Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 09 październik 2023 20:07

Konfrontacja w Przysusze: Kołodziejczak versus Kaczyński

Kołodziejczak versus Kaczyński w Przysusze Kołodziejczak versus Kaczyński w Przysusze fot: twitter.com/EKOlodziejczak_

Sytuacja na scenie politycznej się zaostrza. W ostatnich dniach Michał Kołodziejczak z Agrounii, kandydujący z list Koalicji Obywatelskiej, zapowiedział chęć spotkania z liderem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim. Kołodziejczak, będąc gościem programu "Kropka nad i", wyraził pragnienie rozmowy z prezesem PiS na temat rolnictwa podczas jego wizyty w Przysusze.

 

Jarosław Kaczyński zrezygnował z debaty w TVP

Donald Tusk, lider PO, również stał się częścią dyskusji, zapowiadając swój udział w przedwyborczej debacie TVP. Zwrócił się z wyzwaniem do Kaczyńskiego: „Jarosławie, może masz odwagę w swojej telewizji stanąć do debaty ze mną? Ja tam będę!” Jednak Kaczyński nie zamierzał brać udziału w tej debacie. Zamiast tego postanowił skoncentrować się na spotkaniu w Przysusze, nazywając Tuska „kłamczuchem” podczas spotkania w Kazimierzu Wielkim.

Niemiła niespodzianka na wjeździe do Przysuchy

W kontekście tych napiętych relacji, na kilka chwil przed spotkaniem Kaczyńskiego z mieszkańcami Przysuchy, Kołodziejczak poinformował na Twitterze o „niemiłej niespodziance”. Samochód, którym podróżował został zatrzymany przez policję, choć lider Agrounii nie był w nim w tym czasie. „Przewidzieliśmy to”, napisał.

Spięcie przed spotkaniem z liderem PiS

Podczas próby dostania się na spotkanie z prezesem PiS, Kołodziejczak spotkał się z oporem ze strony ochrony. W wyniku tego doszło do przepychanek między działaczami Agrounii a ochroniarzami. Kołodziejczak wyraził swoje frustracje, mówiąc: "Gdybyśmy chcieli, to byśmy tę bramę sforsowali, ale nie będziemy przepychać się z władzą, która już w poniedziałek odejdzie”.

Wydarzenia w Przysusze pokazują napięte relacje między liderami różnych frakcji politycznych. Z jednej strony jest chęć do rozmów i otwartości, z drugiej – powstrzymywanie się przed bezpośrednimi konfrontacjami. Czas pokaże, jak te konflikty wpłyną na kierunek polskiej polityki w najbliższej przyszłości.

 

Artykuły powiązane

  • Monachium: Plan ogrzewania dla neutralności klimatycznej Monachium: Plan ogrzewania dla neutralności klimatycznej

    Monachium staje na czele niemieckich metropolii w dążeniu do neutralności klimatycznej, wprowadzając innowacyjny plan ogrzewania. Jest to odpowiedź na jedno z największych wyzwań, jakie miasto musiało dotychczas podjąć w celu redukcji emisji dwutlenku węgla i zapewnienia zrównoważonej przyszłości energetycznej.

  • Berlin: Atak na senator ds. gospodarki Franziskę Giffey Berlin: Atak na senator ds. gospodarki Franziskę Giffey

    Franziska Giffey, senator ds. gospodarki w Berlinie, została zaatakowana w bibliotece w dzielnicy Rudow. Do zdarzenia doszło w popołudnie, a polityk została uderzona z tyłu twardym przedmiotem w głowę i kark. Incydent ten wywołał szerokie dyskusje na temat bezpieczeństwa osób publicznych i rosnącej agresji wobec polityków w Niemczech.

  • Niemcy: Marie-Thérèse Kaiser ukarana z prawdziwe statystyki Niemcy: Marie-Thérèse Kaiser ukarana z prawdziwe statystyki

    Marie-Thérèse Kaiser, członkini prawicowej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD), została ukarana grzywną w wysokości 6000 euro za udostępnienie danych na temat przestępstw seksualnych, których sprawcami są afgańscy imigranci. Polityk krytycznie oceniła działania niemieckiego wymiaru sprawiedliwości i wyraziła obawy związane z bezpieczeństwem kraju.

  • Drazno: Atak na polityków SPD i Zielonych Drazno: Atak na polityków SPD i Zielonych

    Ostatni piątek w dzielnicy Striesen w Dreźnie zaowocował atakiem na polityków SPD i Zielonych, rzucając cień na wizerunek miasta w trakcie trwającej kampanii wyborczej. Nadchodzące wydarzenia kulturalne, takie jak Drezdeński Festiwal Muzyczny, który rozpoczyna się w środę, nie pozostają niezauważone w obliczu tego zdarzenia. Jan Vogler, dyrektor festiwalu, w wieku 60 lat, mówi o "przygnębieniu naszych czasów". Podkreśla, że muzyka powinna promować tolerancję, a nie przemoc.

  • Kongres USA: 3 rzeczy, które warto wiedzieć o ustawie dotyczącej TikToka Kongres USA: 3 rzeczy, które warto wiedzieć o ustawie dotyczącej TikToka

    Ostatni projekt ustawy Kongresu ma na celu wywarcie presji na ByteDance, chińskiego właściciela TikToka, aby zrezygnował z kontrolowania popularnej aplikacji. To kolejna próba ograniczenia wpływu chińskiego giganta na amerykański rynek cyfrowy, która może mieć daleko idące konsekwencje dla milionów użytkowników oraz przedsiębiorstw, które wykorzystują TikTok do promocji swoich produktów i usług.