecie Francja: Najdłuższa bagietka na świecie

    W zachodniej części Paryża, w gminie Suresnes, francuscy piekarze ustanowili nowy rekord świata, piekąc bagietkę o długości 140,53 metra. To wydarzenie, które miało miejsce niedawno, oficjalnie zatwierdziło ich wyczyn jako nowy rekord Guinnessa. Rekord ten przełamał pięcioletnią dominację Włoch, które do tej pory trzymały tytuł za bagietkę o długości 133 metry.

  • Paryż: Alarm bombowy w konsulacie Iranu Paryż: Alarm bombowy w konsulacie Iranu

    W piątek, w konsulacie Iranu w Paryżu, doszło do dramatycznego incydentu, który wywołał szeroko zakrojone działania bezpieczeństwa. Mężczyzna został zatrzymany po wejściu do budynku z kamizelką, którą początkowo uznano za zawierającą granaty. Cała sytuacja okazała się fałszywym alarmem, ale wywołała poważne reperkusje w środku stolicy Francji.

  • Gliwice: Policja zapobiega ulicznym starciom pseudokibiców pod GCH Gliwice: Policja zapobiega ulicznym starciom pseudokibiców pod GCH

    Wczorajsza akcja policji pod Gliwickim Centrum Handlowym (GCH) udaremniła planowaną napaść kiboli z Katowic, Rybnika i Zabrza na gliwickich fanów. Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy pozwoliła na uniknięcie potencjalnych starć.

  • Igrzyska Olimpijskie: Kontrowersje wokół przesiedleń bezdomnych w Paryżu Igrzyska Olimpijskie: Kontrowersje wokół przesiedleń bezdomnych w Paryżu

    Paryż, znany ze swojej architektury, historii i kultury, stoi przed wyzwaniem związanym z nadchodzącymi Igrzyskami Olimpijskimi. W ramach przygotowań do tego międzynarodowego wydarzenia, francuska stolica podjęła kontrowersyjną decyzję o przesiedleniu bezdomnych, głównie imigrantów, z terenów miejskich do innych miast Francji. Ta decyzja, mająca na celu "oczyszczenie" miasta przed oczami całego świata, wywołała falę krytyki i sprzeciwu.