Wydrukuj tę stronę
piątek, 22 grudzień 2023 14:31

Marek Boroń: Powołano nowego komendanta głównego policji

Marek Boroń komendant główny policji Marek Boroń komendant główny policji fot. pixabay

W piątek przed południem minister spraw wewnętrznych i administracji, Marcin Kierwiński, ogłosił niespodziewane zmiany w strukturze Komendy Głównej Policji. Na stanowisko komendanta głównego policji powołano Marka Boronia, doświadczonego oficera, który wcześniej pełnił funkcję wiceszefa Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) oraz wiceszefa biura wywiadu i informacji kryminalnych w Komendzie Głównej Policji.

 

Powołano nowego komendanta głównego policji

Nominacja Boronia na nowego komendanta głównego policji zaskoczyła środowisko policyjne. Jego nazwisko nie było wcześniej wymieniane w kontekście tego prestiżowego stanowiska, co stanowi pewne odstępstwo od tradycyjnych nominacji. Boron, jednak, to doświadczony oficer z bogatym doświadczeniem zawodowym.

Marek Boroń - oficer z doświadczeniem

Marek Boroń rozpoczął swoją służbę w mundurze 29 lat temu, pracując na komisariacie na warszawskim Ursynowie. Jego zaangażowanie i profesjonalizm zaowocowały kolejnymi awansami. Oficer służył m.in. w wydziale zabójstw komendy stołecznej, zdobywając doświadczenie w obszarze kryminalistyki. Następnie przeniósł się do Centralnego Biura Śledczego Policji, gdzie współtworzył wydział operacji pościgowych. Jego najbardziej znaczącym osiągnięciem było udział w wyjaśnianiu tzw. afery podsłuchowej w 2014 roku, która wstrząsnęła polską polityką. Dzięki pracy policjantów, w tym Boronia, udało się zatrzymać kelnera, który nagrywał niemal całą ówczesną elitę polityczno-gospodarczą kraju w restauracji Sowa i Przyjaciele.

Ostatnie lata Marek Boroń spędził na stanowisku wiceszefa biura wywiadu i informacji kryminalnych w Komendzie Głównej Policji, gdzie nadzorował kluczowe obszary działalności służby. Nominacja Marka Boronia na stanowisko komendanta głównego policji to zaskakujące posunięcie Ministra Kierwińskiego. Doświadczenie i profesjonalizm oficera, zwłaszcza w obszarze afer kryminalnych, mogą wpłynąć pozytywnie na efektywność i skuteczność służby. Boroń obejmując nowe stanowisko staje w obliczu wyzwań, ale także zyskuje szansę na dalsze kreowanie kierunku działań polskiej policji.

Źródło: TVN 24, X, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Monachium: Plan ogrzewania dla neutralności klimatycznej Monachium: Plan ogrzewania dla neutralności klimatycznej

    Monachium staje na czele niemieckich metropolii w dążeniu do neutralności klimatycznej, wprowadzając innowacyjny plan ogrzewania. Jest to odpowiedź na jedno z największych wyzwań, jakie miasto musiało dotychczas podjąć w celu redukcji emisji dwutlenku węgla i zapewnienia zrównoważonej przyszłości energetycznej.

  • Berlin: Atak na senator ds. gospodarki Franziskę Giffey Berlin: Atak na senator ds. gospodarki Franziskę Giffey

    Franziska Giffey, senator ds. gospodarki w Berlinie, została zaatakowana w bibliotece w dzielnicy Rudow. Do zdarzenia doszło w popołudnie, a polityk została uderzona z tyłu twardym przedmiotem w głowę i kark. Incydent ten wywołał szerokie dyskusje na temat bezpieczeństwa osób publicznych i rosnącej agresji wobec polityków w Niemczech.

  • Niemcy: Marie-Thérèse Kaiser ukarana z prawdziwe statystyki Niemcy: Marie-Thérèse Kaiser ukarana z prawdziwe statystyki

    Marie-Thérèse Kaiser, członkini prawicowej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD), została ukarana grzywną w wysokości 6000 euro za udostępnienie danych na temat przestępstw seksualnych, których sprawcami są afgańscy imigranci. Polityk krytycznie oceniła działania niemieckiego wymiaru sprawiedliwości i wyraziła obawy związane z bezpieczeństwem kraju.

  • Lipsk: Śmiałe złapanie złodzieja dzięki 67-latkowi Lipsk: Śmiałe złapanie złodzieja dzięki 67-latkowi

    W Lipsku-Paunsdorf doszło do niecodziennego zdarzenia, które zakończyło się zatrzymaniem podejrzanego o włamanie. Dzięki odwadze 67-letniego świadka, który postanowił ścigać przestępcę, policja mogła szybko interweniować i zapobiec dalszym kradzieżom.

  • Drazno: Atak na polityków SPD i Zielonych Drazno: Atak na polityków SPD i Zielonych

    Ostatni piątek w dzielnicy Striesen w Dreźnie zaowocował atakiem na polityków SPD i Zielonych, rzucając cień na wizerunek miasta w trakcie trwającej kampanii wyborczej. Nadchodzące wydarzenia kulturalne, takie jak Drezdeński Festiwal Muzyczny, który rozpoczyna się w środę, nie pozostają niezauważone w obliczu tego zdarzenia. Jan Vogler, dyrektor festiwalu, w wieku 60 lat, mówi o "przygnębieniu naszych czasów". Podkreśla, że muzyka powinna promować tolerancję, a nie przemoc.