Wydrukuj tę stronę
środa, 28 kwiecień 2021 20:11

CBA: Interwencja i przeszukanie mieszkania syna Mariana Banasia

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Przeszukanie syna Mariana Banasia Przeszukanie syna Mariana Banasia fot: youtube.com

Śledztwo na temat podejrzeń dotyczących nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych Mariana Banasia trwa. W tę środę funkcjonariusze CBA przeprowadzili przeszukania, jedno z nich miało miejsce w mieszkaniu syna Mariana Banasia. W tym czasie w domu znajdowały się wnuki i żona Mariana Banasia.

 

Rzecznik prokuratury: “Dalsze informacje nie będą ujawniane”

Paweł Sawoń, rzecznik prokuratury białostockiej poinformował o tym, że na wniosek Centralnego Biura Antykorupcyjnego prokurator wydał postanowienie o dokonaniu przeszukań. Niemniej jednak ze względu na dobro śledztwa informacje mówiące o zakresie przeszukań nie będą ujawniane.

Przeciwko prezesowi NIK-u wpłynęły trzy zawiadomienia

Grupa posłów opozycji półtorej roku temu trzykrotnie zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniach względem Mariana Banasia. Podejrzenia dotyczyły oświadczeń majątkowych i deklaracji podatkowych. W marcu 2020 roku Centralne Biuro Antykorupcyjne dołączyło się do tych zawiadomień, dodając własne. Niemniej jednak na chwilę obecną nikomu nie postawiono zarzutów w tej sprawie. CBA dokonało już przeszukań w dwudziestu miejscach powiązanych z Banasiem. Jego immunitet i przywilej nietykalności nie obejmuje jego prywatnych nieruchomości czy też jego prywatnego gabinetu.

Oświadczenie Mariana Banasia po przeszukaniu domu syna

Dzisiaj 28 go kwietnia Marian Banaś wystosował oświadczenie w którym nie pozostawił suchej nitki na rządzących. Poniżej najważniejsze fragmenty.

“Działania operacyjne wobec mojego syna nie mogą być rozpatrywane bez kontekstu, jakim są opublikowane wczoraj przez media fragmenty wyników kontroli, dotyczącej organizacji wyborów korespondencyjnych na urząd prezydenta RP, które miały odbyć się w maju 2020 roku”

“Funkcjonariusze CBA przeprowadzili przeszukanie w domu mojego syna Jakuba Banasia. Zakłócono spokój mojej synowej, a sytuację tę w szczególny sposób przeżyły moje wnuki “

“Dzieje się tak dlatego, by zmusić mnie do rezygnacji z pełnienia funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli i zmiany wyników zakończonych oraz prowadzonych kontroli “

“działania CBA i prokuratury przypominają "czasy bolszewickie". - Dzisiaj w rzekomo wolnej Polsce władza robi to samo. To policyjne państwo rządzone przez służby”