Wydrukuj tę stronę
niedziela, 13 sierpień 2023 10:50

Referendum: Morawiecki przedstawił treść trzeciego pytania

Morawiecki - 3 pytanie referendum Morawiecki - 3 pytanie referendum .facebook.com/pisorgpl

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś 13.08 treść kolejnego, trzeciego pytania referendalnego inicjowanego przez PiS. Wcześniej pierwsze pytanie związane z wyprzedażą państwowych przedsiębiorstw ogłosił Jarosław Kaczyński. Później Beata Szydło w pytaniu odniosła się do wieku emerytalnego.

 

PiS będzie pytało o stanowisko wobec przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów

Mateusz Morawiecki podkreślił w swoim wystąpieniu, że od początku Rząd Prawa i Sprawiedliwości opowiadał się przeciwko przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów. Oświadczył, że niektórzy politycy chcieli narazić Polaków na niebezpieczeństwo w tej sprawie, ale "my tego w Polsce nie chcemy" - dodał, odnosząc się do faktu, że problem znowu pojawił się na unijnej agendzie.

Trzecie pytanie referendalne będzie miało następującą formę:

"Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?"

Zdecydowana postawa Morawieckiego

Szef rządu wyraził swoje stanowcze "nie" dla nielegalnej imigracji, odwołując się do sytuacji na ulicach zachodniej Europy. Wymienił gwałty, zabójstwa i demolowanie ulic jako przykłady problemów. Na zakończenie swojego przemówienia, Morawiecki jak zawsze zaatakował Tuska i nazwał go największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski, ostrzegając przed zdemolowaniem bezpieczeństwa w kraju przez "wysłannika elit brukselskich".

Ogłoszenie treści trzeciego pytania w referendum odzwierciedla kontynuację polityki rządu wobec nielegalnej imigracji i stanowi część większej debaty w Polsce na temat związków z Unią Europejską. Wypowiedzi premiera Morawieckiego podkreślają determinację obecnego rządu w tej kwestii, co może wywołać dalsze dyskusje zarówno na scenie krajowej, jak i europejskiej. Ostateczny wynik referendum będzie miał wpływ na kierunek polskiej polityki w najbliższych latach.

Źródło: Trybuna Polska

 

Artykuły powiązane

  • Monachium: Plan ogrzewania dla neutralności klimatycznej Monachium: Plan ogrzewania dla neutralności klimatycznej

    Monachium staje na czele niemieckich metropolii w dążeniu do neutralności klimatycznej, wprowadzając innowacyjny plan ogrzewania. Jest to odpowiedź na jedno z największych wyzwań, jakie miasto musiało dotychczas podjąć w celu redukcji emisji dwutlenku węgla i zapewnienia zrównoważonej przyszłości energetycznej.

  • Berlin: Atak na senator ds. gospodarki Franziskę Giffey Berlin: Atak na senator ds. gospodarki Franziskę Giffey

    Franziska Giffey, senator ds. gospodarki w Berlinie, została zaatakowana w bibliotece w dzielnicy Rudow. Do zdarzenia doszło w popołudnie, a polityk została uderzona z tyłu twardym przedmiotem w głowę i kark. Incydent ten wywołał szerokie dyskusje na temat bezpieczeństwa osób publicznych i rosnącej agresji wobec polityków w Niemczech.

  • Niemcy: Marie-Thérèse Kaiser ukarana z prawdziwe statystyki Niemcy: Marie-Thérèse Kaiser ukarana z prawdziwe statystyki

    Marie-Thérèse Kaiser, członkini prawicowej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD), została ukarana grzywną w wysokości 6000 euro za udostępnienie danych na temat przestępstw seksualnych, których sprawcami są afgańscy imigranci. Polityk krytycznie oceniła działania niemieckiego wymiaru sprawiedliwości i wyraziła obawy związane z bezpieczeństwem kraju.

  • Drazno: Atak na polityków SPD i Zielonych Drazno: Atak na polityków SPD i Zielonych

    Ostatni piątek w dzielnicy Striesen w Dreźnie zaowocował atakiem na polityków SPD i Zielonych, rzucając cień na wizerunek miasta w trakcie trwającej kampanii wyborczej. Nadchodzące wydarzenia kulturalne, takie jak Drezdeński Festiwal Muzyczny, który rozpoczyna się w środę, nie pozostają niezauważone w obliczu tego zdarzenia. Jan Vogler, dyrektor festiwalu, w wieku 60 lat, mówi o "przygnębieniu naszych czasów". Podkreśla, że muzyka powinna promować tolerancję, a nie przemoc.

  • Kongres USA: 3 rzeczy, które warto wiedzieć o ustawie dotyczącej TikToka Kongres USA: 3 rzeczy, które warto wiedzieć o ustawie dotyczącej TikToka

    Ostatni projekt ustawy Kongresu ma na celu wywarcie presji na ByteDance, chińskiego właściciela TikToka, aby zrezygnował z kontrolowania popularnej aplikacji. To kolejna próba ograniczenia wpływu chińskiego giganta na amerykański rynek cyfrowy, która może mieć daleko idące konsekwencje dla milionów użytkowników oraz przedsiębiorstw, które wykorzystują TikTok do promocji swoich produktów i usług.