Wydrukuj tę stronę
piątek, 22 grudzień 2023 13:57

Magdalena Filiks: Posłanka PO została zaatakowana słownie przez inną posłankę?

Magdalena Filiks zaatakowana Magdalena Filiks zaatakowana facebook.com/magdalena.filiks.3

Konflikt polityczny osiągnął nowy poziom intensywności w polskim parlamencie, gdy posłanka Prawa i Sprawiedliwości rzekomo zaatakowała słownie parlamentarkę z Koalicji Obywatelskiej, używając obraźliwych słów na temat jej tragicznie zmarłego syna. Incydent miał miejsce w sejmowej restauracji, co wywołało zbulwersowanie opinii publicznej. Oba obozy polityczne nie kryją swojego oburzenia, a sytuacja stała się tematem debaty zarówno w mediach społecznościowych, jak i tradycyjnych.

 

Atak w sejmowej restuaracji

Parlamentarka Koalicji Obywatelskiej, Magdalena Filiks, zdecydowała się podzielić się swoim doświadczeniem na portalu społecznościowym, opisując, jak posłanka PiS, której nazwiska nie ujawniła, rzekomo wykrzyczała obelgi na temat jej zmarłego syna. Filiks podkreśliła, że incydent miał miejsce w obecności świadków, a sytuacja była na tyle szokująca, że postanowiła zgłosić ją do sejmowej Komisji Etyki. Z kolei posłanka PiS, prawdopodobnie Iwona Arent, odpowiedziała na zarzuty, oskarżając Filiks o atak na nią. Według Arent, słowa padły w czasie rozmowy dotyczącej syna parlamentarki PiS. Całe zdarzenie miało miejsce w poniedziałek podczas obiadu w sejmowej restauracji.

Konflikt między Magdaleną Filiks a Iwoną Arent

Magdalena Filiks podziękowała parlamentarzystom z Konfederacji za wsparcie oraz "ludzką przyzwoitość". W swoich wpisach zaznaczyła, że ciężko jej było otrząsnąć się po incydencie, jednak politycy z prawicowej formacji pomogli jej dojść do siebie. W odpowiedzi na zarzuty Arent, Filiks nie ujawniła nazwiska atakującej ją posłanki, sugerując jedynie, że to przedstawicielka PiS.

Konflikt narasta

Konflikt pomiędzy posłankami z dwóch różnych partii politycznych zdaje się podzielić społeczeństwo. W mediach społecznościowych obserwujemy zarówno wyrazy wsparcia dla Magdaleny Filiks, jak i tych, którzy bronią Iwony Arent. Sprawa ta staje się kolejnym przykładem narastających napięć w polskim parlamencie, a także przypomina o konieczności poszanowania granic i etyki w debatach politycznych. Tragiczny epizod w sejmowej restauracji podkreśla narastające napięcia w polskiej polityce. Konflikty personalne między przedstawicielami różnych partii politycznych sprawiają, że opinia publiczna zastanawia się nad stanem etyki w polityce. Incydent z posłankami PiS i KO z pewnością będzie tematem debat w najbliższym czasie, a sprawę zgłoszono do sejmowej Komisji Etyki, która będzie musiała się zająć tym niecodziennym wydarzeniem.

Konflikt między posłankami PiS a KO jest bez wątpienia jednym z najbardziej szokujących wydarzeń w polskim parlamencie. Trudno unikać refleksji nad etyką i poziomem debaty wśród przedstawicieli różnych partii. Wydarzenie to rzuca także światło na rosnące napięcia polityczne, które zdają się przenosić z sali obrad do codziennego życia parlamentarzystów. Komisja Etyki będzie miała teraz trudne zadanie, aby zbadać tę kontrowersyjną sytuację i ewentualnie podjąć odpowiednie kroki.

Źródło: Interia, X, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • United Survey: Sondaż prezydencki kwiecień 2024 United Survey: Sondaż prezydencki kwiecień 2024

    Najnowszy sondaż prezydencki przeprowadzony przez United Survey na zlecenie wp.pl rysuje nowy obraz preferencji politycznych Polaków w kontekście nadchodzących wyborów prezydenckich. Z analizy wynika, że szanse na zajęcie najwyższego urzędu w kraju dla marszałka Sejmu, Szymona Hołowni, znacząco spadły. Tymczasem, Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, zdobywa najwięcej głosów wśród potencjalnych kandydatów.

  • Wybory samorządowe 2024: Kto na kogo głosował Wybory samorządowe 2024: Kto na kogo głosował

    W najnowszych wyborach samorządowych, które odbyły się 7 kwietnia, Polacy wybrali swoich przedstawicieli do lokalnych organów władzy. Badanie exit poll przeprowadzone przez Ipsos ukazało, jak na poszczególne partie polityczne głosowały różne grupy zawodowe i społeczne w Polsce.

  • Grzegorz Braun: Czy politykowi Konfederacji grozi utrata immunitetu? Grzegorz Braun: Czy politykowi Konfederacji grozi utrata immunitetu?

    Sejmowa Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych podjęła rekomendację uchylenia immunitetu posła Konfederacji Grzegorza Brauna. Kontrowersyjne wydarzenia z 12 grudnia, gdy poseł użył gaśnicy proszkowej do zgasić zapalone świece chanukowe, teraz skutkują poważnymi konsekwencjami. Ostateczna decyzja zapadnie podczas głosowania na sali plenarnej, przewidywanie na środę po południu. Co skłoniło Komisję do tego kroku i jakie zarzuty stawia się posłowi Braunowi?

  • Konfederacja: Kolejny skandal, tym razem z udziałem Jacka Ćwięki Konfederacja: Kolejny skandal, tym razem z udziałem Jacka Ćwięki

    Przed planowanym ponownym zapaleniem świec chanukowych w Sejmie, atmosferę zakłócił skandaliczny wpis na mediach społecznościowych. Jacek Ćwięka, były kandydat do Senatu z ramienia Konfederacji i Korony Polskiej Grzegorza Brauna, sugerował możliwość ataku bombowego w budynku parlamentu. Incydent ten wywołał lawinę reakcji i zaniepokojenie społeczne.

  • Sejm: Analiza wynagrodzeń poselskich Sejm: Analiza wynagrodzeń poselskich

    Z rozpoczęciem X kadencji Sejmu, posłowie wkroczyli na nową ścieżkę swojej politycznej kariery. Z tej okazji, warto przyjrzeć się, ile będą zarabiać ci reprezentanci narodu, co stanowi istotny element transparentności w demokratycznym społeczeństwie.