Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 14 listopad 2022 10:52

Szczyt G20: Ławrow w szpitalu na Bali?!

Ławrow w szpitalu na Bali Ławrow w szpitalu na Bali fot: Twitter

W poniedziałkowy poranek media z całego świata obiegła informacja o rzekomym pobycie w szpitalu rosyjskiego Ministra Spraw Zagranicznych Siergieja Ławrowa. Doniesienia te zostały upublicznione przez agencję Associated Press, która powołała się na władze Indonezji. 

Co ciekawe, wszystko miało dziać się przed rozpoczęciem szczytu G20, na którym Ławrow ma zastępować i reprezentować Władimira Putina. Informacja ta szybko została zanegowana przez stronę rosyjską, zaś dowodem dobrego stanu zdrowia Ławrowa okazało się nagranie przedstawione w social mediach.   

Ławrow w koszulce amerykańskiego projektanta i z iPhonem na stole - kuriozalne wideo MSZ Rosji 

Informacja o złym stanie zdrowia rosyjskiego MZS mocno poruszyła opinię publiczną. Szybką odpowiedź udzieliła Maria Zacharowa, czyli Rzeczniczka MSZ.

Zacharowa: "Siergiej Wiktorowicz i ja czytamy doniesienia z Indonezji i nie możemy uwierzyć własnym oczom: okazuje się, że był hospitalizowany. To oczywiście nieprawda"

Zaprzeczyła ona jakoby Siergiej Ławrow wylądował w szpitalu i na dowód tego wrzuciła nietypowe nagranie Ławrowa w samych spodenkach i koszulce. Minister na nagraniu przegląda dokumenty w jednym z hoteli na Bali. Internauci bardzo szybko zwrócili uwagę na dwa istotne fakty tego nagrania. 

Po pierwsze, na stoliku widoczny jest najnowszy model iPhona, co świadczy o tym, że rosyjski MZS używa telefonu od amerykańskiej korporacji, mimo restrykcji. Po drugie, Ławrow ubrany jest w koszulkę z logo Jean-Michela Basquiata, czyli amerykańskiego artysty.

 

 

Artykuły powiązane

  • Indonezja: Wybuch wulkanu na wyspie Ruang Indonezja: Wybuch wulkanu na wyspie Ruang

    W ostatnich dniach mieszkańcy indonezyjskiej wyspy Ruang, położonej w prowincji Celebes, stanęli w obliczu bezpośredniego zagrożenia w wyniku serii erupcji wulkanu, który dzieli nazwę z wyspą. Nagłe wybuchy wulkanu Ruang, które rozpoczęły się we wtorek, skłoniły lokalne władze do podjęcia decyzji o ewakuacji ponad 800 osób na pobliską wyspę Tagulandang, w obawie przed dalszymi erupcjami i możliwymi skutkami dla ludności i infrastruktury.

  • Bali - raj turystyczny zalany przez śmieci Bali - raj turystyczny zalany przez śmieci

    Wizja Bali jako idyllicznego miejsca z białymi plażami, palmami i turkusowym morzem coraz bardziej odchodzi w przeszłość. Wyspa, znana jako turystyczny raj, zmaga się z poważnym problemem zanieczyszczenia. Plaża Kedonganan, niegdyś słynąca z pięknego białego piasku, obecnie tonie w plastikowych odpadach. To zjawisko, zwłaszcza w okresie monsunowym, nie jest nowością dla mieszkańców i turystów odwiedzających Bali, jednak skala zanieczyszczenia w tym roku przekracza wszelkie dotychczasowe doświadczenia.

  • Bali: Morderstwo Sheili von Wiese-Mac Bali: Morderstwo Sheili von Wiese-Mac

    Historia Heather Mack wkracza w kolejny rozdział, gdy sędzia orzekł nową karę więzienia za udział w szokującym morderstwie jej matki na słonecznym Bali. Makabryczne wydarzenia z 2014 roku wracają na światło dzienne, przynosząc nowe oblicze sprawy. W 2015 roku Heather Mack została skazana na 10 lat więzienia w Indonezji za udział w spisku mającym na celu zabicie jej matki, Sheili von Wiese-Mack.

  • Indonezja: Eksplozja w fabryce niklu Indonezja: Eksplozja w fabryce niklu

    W niedzielę doszło do tragicznego wybuchu w fabryce niklu na wyspie Sulawesi w Indonezji, należącej do chińskiego giganta ze stali i niklu Tsingshan. Władze informują o śmierci co najmniej 13 pracowników, a 38 zostało rannych. Incydent ten rzuca światło na ryzyka związane z ekspansją przemysłu wydobycia niklu w kraju, który jest największym na świecie eksporterem tego surowca.

  • Indonezja: Aresztowania w związku z zatruciem syropem na kaszel! Indonezja: Aresztowania w związku z zatruciem syropem na kaszel!

    Szef i trzej inni pracownicy indonezyjskiej firmy Afi Farma, której syrop na kaszel został powiązany ze śmiercią ponad 200 dzieci, zostali skazani na karę więzienia. Oskarżono ich o produkcję syropów zawierających nadmierne ilości substancji toksycznych. Skazano ich na dwa lata więzienia i nałożono grzywnę w wysokości 1 miliarda rupii indonezyjskich.